Vrav, vrav, zaujímaš ma

• Česko Mluv, mluv, zajímáš mě (viac)

Znuděný a osamělý rozhlasový reportér jedné noci vytočí náhodné číslo a dovolá se lékárnici. Společně se pak začnou bavit tím, že předstírají, kým vlastně jsou. (Netflix)

Snorlax

Než se ti dva poprvé potkají, prakticky nic zajímavého se neděje. Není to ani příliš zajímavá studie samoty, kterou ozvláštňuje igelitový pytlík. Ale živel jménem Anička dával vždy všemu netušený náboj. A nejinak je tomu i zde. Její pubertální záchvat smíchu v divadle, telefonování z vany a komunikace s policisty jsou natolik zářivými perlami v moři šedi, že nelze hodnotit pouze průměrně. ()

dopitak

Ani úžasný starý český dabing (Filmové studio Barrandov dabing 1981, Věra Galatíková, Pavel Trávníček a zejména fenomenální Vladimír Ráž) nedokáže zastřít, že vpravdě hořká komedie s volně přeloženým názvem Mluv, mluv, zajímáš mě nemá pořádný odpich. Je tu zoufale málo zvratů a tak poklidné tempo života "starých", jak se tito čtyřicátníci sami označují, ukolébá i diváka. Moc příjemná, sentimentální a lehký úsměv na rtech vyvolávající nuda. ()

anderson

Réžia českého znenia (ÚPF Praha) = Marie Fronková, Girardotovú dabuje Věra Galatíková - NOVA pridala pôvodný kinodabing do novej kópie. (12.8.2009) ()

Padme_Anakin

Tentokrát si Annie Girardotová ukradla celý film pro sebe, nemohla jsem z ní oči spustit, ať už telefonovala ve vaně, ať už domlouvala svým rozhádaným přátelům (a pořádně to schytala), ať už čekala na svého pana vysněného s červenou kravatou (ve slunečních brýlích) nebo se upřímně rozesmála nad ztrátou klíčů od auta. Krásně obyčejný příběh dvou osamělců ve středních letech, kteří se do sebe zamilovali při telefonních hovorech. Velice příjemný dabing paní Věry Galatíkové též hodnotím kladně. ()

Pierre

Nenápadný film s nenápadnou zápletkou.  Přesto se jedná o dobrou pohodovku na poklidný večer. Pomalé, meditační, příjemné (vhodné k bdění i k spaní) se skvělou ústřední dvojkou.  Pan Pignon se otravuje, nechce povyrazit s přáteli, protože se  bojí, že by je nudou otrávil, ale já bych ho klidně napsal na seznam svých vysněných přátel, který ale v poslední době podezřele narůstá z různých stran..   A když se k vám kamarád staví alespoň na obrazovku, je to  i tak  fajn zastavení. Tak dobrou noc...❤ ()