Neil deGrasse Tyson se vrací na obrazovky a na základě svého oblíbeného rozhlasového pořadu bude na National Geographic Channel moderovat první talk-show. V Hovorech o hvězdách vystoupí celebrity, komici a vědci, např. herec George Takei, režisér Christopher Nolan nebo biolog Richard Dawkins, a budou diskutovat o nejnovějším vývoji zkoumání našeho obrovského vesmíru. (National Geographic)

scroochy

Mrzí mě, že jsou rozhovory s hosty pouštěny ze záznamu, místo aby se vedly naživo. Doufám, že v dalších řadách to tak už nebude. Jinak je to samozřejmě o řád lepší než jen poslouchat audio podcast, takže pokud vás baví normální StarTalk, nevidím důvod, proč by vás nebavila tahle TV varianta. Témata jsou ovšem stále probírána dost povrchově a zkratkovitě, takže se vlastně zas tolik nedozvíte, pokud se nejedná o téma, v kterém se člověk moc neorientuje. Ale je to podáno vtipnou a nenáročnou formou "pro blbce", takže to snad dokáže zaujmout i lidi, kteří jinak vědu moc nesledují. Celkově tedy palec nahoru - hlavně za to, že něco takového vůbec existuje, a netopíme se tak jen v záplavě komedií a reality show. ()