Píše se rok 2115. Staré Japonsko zaniklo a tamní populace přešla na takzvaný „KK Matrix" – systém umožňující vyhodnotit genetický potenciál a individuální schopnosti každého jedince. Díky získaným údajům je pak KK Matrix schopný každému člověku přidělit to nejvhodnější možné povolání, což umožňuje udržet ve společnosti patřičnou stabilitu. Tedy alespoň teoreticky by to tak být mělo. Pravda je ale taková, že jsou i přes zavedený systém analýz upřednostňovány děti prominentních rodin. Dalo by se tedy říct, že se moderní společnost od té starší příliš neliší. Nebo alespoň tak to vidí Kazasumi Tohru – student, který, kvůli ztrátě rodičů, nemá šanci vyšplhat se ve společenském žebříčku výš, než na úroveň D. Ale nevypadá to, že by mu to příliš vadilo. Je rád tam, kde je – neviditelná součást stáda. To se však jednoho dne změní. Souhrou náhod se Tohru, společně se svojí spolužačkou jménem Katagiri Kyoka, doslova propadne v čase přímo doprostřed smrtelně nebezpečné přestřelky. Vypadá to, že na pozadí jejich klidných školních dnů svádí lidstvo tvrdý boj o přežití, během něhož se mezi sebou střetávají jednotlivá já každého člověka z různých dimenzí se schopností cestovat v čase. (EMIA)

Gogo333

Příběh na "papíře" vypadal docela zajímavě, ale v reálu bohužel moc nezaujal. Akce je docela slušná, líbilo se mi jak se mezi dimenzema od sebe liší, ale to bylo tak vše. Dokoukat to šlo, ale znova to už vidět nechci. ()

Gucak

Všechno je bohužel jednou poprvé. Gunslinger Stratos: The Animation je první anime, při jehož výběru jsem se netrefil zrovna do černého. Přitom to ze začátku nevypadalo až tak zle. Příběh to mělo. Dva paralelní světy bojující mezi sebou o budoucnost svého světa. Plus plno dalšího tajemna. Například kdo je ta holčina, kterou Tohru vídá. 12 epizod mi přišlo tak akorát. Jako největší problém Gunslinger Stratos vidím strašně nesympatické postavy. Během celého anime jsem si nedokázal vytvořit sympatie ani k jediné postavě. Tudíž když jsem měl smutnit tak mi to bylo totálně ale totálně jedno. Od 7 epizody jsem se už modlil za konec. Ten se podle mého , ale povedl ( který jsem předpověděl, muhehehehheheh). Za to hudba je ale perfekto ! Dobrý OP, který mi připomíná 1.OP z SAO 2 a perfektní ending, který jsem si okamžitě zamiloval. Gunslinger Stratos: The Animation není až tak špatné anime. Přece jen za ten příběh to stojí. Ale jednou a dost. ()

DaweForeman

Příběhy o paralelních světech nebo cestování časem mají vždycky dobrý náboj, kdy člověk je vždy ve velkém očekávání, jak se jednotlivé události odehrají. V tomto případě, i když je vše usazeno do zajímavého prostředí (historie), tak po několika dílech člověk zjistí, že to vlastně nemá pořádný náboj a vzejde z toho něco břítkého. Na to kolik různých dimenzí příběhu tam je, tak bych řekl na moje gusto, že je to příliš uspěchané. I když to tvoří celkem ucelený příběh, tak přesto si zde člověk neužije žádného napětí. Jediné, co mě zaujalo, bylo sem tam nějaké zajímavé životní moudro, ale přesto tu bylo spoustu tvrzeních, která bych řekl byla až příliš idealistická. Když to obecně shrnu, tak v tomhle žánru je natočeno spousta lepších seriálů a filmů, takže tohle ničím extra nevyčnívá. Animace je průměrná a hudba je celkem slušná. ()

Jeoffrey

Ta myšlenka paralelních světů bojujících proti sobě není úplně marná, stejně jako ta tajemství okolo strážců času a duchů, takže určitý potenciál to má, ale bohužel seriály založené na bezduchých přestřelkách mě poměrně míjí. Charaktery mě nijak extrémně nezaujali, i když tam byla jedna docela roztomilá lolitka... Pro mě je to zkrátka podprůměr, nic co by mě příliš zaujalo a i když jsem vydržel 9 dílů, než jsem to dropnul (a poslední díly jen zběžně proklikal, abych si udělal obrázek, jak to skončí) tak na víc něž na slabé 2* to u mě nemá i když konec byl docela fajn... ()