Živí mrtví: Počátek konce - Série 5

(séria)
USA, 2019, 12 h 16 min (Minutáž: 42–52 min)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Fear the Walking Dead, 5.řada. Mise skupiny je jasná: najít ty, co přežili, a pomoci proměnit to, co ze světa zbylo, v trochu lepší místo. Odhodlaný a neústupný Morgan Jones (Lennie James) vede skupinu na základě filosofie pramenící z pojmů benevolence, komunita a naděje. Každá postava věří, že pomoc druhým jí umožní překonat zlo zatěžující minulost. Ale zasloužit si důvěru není snadné. Mise zaměřená na pomoc druhým prodělává poslední zkoušku, když se naše skupina ocitne na zakázaném území, které její členy nutí postavit se čelem nejen k vlastní minulosti, ale i ke svému strachu. Pouze dokáží-li čelit těmto obavám, mohou členové skupiny najít zcela nový způsob života, který je navždy změní. (AMC Czech)

Aresko123 odpad!

Tento serial ide rovno do ....... Tie stupidne "domace videa" idu neskutocne na nervy, a ich dolezitost je "nehorazna". Iba absolutny dement by mal poslanie tocit videa v takom svete. Tuto stupiditu prevysuje len "moralny zaklad" stupidneho Morgana ktory by zachranoval aj Hitlera pred spojencami. Jeho neunavna a otravna snaha davat zloduchom druhu, tretiu, stvrtu a piatu sancu fakt znudi aj toho najvacsieho samaritana. Fakt smutne kam sa tento serial pobera......... ()

Cermbo

Bohužel pátou sérii odbočkového seriálu The Fear Walking Dead musím hodnotit dost negativně, jelikož ze všech pěti se tato přiblížila k absolutnímu odpadu. Dokonce se jednalo o znatelně horší dílo než nepovedená čtvrtá série, která aspoň obsahovala zajímavé scény, zvraty a vyprávění. V případě této série - nečekejte žádnou zajímavou zápletku, žádné kvalitní postavy ani práci s nimi, žádný poutavý děj a rovnou zapomeňte na nějakou legendární scénu jako v minulých sériích. Nemluvě o absolutně retardovaném scénaři, chování postav a naprostá scénaristická zkáza dříve kvalitních postav. Nevím, možná se panu Gimplovi atd... nelíbilo, že vedlejší seriál fungoval mnohem lépe a kvalitněji než TWD a tak dosadili dementy do pozic scénaristů a showrunnerů, aby schválně ve prospěch hlavního seriálu zkazili jinak parádní show, jelikož 2 roky zpátky býval Fear Walking Dead o několik úrovní výš než jeho starší sourozenec a teď spadl díky novým tvůrcům do takových *****, že pochybuju zda se ještě někdy podaří vrátit na úroveň prvních tří sérií. Kam se poděl ten dechberoucí a nezapomenutelný soundtrack? ()

Nellaron odpad!

Prvý krát po dlhej dobe sa mi stalo, že som nedopozeral diel seriálu. Fear the Walking Dead bol počas prvých dvoch sérii výborne rozbehnutým seriálom, ale vo svojej piatej sérii dosahuje absolútne dno po stránke scenáristickej, dejovej a aj logickej. Jednotlivé diely neposúvajú celkový dej žiadnym smerom. Mám pocit, ako keby tvorcovia nevedeli, o čom bude nasledovný diel, tak z toho spravili zmes vystrihnutých rozhovorov z iných častí. Postavy idú od nikiaľ nikam. Vlastne som aj zabudol, o čo v danej sérii išlo. Tento stav navyše negatívne umocňujú časté a dlhé zábery roztrasenej kamery v tesnej blízkosti tvárí hlavných hrdinov. Zrejme ide o snahu o dramatický záber, ale efekt je presne opačný. Pokiaľ si už začínam želať, aby jedného z hlavných hrdinov konečne pokúsal nejaký zombie, asi niečo nie je v poriadku. ()

Vabr

Po nevydařeném konci 4. série jsem doufal, že dostaneme aspoň zajímavý úvod, ale další skok v čase mě už skutečně vytočil. Mohli by to konečně přestat dělat a namísto toho by se mohli pokusit navázat něčím dobrým. Každopádně spíš tuhle recenzi využiju jako takové odložiště svého názoru na to, kam se FTWD dostalo, takže bacha, přijdou spoilery. Ale mělo by být logické, že v každé následující sérii budou uživatelé reagovat na tu předchozí. Zabití Madison a Nicka byla ta nejhorší chyba, kterou kdy tento seriál udělal. Nejen, že zabili nejlepší postavy seriálu a přišli jsme tak o skoro celou rodinu Clarkových (!), ale dokonce se ústřední postavou stal Morgan?! Opravdu, nebudu se tu nad tím štvát tisíci slovy, ale stejně se k tomu vyjádřím. Dave Erickson, který psal scénář k prvním třem sériím se musí tlouct hlavou o stůl. Co s tímhle provedli, by on nedopustil. Četl jsem jeden rozhovor, kde na otázku, koho by nechtěl vidět zemřít, odpověděl rodinu Clarkových. Ale že ani nevidí důvod, proč by je nový scenáristé měli chtít zabít. Doslova tohle. Odkaz na článek: www.tvguide.com/news/fear-the-walking-dead-dave-erickson-season-3/ . Ještě k tomu dostal Nick tak nedůstojnou smrt. A hlavně je obojí načasování více než nehorázné! A teď k Morganovi a dalším vedlejším postavám. Ono samo o sobě by nevadilo, kdyby se Morgan a banda přidali k Alicie, Victorovi a Lucianě jakožto vedlejší postavy, ale ten fakt, že jsou dokonce podstatnější a přebrali i hlavní úlohu Alicie mi nedá spát. Navíc ani jeden z nich nemá lepší charakter nebo backstory (když už tak John nebo Morgan, ale to neznamená, že se stanou hlavními postavami). Štvu se nad tím pořád a pořád dokola a mohl bych o tom napsat text dlouhý několik stránek, ale nemá to cenu. Samotná 5. série je dějově hrozně plochá. Doslova půlku série řešíme to, jak se postavy dostanou z krajiny, kam se samy uvrhly a to je vše?! Aby se pak vrátili zpět a dělo se zase velké nic. Aspoň Grace a ty děcka za něco stály, ale to úplně nestačí. A ten horkovzdušný balón byl už jen výsměch. Filozofie hrdinů, kdy pouze pomáhají a bezmozkovitě se tím všichni řídí, víc než dost lezla na nervy. Až konečně ke konci dorazí nový záporák, který má konečně koule a zdá se, že Alicie, pardon, Morganovi a jeho partě pořádně zavaří. Každopádně crossover s Morganem a celkově s celým TWD a jeho vizuálem a kamerou byl tím nejblbějším počinem vůbec. Vyhodnocení: Tak snad se dočkáme něčeho dobrého, když má 6. série 78 % ()

LexBarker odpad!

Čistokrevný odpad. Morgan nakazil zbytek seriálu svým dobroserstvím a proměnil kdysi fajnÿ seriál na nudnou sluníčkářskou sračku... Vydatně mu v tom pomáhá odpudivá lesba Al a sbor přiteplalých scenáristů. Bože, jak já nenávidím ty jeho rádoby filozofické monology. Teď už si jen přeju, aby se odněkud vynořil Velký Drak, dal dohromady pár zbylých členů KKK a toho bastarda pověsili na nejbližší strom... Vlastně se dá říct, že tento seriál ve mne probudil ty nejhorší vlastnosti jako je třeba rasismus a xenofobie. Díky za každého plnokrevného záporáka typu Negana, nebo Logana! ()

• Když příjde Alicia (Alycia Debnam-Carey) do tábora děti, tak za ní zavřou vrata. V dalším záběru je ale zavírají znovu. (Duoscop)
  • Ve scéně, kde Daniel (Rubén Blades) upustí na zem gramofonové desky, když s Grace (Karen David) utíká před mrtvými, je na chvíli na jednom z obalů vidět obličej country muzikanta jménem Half Moon. Toto je odkaz na seriál The Walking Dead (od r. 2010), kde je později odhaleno, že postava Bety (Ryan Hurst) je právě tentýž člověk. (TR4XY_CZ)