Šokugeki no Sóma - Ni no sara

(séria)
  • Japonsko 食戟のソーマ 弐ノ皿 (viac)
Animovaný / Komédia / Športový
Japonsko, 2016, 5 h 25 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Júto Cukuda (komiks)

Hudba:

Tacuja Kató

Jošicugu Macuoka, Risa Taneda, Ai Kajano, Činacu Akasaki, Džun'iči Suwabe, Mamiko Noto, Nobuhiko Okamoto, Ajako Kawasumi, Akeno Watanabe, Takehito Kojasu (viac)

Pokračování anime Shokugeki no Souma (2015) nás přivádí do závěrečné fáze Podzimního turnaje, kde se utká 8 nejlepších mladých kuchařů z prvního ročníku vyhlášené kulinářské školy. Souma, Megumi, Takumi, Hisako, Alice, Kurokiba, Hayama a Mimasaka touží po výhře, ovšem nejlepším může být jen jeden! (Jeoffrey)

Marys

"Druhý chod" v rámci Shokugeki sa už zameriava konkrétne na určitý "Masterchef" turnaj a počet dielov v porovnaní s "Predkrmom" je polovičný, no v kombinácii s niekoľkými dielmi "Original Video Animation" sa dopátrame k širšiemu pozadiu a nažhavíme na dezert. Nové farbisté fantázie katarzie z pokrmov, prsia nových hrdiniek, stále to funguje. Možno o to viac, že už pri dvojke človek nestrká nohu do neznámej jaskyne. ()

Jeoffrey

Nejlepší akční "gastroporno" je zpět v plné parádě! Hlavní ingrediencí je akce, napětí by se dalo krájet, k tomu přidaná špetka humoru a to vše podávané starými známými a stále skvělými kuchaři. Nedoporučuji dívat se z prázdným žaludkem, nebo třeba o půlnoci a teď mě omluvte, jdu vyžrat lednici... 9/10 ()

LeitoSE

Celá druhá séria je vlastne pokračovaním a vyvrcholením súťaže, ktorá začala v predošlom seriály, takže nemá veľký zmysel ich od seba nejako výrazne oddeľovať a hodnotiť samostatne. Kvalitatívne je to na presne rovnakej úrovni, čo sa týka animácie aj hudby. Keďže je to sled súbojov vo varení bez zbytočných odbočiek od hlavného deja, tak tej kulinárskej teórie je tu trochu viac ako predtým a fanservis je používaný oveľa primeranejšie. Metafory súbojov k iným oblastiam športu, kultúry a histórie pobavia. TOP 3 OP leta 2016. 13/13 - 90% ()

darthvader77

Je vidět, že reakce jsou tentokrát rozporuplnější. :D Každopádně druhá série je zatím dle mého názoru v pohodě. Že se ví, kdo vyhraje, tak to je snad jasné, když se kouknete na název :). Co ovšem potěší, že se od minula pokračuje v našlápnutém tempu, díky souboji Yukihiry s Alicí jsem si oblíbil bento. Jedno jsem si dal v suhi restauraci a druhé v čínské restauraci a nelitoval jsem. Tahle krabička plná různých pokladů, jsem rád, že jsem se o tomhle vynálezu dozvěděl. Z nový postav mne nejvíc zaujala Alicina maminka, která je fakt k nakousnutí a má velicé vtipný a roztomilý přízvuk Potěšila mne velice zmínka o Sasakim Kojirovi ()

Scalpelexis

SOrry, ale tohle je vyloženě horší. Proč? Protože je to na jedno brdo a to samé dokola. Minulá serie měla aspoň nějaký příběh, který sic se motal kolem gastronomie jak opilec kolem sloupu, ale byly tam momenty, scény a děj, který se věnoval i jiným postavám a mělo to celkvě mnohem větší hloubku. Tentokrát se zatím stále a dokola dueluje, ale už to nemá ten náboj. Není to tak napínávé; a i když se tvůrci snaží přidávat různé kličky, tak to nefunguje. Je to ta klasická past, kam se scénáristé uvrhnou, kdy už nemají námět moc jak vylepšovat. Budiž toho důkazem ochabující orgasmatické reakce porotců. Edit: Konec se nám vrátil opět směrem zajímavější pasáže (dost už shokugeki!) a najednou to bylo zase pěkně koukatelne, takže zvysuji hodnocení. ()