Živí mrtví: Počátek konce - Série 6

(séria)
USA, (2020–2021), 12 h 29 min (Minutáž: 41–56 min)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Demetrius Grosse, Michael Abbott Jr., Brigitte Kali Canales, Damon Carney, Craig Nigh, Stephen Brodie, Lennie James, Colby Minifie, Zoe Margaret Colletti (viac)

Šestá řada seriálu Fear the Walking Dead nás seznámí s osudy členů nepravděpodobné rodiny, kterou udržovala pohromadě jejich snaha pomáhat druhým. Poté co je od sebe oddělí Virginia (Colby Minifie) a Osadníci, členové skupiny se rozptýlí po vzdálených osadách. Morgan (Lennie James) je ve svém posledním vzkazu z konce páté řady seriálu žádal o to, aby “prostě žili”, a v této sérii se ukáže, co to pro kterého z nich znamená. Některým se bude zamlouvat stabilita a možnosti poskytované společenstvími Virginie, jiní zmizí v temnotách, zatímco ještě jiní se vzbouří proti tomu, co jim bylo vnuceno. Život vtěsnaný mezi zdi Virginie připraví každému jiné zkoušky, ale všechny donutí, aby se podle svých dispozic rozhodli, kým vlastně v tomto novém světě mohou a chtějí být. (AMC Czech)

Pilda17

Skvělý závěr povedené série. Předchozí řada byla velký průměr a v této řadě jakoby se tvůrci poučili. Navzdory žádnému očekávání jsem příjemně překvapen. Když srovnám závěrečné díly TWD a FTWD tak je to nebe a dudy. TWD má velkou fans základnu a působí daleko laciněji, což nedokážu pochopit. Chválím Morgena a jeho změna charakteru + ten šedý filtr, který v této sérii zmizel, v té předchozí mi totiž pil krev. Je vidět, že i tvůrci umí poslechnout diváky. ()

HanzoBureshi

Tato série je zatím rozhodně tou nejlepší sérií tohoto seriálu. Přišel najednou takový zlom a seriál nabral neskutečnou kvalitu, dokonce i opět s barevným filtrem. Bylo tu sice pár slabších dílů, ale ty ostatní to zase napravily. Můžeme tu zažít westernovou a  tajemnou atmosféru i s psychologií některých postav. ()

Vabr

Tak výrazné zlepšení by asi jen těžko někdo čekal. Po zajímavém zakončení 5. série, kde nám byla představena super Virginie, se nám v této řadě jen potvrzuje, jaký skvělý tah na branku ona byla. Je nelítostná, vtipná, zlá, šarmantní a má vystříbřený slovník. Abych řekl pravdu, za mě je Virginie lepší záporák než Negan. Kupodivu se Morgan sakra zlepšil a z umíněného mírumilovce se konečně stal surový muž. Intra jsou nejlepší v celé historii a kamera spolu s dějem, dialogy, postavami, hlavně gorem, no prostě se vším se ohromně zlepšila! Nechápu kdo nebo co za to může, ale je to skvělý návrat mého oblíbeného seriálu. Epizody nejsou utahané a zbytečné jako v předchozí sérii a každá má náboj. Až na takovou druhou nebo třetí třetinu série, kdy tempo zpomalí a epizoda Snění vyloženě nudí. Přípravy na epické vyvrcholení působí giganticky a děsivě. Moc se mi líbilo, kam nečekaně spěla 6. sezóna. Bráchovi se samotný finiš líbil, ale abych byl upřímný, konec nebyl podle mých představ. Čekal jsem pořádný vrchol tak dlouho budované atmosféry a nakonec dostaneme tohle? Nedává smysl, jak všichni falešně straší, a pak vidíme, jak to nakonec dopadne. Podle bráchy se jedná o nejlepší sérii FTWD. Já si však stejně stojím za tím, že je až nemožné, aby jakákoliv série předčila první tři, a to z jednoho jediného důvodu - odstranili Clarkovi. Od nových scenáristů to byla fatální chyba a prostě to je něco, s čím se nikdy nesmířím. Přesto však uznávám, že mě tato řada příjemně potěšila. Vyhodnocení: Plusové body za návrat postav z dřívějších řad ()

Fiftis

6.séria je ďalšia z tých, ku ktorým sa už nikdy nemusím vrátiť a o nič neprídem, pretože tu už nie je žiadna postava, ktorú by som mal rád. Navyše tu odpália nečakane postavu s najväčším potenciálom do budúcna. Dúfam že človek, ktorý dostal Morgana do tohto seriálu chytí rakovinu za gule a bude ju v pekle prežívať znovu a znovu. Morgan je najotravnejšia postava celej WD expanzie a ak sa ešte v nejakom seriáli objaví, tak ma vystrie. Konkurenciou je mu Charlie, prvé dieťa ktoré mám chuť zabiť. Hlavným záporákom je tu istý mongol - "žena" očividne na pohľad trpiaca Downovým syndrómom. Toto už je des a utrpenie. Hodnotenie - Epizóda: 9, ***** / 1,6,8,14,16, **** / 2,4,5,10,11,13,15 *** / 3,7, ** / 12, Odpad! ) ()

Doomcourier

Šestá série FearTWD je zatím to nejlepší, co jsme mohli v seriálu vidět. Hned první epizoda má úplně jiný styl, než na který jsme byli zvyklí a okamžitě mně svou skvělostí vyrazila dech.  Hlavní plus série bych viděl ve výborné psychologii postav, která po celou dobu nepřestává překvapovat, až nakonec dojde na vyostřené finále. Po většinu epizod můžeme narazit na westernový nádech, který se tam dle mého hodí, protože umocňuje super atmosféru. Série sice má pár slabších míst (dějové nelogičnosti, některé epizody jsou lehce, ale opravdu jen lehce natahované), nicméně je to podívaná, která za to stojí. ()

• V epizodě zazní píseň „As Long As I Have You“ od Myrna Rowlands. (Duoscop)
  • V ponorce zmíní Grace (Karen David), že po výbuchu to bude horší než v Hirošimě, Nagasaki a Černobylu. Ve všech zmíněných městech došlo k atomovému výbuchu. V prvních dvou během druhé světové války a v Černobylu došlo k výbuchu v jaderné elektrárny. (Duoscop)