Jamada-kun to 7 nin no madžo

• Japonsko 山田くんと7人の魔女 (viac)

Ryuu Yamada je studentem druhého ročníku střední školy. Bohužel studium ho příliš nebaví, a tak raději místo studia věnuje svůj čas poflakování a spaní v hodinách. Jeho akademickým snahám odpovídají i jeho známky a díky svému přístupu si vysloužil pověst delikventa a potížisty. Do stejné školy i ročníku chodí také Urara Shiraishi, která je jednou z nejchytřejších dívek na škole. Bohužel její akademické úspěchy ani jí příliš přátel nepřináší, protože na ni některé spolužačky žárlí. Náhodná srážka těchto dvou studentů na schodech, která skončí pádem a nechtěným polibkem však změní jejich osud. Bez jakéhokoli vysvětlení se totiž jejich mysli přesunou a oba si vymění těla. Postupem času navíc zjistí, že svou mysl mohou obdobným způsobem přesouvat a měnit těla i s dalšími studenty, navíc stačí tak málo, jeden polibek... (Jeoffrey)

SonGokussj

Končím po 9. episodě. Pokud bych to měl shrnout, nebude to ani spoiler, skoro každý díl je o představení nové protagonistky jakožto čarodějky, které jsou vždy nějak psychicky poškozené a modrovlasý hrdina je z toho šlamstychu nějak vytáhne. Většinou tím, jak je sprostej, urážlivej a nic nechápající. To mu jde totiž nejlépe. Od nějaké 5. episody to skočilo do opakujících se kolejí, kdy z původních 4* tomu nakonec dávám 2*, protože je to prostě posledních pár týdnů -tak- nudné... Všichni se tam se všemi líbají, nikdo to neřeší, jsou tam zas ty klasické ecchi scény, které vyloženě nenávidím, postavy se nijak nemění, nevyvíjí, všichni se stále uráží, ani nevím, jaká je tam hudba, příběh je trochu dost nekonzistentní, "seitokai" je zas všemocné božstvo, které má kancelář 5x větší než normální třída na té škole (kam se to vleze?) a celkově mám z toho seriálu pocit, že i když představil naprosto "nový" prvek (neboli magické schopnosti na škole xxx, které dostávají psychicky vadní lidé, aby je používali ke zrůdnostem líbáním náhodných lidí), mrtě věcí je tam půjčená z jiných seriálů. Je to takové "rozkouskované"... A to se mi na tom dost nelíbí. Ke kladné notě: ze začátku jsem se opravdu bavil, byla to nová show, velmi zajímavá, velmi vtipná... bylo to to fajn. Přestalo to být fajn, jak bylo představeno 15 nových různo-barvo-vlasých postav (???? whyyyyy) a přestali zvládat psát děj, aby je všechny využili... Představte si Haruhi s 20 protagonisty, kde se autoři chtějí zaměřit na každého z nich. Haruhi, Mikuru, možná i Nagato pak půjdou stranou... A to se stalo zde... I když to není na první pohled vidno. 40% ()

Hees

Klasický generický hrdina odpadlík a vagabund, ktorý má dobré srdce spárovaný s dievčinou introvertkou, ktorá menej vyjadruje svoje city. Čiže klasické anime zo školského prostredia trochu pretkané zaujímavým nápadom s čarodejnicami poskytuje zábavu svojou vtipnosťou a parádami, keď sa dané čarodejnice hľadajú. Každá čarodejnica má iné schopnosti a to čo sa začne najviac klasicky ako sa môže začať na začiatku aspoň neskôr ozvláštňujú iné schopnosti ďalších hrdinov. Anime dokonca nie je ani háremového typu, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať, ale v skutočnosti hlavného hrdinu má "rado" len zopár dievčat aj, keď držte si klobúky, aby si vymieňali schopnosti (použil som to takto, aby som čo najmenej spoileroval) musia si dať pusinku... škoda, že nemuseli hrať napríklad sedmu s kríža (či faraona). Kvalitatívne anime bohužiaľ nie je dostatočne dobré, aby som sa odhodlal a dal tomu vyššie hodnotenie aj keď na konci v posledných dieloch sa snaží rozohrať veľkolepé finále, ktoré je za mňa na 4 hviezdy tu na čsfd, ale to sú len posledné dva diely. Čo sa týka charakterov a postáv tak tie sú celkom nadpriemerné, žijú a majú svoje vlastné ciele a svoju vlastnú osobnosť čo pri takom množstve charakterov je dosť výrazné plus. Za mňa trochu slabší príbeh zo začiatku, ale s obstojnou gradáciou deja. ()

Scalpelexis

Anime vytvořené na základě poměrně úspěšné mangy, které je pravděpodobně rekordmanem co se týče kadence polibků ku minutáži. Už to v rámci non-hentai tvorby je určitě prvek velmi neobyklý, který mě přiměl se nejdříve dostat k manze než k anime. Zpočátku solidní zábava mě asi v půlce přestala bavit, protože autorovi mangy těžce došla pára a začal kombinovat nesmysly a opakovat klišéčka. Stejně jako předloha i anime trpí nevítaným neduhem, že se pohybuje v semiseriózních vodách odlehčenosti a jisté mytologie. Na jednu stranu to není dostatečně vtipné a sympatické na odvázanou legraci, na druhou stranu nemá dostatečně promyšlenou zápletku, svět schopností, jejich funkci a hloubku postav. Je nutné se smířit s tím, že spoustu faktů je nevysvětlených (ona i manga tomu moc nepomáhá a hodně věcí zjednodušuje), nicméně anime se daří úspěšně skončit asi na nejlepším možném bodě, protože druhá série by nejspíše skončila katastrofálně. Mě všechny ty polibky nepřišly tak urážlivé, ecchi a fanservisu tu též nebylo tolik a postavy jsou v rámci možností fajn, nevtíravé, nepřehánějící, romantici si i porochní. Divné jsou twisty, chování mnoho čarodejnic a školního vedení, shounen překecávání na změnu týmu. Pokud tomu odpustíte výše zmíněné neduhy, tak Yamada-Kun a 7 čarodejnic není nejhorší jednohubka, ale vzpomenete si na ní asi tak jako na vaši jednonocovou lásku z diskotéky. ()

Jeoffrey

Nápad s výměnou těl není sice nikterak unikátní, ale není vůbec špatný. Navíc je to docela povedená kombinace veselého blbnutí s výměnami těl a fanservisem v podobě líbání každého s každým s jednoduchým a docela zajímavým příběhem o hledání čarodějek, objevování jejich schopností a snaze jim pomoci. Je to veselé, je to hravé a je zde spousta zajímavých děvčat a dokonce i docela povedený hlavní hrdina. A mě to bavilo, dokonce až tak, že mám rozečtenou mangu... Konec byl povedený, finální zápletka se mi líbila a i ta romantika byla podle mě povedená. Spokojenost - 8/10 ()

Gallienus

Pro mě trochu zklamání, neznám předlohu, tak nevím co chybělo či co bylo navíc, ale příběh se hodně táhl a poslední tři epizody jsem shlédl už jen ze setrvačnosti... Přesto jsem se docela bavil, některé hlášky mě rozesmáli, asi nejvíc ta, kdy se hlavní hrdina rozhodne políbit Shiraishi, aby se jí navrátily vzpomínky a řekne: "Dobrá! Prvně si zajdu vyčistit zuby." ()