Denpa kjóši

• Japonsko 電波教師 (viac)
Japonsko, 2015, 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Takeši Azuma (komiks)

Aki Tojosaki, Daisuke Namikawa, Suzuko Mimori, Aja Hirano, Jošicugu Macuoka, M.A.O, Majumi Asano, Miki Itó, Nobuhiko Okamoto, Rina Hidaka, Jošimasa Hosoja (viac)

Kagami Junichirou byl znám jako génius ve světě fyziky a už ve svých 17 letech publikoval práce, které byly zveřejňovány ve významných vědeckých časopisech. Po ukončení studií na univerzitě však ztratil zájem o vědu a stal se z něj nezaměstnaný otaku, jehož jediným smyslem života byl jeho web o anime a sbírání nejrůznějších předmětů spojených s mangou a anime. Jako své životní motto si předsevzal, že nebude dělat nic, co se mu nechce (nebo co nemusí). Tento jeho přístup k životu však dopálil jeho sestru a to tak silně, že jej doslova donutila, aby přijal práci jako profesor fyziky na univerzitě, kde předtím studoval. A tak nezbylo Kagamimu nic jiného, než se stát hodně zvláštním učitelem, který o vyučování nemá vlastně vůbec žádný zájem, alespoň tedy zpočátku. Když totiž pomůže jedné své studentce, která byla šikanována, zjistí, že tato práce by nemusela být tak úplně špatná... (Jeoffrey)

SonGokussj

Jeoffreyho hodnocení je ještě vcelku shovívavé. Já takový bohužel nebudu :-) Denpa Kyoushi je nudný. Četl jsem mangu, koukal jsem na anime (které je ještě horší) a vím tedy, že to bude nuda, nuda, nuda. Po pár episodách přijde další extrémně inteligentní postava, ale nijak obzvláště to úroveň nezvedne. I když trochu snad ano. Pokud se vám líbí tato tématika, podívejte se na velmi záhadně zajímavý Assassination Classroom, Gokusen, nebo naprosto nejlépe a doporučoval bych ho všem, Great Teacher Onizuka. 40% ()

Jeoffrey

Když může být skvělým učitelem bývalý člen motorkářského gangu a delikvent a když může být dobrým učitelem záhadné žluté gelovité stvoření, tak přece musí být vhodným učitelem i otaku a NEET, který pochopil teorii o konzervaci energie a vzal si za své heslo "nebudu dělat nic co se mi nechce". A tak tu máme další variaci na téma jaký má být a jak se pozná opravdu dobrý učitel... No a i když se toto téma pomalu začíná přesouvat do šuplíků s nálepkou "klišé", tak alespoň ty hlavní charaktery jsou pokaždé poměrně zajímavé a každé dílko tohoto ražení je svým způsobem vtipné a z každého jsem si odnesl pár zajímavých poznatků a každému panu učiteli jsem uvěřil, že to s žáky vážně myslí dobře a že je tedy dobrý učitel. I tady jsem nebyl příliš otráven ani rozčarován a i zde mě Kagami přesvědčil, že má jisté kvality. Přesto proti GTO je to absolutní odvar a ani na úroveň "žluťáska" z Ansatsu se tohle dílo prostě nedostává, protože tolik nebudí mou pozornost a zvědavost a tak třetí variace na téma "dobrý učitel" u mě končí až daleko na třetím místě. 5/10 ()

janovrom

Zpočátku to bylo vážně supr, tak pět šest episod, ale postupně mě to přestalo bavit. Dropnuto po 13 dílů SonGokussj to vystihl dobře. Děj se nijak nerozvíjí, je předvídatelný a vůbec jsem neviděl žádnou celkovou zápletku. ()

Bassko

Prvé časti sa dali, myslel som si, že to bude celkom zaujímavé. Chyba. Je to nuda a animácia je otrasná, deje sa stále to isté dokola a postavy sú tak ohrané, až mi je z toho trápne. Nehodlám plytvať písmená na takúto zvrchovanú sprostosť. Jedna hviezda za prvé časti a počiatočný námet. ()