Scorpions Forever

• Česko Scorpions, naposledy a napořád (viac)

Po 50 rokoch na pódiách po celom svete sa nemecká roková kapela Scorpions rozhodla, že je čas pustiť sa na posledné turné. Tento plne autorizovaný dokument sleduje tvrdých rokerov od ich počiatkov ako mladých hudobných fanúšikov až po súčasnosť. Muzikanti premýšľajú o svojich fanúšikoch, o svojom dlhoročnom zložení a o sebe navzájom. Dokument je portrétom ich celoživotnej cesty. Scorpions sú jednou z najúspešnejších rokových kapiel v hudobnej histórii a ešte neskončili! (TV JOJ)

Luk Skywalker

Mnohé jsem se dozvěděl od počátku vzniku kapely až po údajné poslední turné, kdy jsou prostřihy na části songů právě z posledního koncertu tohoto turné. Jak ale poměru znalí lidé ví, tak Scorpions je na "posledním" turné od roku 2010 a já jdu 3.12.2017 na jejich koncert :-), na který byla upoutávka před vysíláním tohoto dokumentu. Jedna zajímavost: na ruském koncertě v roce 1989, je záběr do publika a tam lze zřetelně vidět ženu s českou vlajkou. Nicméně o tom, jak je těžké skončit tam mluví všichni a že muzikanti do důchodu neodejdou nikdy. ()

rublik05

Kdyby byl film zamýšlen jako bonus k řadové desce nebo k živáku, asi bych neměl nic proti, nicméně jako celovečerní dokument o historii kapely působí dost rozpačitě, neboť se většinou jedná o záznamy z koncertů, především z těch novějších, z historie se dozvíme víceméně jen známá fakta, žádné zásadní novinky jsem nezaregistroval, ani mě nijak zvlášť nezaujaly starší historické záběry. Naopak nejvíc jsem si užil krátkou rekapitulaci období okolo pádu železné opony, u čehož nemohla pochopitelně chybět nesmrtelná klasika Wind of Change. Osobně jsem ale čekal trochu hlubší sondu do historie této rockové legendy, větší porci informací a zajímavostí, věrní fanoušci však budou určitě spokojeni. 6/10. ()

Slarque

Asi tu budu trochu kazit všeobecné nadšení, ale mně to připadalo jako lepší „behind the show“ materiál, jaký kapely dávají jako bonusy na nosiče se svými koncertními záznamy. Většinu tvoří materiál z rozlučkového turné, mnohem zajímavější jsou ovšem naštěstí početné historické záznamy. Dokument potěšil, ale lepší je pustit si libovolný koncertní záznam, v závěru zmiňované MTV unplugged nevyjímaje. ()

subic

Jeli turné k 50. výročí a lehce vzpomínali a přitom říkali, že končí. Klaus Meine tu promluví o svých problémech s hlasem, Rudolf Schenker je zakládající člen a tahoun kapely a Matthias Jabs patří mezi nejlepší kytaristy, o tom žádná. I téhle kapela se dotkla fluktuace členů. Tahle kapela taky dosáhla několika prvenství, jako první západní kapela měli turné po Sovětském svazu a jako Němci se prosadili i v Americe.  Není to kdovíjaký dokument, ale škorpiky mám rád a jejich osmdesátková hudba mě ovlivnila. ()

curil

Nejsem zrovna velkým fandou Scorpions, ale rád jsem se podíval na některé zajímavosti z historie kapely a jejich turné. Podrobně jsem se nikdy o skupinu nezajímal, dával jsem vždy přednost anglo-saské hudbě a té z druhé straně Atlantiku. Ale něco jsem se naploužil při písních Scorpions z jukeboxů na parketech různých obskurních kaváren a vináren před desítkami let a tak vzpomínky mi zůstanou. ()