Šokugeki no Sóma

• Japonsko 食戟のソーマ (viac)
Animovaný / Komédia / Športový
Japonsko, (2015–2020), 35 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Júto Cukuda (komiks)

Kamera:

Jutaka Kurosawa

Hudba:

Tacuja Kató

Jošicugu Macuoka, Risa Taneda, Ai Kajano, Činacu Akasaki, Džun'iči Suwabe, Mamiko Noto, Nobuhiko Okamoto, Takehito Kojasu, Aja Hisakawa, Ajako Kawasumi (viac)

Snem Yukihiry Soumy je stát profesionálním šéfkuchařem, překonat svého otce a vařit v rodinné restauraci. Ale Yukihira se jednoho dne dozví, že jeho otec zavírá restauraci a odjíždí vařit do Evropy. Ještě než jeho otec odjede, vyzve svého syna aby dodělal elitní kulinářskou školu, kde pouze 10% studentů odmaturuje. (Harroc)

Recenzie používateľa SonGokussj k tomuto seriálu (3)

Šokugeki no Sóma (2015)

Co lepšího si pustit ke snídani každou sobotu, nebo k večeři každý pátek, než anime o jídle. A ne ledajakém. Japonci se opět předvedli a jak už nás mnohokrát přesvědčili, že dokáží zdramatizovat jakýkoli sport, kuchtějí zde není výjimkou. Sexy výjimkou, zábavnou výjimkou a velmi, velmi dobře příběhově zpracovanou :-) Watch it end eat it ^_^ Mňamózních 88% EDIT [20.09.2020]: Skončila pátá sezóna a já už se musel jen smát nad tou absurdnostní a naprostou nudou toho, co se předemnou děje... Jasně, jen to fan fict, ale to byla i první/druhá (dobrá) sezóna. Zde, ať kdokoli komukoli servíruje jídlo, tak skončí nahý, občas nazí skončí i ti okolo. A komu toto nestačí, zvlékají se tam pak i budovy. Ano, budovy. Už tam nejsou zajímavé "tipy", co byste vy mohli do svých jídel dát, ale jen popisy proč je to tak awesome a proč se z toho daná osoba vyslékla do naha... Ke konci skoro unudilo k smrti. Season 03-05 Mazui... 20 %. Závěrem: doporučuji první dvě sérky, pak to nechte být. ()

Ni no sara (2016) (S02)

První série byla zábavná kvůli vývoji hlavní postavy, vtipným dialogům a zajimavým překážkám. Druhá série je až do 10 episody pouhým bojem 1 vs 1 v kuchtění, mnohdy až moc přeafektovaně jak z hlediska zvuku tak i obrazu. Ječící uslintané polonahé souboje, ve kterých Souma pakticky ani nebyl, naprosto nelogické "poznám kde ryba plavala a co jedla jen od pohledu" a celkově prostě... Meh.... Jakmile tyto souboje skončí, Shokugeki no Souma nastartuje ve starých kolejích a opět začne bavit. Je to však pozdě, protože se to týká posledních 3 episod... pokud bych měl hodnotit, [1-10]: 20% (o ničem...), [11-13]: 75%. Celkově tedy dávám Nemastných, neslaných 45% ()

San no sara (2017) (S03)

Hurray! Skončila sezóna o "shokugeki", která nebyla o ničem jiném a extrémně nudila a vytasila opět normální příběh s nástrahami mládí školních let s podtextem občasného vaření. A ono to baví! Připomnělo mi to první sezónu, zde okořeněnou o další postavy, které už důvěrně známe. Povedlo se. Meshiagari! 75 % ()