Zvláštní skvadra

• Kanada Odd Squad
Komédia / Rodinný
Kanada / USA, (2014–2022), 47 h 33 min (Minutáž: 24–28 min)

Hudba:

Paul Buckley

Millie Davis, Sean Michael Kyer, Dalila Bela, Filip Geljo, Christian Distefano, Olivia Presti, Anna Cathcart, Isaac Kragten, Alyssa Hidalgo, Peyton Kennedy (viac)

Kočka na stromě? Volej hasiče. Ukradené bonbony? Volej policii. Proměnil ses v plyšáka, čas jde pozpátku a písemka z matiky je na dohled? Volej Zvláštní skvadru! Špionská, vládní a v neposlední řadě dětská organizace řeší případy roztodivného charakteru, které ohrožují celý svět i samotnou skvadru. Od globální invaze vodních kyklopů přes časovou smyčku až po tajnou přípravu narozeninového dortu pro velitelku. Ve zdolávání zapeklitých případů pomáhá jednotce nejen speciální výbava, zbraně a všelijaké technické vychytávky, ale především – matematický důvtip! Mezinárodně úspěšný kanadsko-americký seriál je držitelem řady ocenění, mimo jiné několikanásobně dosáhl na Daytime Emmy. (Česká televize)

JamesSi

Možná si myslíte, že jsem zfetovaný kvůli tomu vysokému hodnocení, ale jediný droga na které ujíždím je "Matematika Pro První Stupně". Je to o FBI, ale místo mučení ubohých Iránců jen řeší basic hádanky. Možná si myslíte, že jde jen o starší Baby Geniouses 2. Supersmradi. Možná trochu validní kritika, ale vedle jak ta jedle. Zatímco Supersmradi byli lacinný bezhumorný cashgrab s příšeným herectvím OddSquad je mistrovské dílo. Tvůrci dali do pořadu kreativity až jim čouhá z ústní dutiny. A herectví? To je to co dělá to. Je totiž překvapivě celkem civilní (až na hlavního záporáka), což mnoho scén činí dost humornými. Jako ty parchanti řeší ty problémy jako kdyby byli Mulder a Scullyová. Když jsme u toho záporáka, je to horší zrůda než Hannibal Lector. Horší monstrum než proslavený Čikatelo z geniálního českého flicku Ghoul. Horší než Spalovač Mrtvol z filmu Spalovač Mrtvol. Chápete proč ho musí hrdinové zastavit? Chápete, proč se vaše žena opíjí každý večer pomerančovým džusem? Chápete proč musíte vyřešit tuto slovní úlohu? Based and oddpilled. PS: Naprosto nechápu sračkoidní hodnocení. Tohle je nejvíc jak jsem se řehtal u netflicovského pořadu. Naprostá chujovina. (Viděna S02E01) ()