Živí mrtví: Počátek konce - Série 7

(séria)
USA, (2021–2022), 12 h 14 min (Minutáž: 41–51 min)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Teddy (John Glover) uskutečnil svoji vizi "konce", když celý Texas zamořil výbuchy jaderných hlavic, ale jak bude vypadat "začátek", to záleží na těch, co přežili. Nový začátek jsou nuceni budovat pod zamračenou oblohou světa, který přišel o všechny naděje, kde je vzduch stejně smrtelný jako potulné nebezpečí, kterému je třeba čelit. Přeživší se dozvědí, co v nich vězí a nakolik mají tuhý kořínek. Někdo se blýskne skvělými schopnostmi, jiní si najdou jiné cíle a ještě jiní budou muset sami sebe znovu definovat – a to i v tom případě, že ti, které kdysi považovali za součást své rodiny, za to budou muset zaplatit strašlivou daň. (AMC Czech)

Vabr

Propadu oproti 6. řady jsem se dost bál, ale hned první epizody mi spíš značily opak. Seznámení se sympatickým Willem bylo super a vizuál zdevastované krajiny po výbuchu bomb působil fakt dobře. Strand jako záporák byl ok, ale v nitru se obávám, že Virginie byla vrchol celého snažení o nejlepšího záporáka ve FTWD. Bohužel pak přichází čím dál větší množství nezajímavých dílů a zdá se mi, že se v nich nic moc neděje, až na samotné závěry, které lehce posouvají příběh kupředu. Rozdělování dílů na každou postavu prostě není dobré a mrzí mě, že to začal seriál od 4. série dělat. Do té doby to seriál dělal výjimečně, a když už, tak to mělo smysl. Vadí mi a vždycky bude vadit crossover s TWD a změna scenáristy, které seriálu ublížily. Nově mi došlo, že styl sezón od dob crossoveru je dost jiný i v tomto: V prvních třech sériích byl děj vymyšlený a následně rozdělen do jednotlivých epizod, zatímco zde se mi zdá, že se snaží scenáristé vymyslet na každou epizodu děj a pak ty všechny díly spojují nějakým cílem, který je ale dost upozadňován a už z logiky věci je zřejmý, že tvoření řady 1. stylem je mnohem jednodušší, praktičtější a úspěšnější. Navíc po tak dlouhé době, co začal seriál běžet je jasné, že je u 2. stylu mnohem těžší dosáhnout dobrých výsledků, protože musí neustále vymýšlet příběh pro jednotlivých 16 epizod znova a znova, kdežto u 1. stylu prostě vymyslí hlavní linii a tu nakouskují. Ale vraťme se zpět. Stranda jsem za celou dobu jako záporáka vnímat neodkázal. Nevím, jestli to byl záměr, nebo to jen nezvládli dobře uchopit a zpracovat. Rozhodnutí postav jsou v pozdější fázi série de*ilnější a de*ilnější (Morganův úprk, Aliciino rozhodnutí zůstat?!). Samozřejmě taky nedává smysl, proč někdy masky nosí, někdy jim to ubližuje moc, jindy zase málo, nebo proč jsou koně v pohodě. Ale abych se přiznal, ani mi to nevadilo, protože osobně za mnohem větší problém považuju poslední díl 6. série, kdy se Morgan s Grace a Mo schovají pod auto, bomba vybouchne a oni jsou úplně v pohodě?! To je za mě mnohem horší. Věž jako ústřední motiv série je nedostačující a je to fakt škoda, že si do tohoto prostředí nevybrali něco mnohem uchopitelnějšího. Zase se pustili do něčeho jednoduchýho a nudnýho. Návrat jedné postavy dost potěší a za mě je to i dobře, neboť by mohla do poslední série přinést nějakej říz nebo akci. Jen ať té postavě hlavně nepřekopou charakter, ale zatím to neudělali, tak budu doufat. Vyhodnocení: Vyhráli jsme soutěž o reprák Fear the Walking Dead ()

Fiftis

7.séria je aspoň nápadom a vizuálom zaujímavá - skutočný postapokalyptický look po výbuchu jadrovej bomby, kde všetkým stačí plynová maska a hocikedy si ju dajú dole. Je tu milion nelogických vecí, navyše tí hlupáci, ktorí stoja za poslednými sériami idú v rozpore so všetkým, čo sme sa vo WD naučili - zrazu sa už viete z pohryznutia vyliečiť, máte len teplotu a to vraj len vďaka radiácií. Gratulujem. Je neuveriteľné že toto má niečo spoločné s mojou milovanou 3.sériou. Ale predsa - v poslednej časti sa vrátila moja láska. Aspoň nejaká odmena za to, že som vydržal až doteraz. A teda okrem poslednej časti môžem s pokojom na všetko čo sa stalo po epizóde 4x8 zabudnúť a pri najbližšom znovupozretí skočím rovno z 4x8 na 7x16. Hodnotenie - Epizóda: 16, ***** / 12,14, **** / 1,4,7,8,10,11,15, *** / 2,3,5,13, ** / 9, * / 6, Odpad! ) ()

NikiVai

Nějak neví, jak tuto řadu hodnotit. Byla divná, a to jsem se na ni tak těšila. Atmosféra po výbuchu jaderné bomby by mi asi byla milejší, kdybych na to nekoukala v době, kdy tato hrozba je pro svět reálnější, než kdy dřív. Ale tak dobře, když pominu nějakou vlastní přecitlivělost, tak mi tato série přišla moc kulisová, občas mi ty reálie fakt připomínaly kulisy z divadla. OK, jsme v době po výbuchu, krajina je mrtvá, všude samá mlhovina a déšť, prostě spad na každém kroku. Na začátku všichni nosí masky, takže občas člověk dost dlouho neví kdo to vlastně je. Postupem času masky odkládají, protože už je to bezpečnější. No spíš scénáristům došlo, že zamaskovaný seriál moc nepofrčí. Někdo chodí bez masky skoro neustále a je v pohodě, někde se s radioaktivitou v té samé době potká chvíli a ihned smrtelně onemocní. Koně jsou však zřejmě ozáření odolní, chodci ale ne.  POZOR SPOILER!!! I když při výbuchu byli naši hrdinové schovaní v různých krytech, zase se společně shledají. Ale já jsem občas zmatená kdo je vlastně s kým a kdo proti komu, protože naši staří známí prochází různými obraty povahy. Co mě osobně šíleně nebaví jsou epizody plné představ, snů, halucinací .... to mi přijde jako vycpávka a i když nakonec má pro děj smysl, tak je to zdlouhavé a pro mě zbytečné. Dobře, Strand se nám změnil v hlavního padoucha, to je zajímavý obrat. Takže tu máme tým Strand vs tým Morgan. A vůbec Morgan najednou zachraňuje hlavně "Mo" a na ostatní se vykašle? A Alicia, ta je nesmrtelná. To bych ještě zkousla, ale ta její touha pořád jen všem ostatním pomáhat už mi leze na nervy. No a finále? Achjo. Jak já byla ráda, že tahle ježibaba zaklepala bačkorama a ona nám najednou obživne. Když zavřu oči nad zrovna jejím návratem, tak snad přesun do oblasti, kam výbuch nezasáhl, snad slibuje osmou řadu jako lepší podívanou. ()

Krychlicka1

Hrůza, jak jsem měl vždy rád FTWD, i když měla vždy kolísavou kvalitu, tak teď mi došla trpělivost. První čast by se ještě Jakš takš dala, i když byla celkem nezajímavá, svými lokalitami, ale měli jsme tady pár super epizod. Jenže v druhé časti mi už spadly růžové brýle, a uvědomil jsem si jakej je FTWD odpad. Tolik strašných epizod pohromadě jsem už teda dlouho neviděl. Sem smutný, co udělali s mojí poslední oblíbenou postavou, byl jsem otráven ze stupidních NPC, a přišla mi směšná debilita našich hlavních postav. Ani smrt na mě nefungovala, a random postav na jednu epizodu sem měl taky dost. Celkem fakt hrůza. Doufám, že se nad další sérií zamyslí, a vymyslí něco na co se dá koukat, protože jinak nechápu, kdo by měl po téhle sérii o FTWD zájem. ()

Davidkkk

Scénáristický odpad, z jehož ansámblu se nenápadně všichni snaží uprchnout. U Fearu už jsem navyklý na epizodní zaměřování na jednotlivé postavy, nicméně rozhodnutí, která tvůrci dělají s druhou polovinou 7. sezóny, mě nepřestávaly udivovat. Oči žadonily, abych to dropnul, nicméně i tak jsem se hecnul, abych se dostal k finále, které je dalším neskutečným plivnutím do obličeje. A to by člověk řekl, že po té 6. sezóně, která byla docela povedená, se tvůrci polepšili. Nenene. ()

• V epizodě zazní píseň „California Dreamin'“ od The Mamas & The Papas. (Duoscop)
  • Když Josiah řekne Sarah (Mo Collins), že chce Morgana (Lennie James) za pomoc jejímu bratrovi, tak má ruce podél těla. V dalším střihu už ale míří na Sarah zbraní. (Duoscop)