Cermbo

Rozhodně záživné finále, ale osobně jsem přece jen čekal malinko víc než jen psychologické žvatlání jednotlivých postav...Nemůžu si pomoct, nepřišlo mi to zase tak epický. Skupinky mimochodem nemohly být zase tak daleko od sebe, aby někomu jen prasklo sklo, někdo se mohl schovat pod auto a někdo shořel na popel už během záblesku... Na druhou stranu pár TOP momentů se zde rozhodně nachází. ()

Doomcourier

Tak to bylo něco! Chápu, že někomu může vadit málo akce, ale mně se líbila ta psychologie postav, která se opravdu povedla. Celou dobu jsem byl vžitý do postav a atmosféra byla skvělá. Ten pocit, který postavy prožívaly před smrtí, byl zobrazen opravdu skvěle. Prostě parádní psychologická hra s parádními postavami. Pokud by každá epizoda byla takhle výborná, tak by se klidně FearTWD mohlo řadit mezi nejlepší post-apo seriály. ()

v3ru_z1

A jé je, raketa vypuštěna...co teď? Možná začínám být v tomto směru více náročnější, ale čekala jsem trošku dramatičtější scény s větší dávkou akce. Co ale chcete na druhou stranu dělat, když vám nad hlavou lítá právě vypuštěná střela s deseti hlavicemi a vy se potřebujete co nejrychleji schovat do úkrytu, protože netušíte, kam jednotlivé hlavice dopadnou. Toho se asi už moc vymyslet nedá, jen se snažit úkryt a přežít. (Nebo dá?) Co se mi ale líbilo a moc, bylo chování postav očekávajících smrt. Taky jsem ráda, že se kolem Victorova charakteru udělalo konečně a definitivně jasno. Nejvíce zde ovšem cením rafinovaného zakončení série. Velmi dobré! Rozhodně se těším na pokračování. ()

kenkaku

Jsem netušil, že ta raketa to vzala před dopadem nejdřív na cestu okolo světa. Trapáci… každopádně epizoda si pro změnu vzala za vzor Pulp Fiction a tváří se, že sledujeme několik zdánlivě nesouvisejících - velice dlouhých a užvaněných - historek. Na závěr série ultra slabé. Myšlenku a vizuál to mělo (dopady hlavic), jen cenáristicky a vyprávěním klasický FTWD odpad (“jdeme!” ..pod náklaďákem bude bezpečněji než v ponorce…). ()

• Když Daniel (Rubén Blades) prohlásí, že mu někdo vysílačkou sdělil souřadnice bezpečného místa, tak je mu připomenuta příhoda, která odkazuje na epizodu Handle with Care (2021). (Duoscop)
  • V ponorce zmíní Grace (Karen David), že po výbuchu to bude horší než v Hirošimě, Nagasaki a Černobylu. Ve všech zmíněných městech došlo k atomovému výbuchu. V prvních dvou během druhé světové války a v Černobylu došlo k výbuchu v jaderné elektrárny. (Duoscop)