Začínají osmdesátá léta a Robert Rother (Tom Schilling) už má plné zuby hipíků na své střední škole, proto si vyholí po stranách hlavu a s novým čírem se svým jediným nazi homo kamarádem omámí levičáckého profesora a ostříhají ho. Je jasné, že na téhle vzdělávací instituci ho tudíž už žádná budoucnost nečeká, takže si sbalí svých pár švestek a zamíří do západního Berlína, centra tehdejší alternativy. Nejprve to vypadá, že si bude muset vydělávat jako uklízeč spermatu v peep-show, jenže záhy zjišťuje, že tu lze vést luxusní život na státní útraty, když mu přiznali 1475 DM podpory. Něco se dá vydělat i dealováním drog a nakonec je ve fakt slušném balíku, když okrade otce – naneštěstí šlo o prachy RAF! (chamonix)

Kakho-oto

To je ale obsahem hnusný film...Díval jsem se na něho kvůli Emilii Schüle a také proto, abych si procvičil poslech němčiny. Nehledě na to, že jsem řadě huhlání a pokřiků nerozuměl, jsem hlavní děj lehce pochopil. Nedokážu tedy říct, čím je nebo má být film vtipný. Zobrazením braní tvrdých drog? Vulgarismy? Touhou zavraždit vlastní matku? Úklidem spermatu v peepshow? Zobrazením ubití ženy na základě práva šaríja? Jedna hvězdička za Emilii, přestože hrála hroznou roli (ale kdo tady nehrál hroznou roli?). Druhá hvězdička za údiv a skutečnost, že jsem film dokázal bez větších potíží nadvakrát shlédnout. ()

chamonix odpad!

Prý delirická groteska naplněná satirickou destruktivitou a hrubým humorem. Já v tom nenašel humoru, ani co by se za nehet vlezlo, na druhou stranu delirium drogového rauše a nechutnosti tu bylo servírováno plnými hrstmi. ()