Obetavá manželka Grace Kingová Bichonová (Julia Roberts) musí prehodnotiť svoj vzťah k manželovi Edwardovi Bichonovi (Dennis Quaid) - jedného dňa cestou domov z jazdeckej farmy ho totiž uvidí na ulici bozkávať sa s neznámou blondínkou! A keď potom nájde jeho odkaz, že sa vráti domov neskôr, naloží dcérku Caroline (Haley Aull) do auta a vyberie sa ho hľadať. Objaví ho v reštaurácii v spoločnosti neznámej ženy a priateľov, vyrobí mu scénu a odíde z domu k rodičom. Grace síce manžela stále ľúbi, neveru mu však nemieni odpustiť, a tak sa s Eddiem rozídu v zlom... Grace sa zrútil svet, nuž sa snaží nájsť spôsob, ako sa vyrovnať s trpkou skutočnosťou. Vyskúša všetko, čo jej kto poradí. Táto kríza poznačí celé jej okolie a keď sa jej matka Georgia Kingová (Gena Rowlands) vzápätí nedopatrením dozvie o podobnom prehrešku otca Wylyho (Robert Duvall), rodičia Grace sa ocitnú v temer navlas rovnakej situácii - v celej rodine skrátka vypukne vojna medzi mužmi a ženami... (TV Markíza)

mira.l

Taková solidní trochu romantika, trochu komedie, trochu drama, které neurazí ani výrazně nenadchne. Slušně natočené (protože Lasse Hallström? - možná), se slušným výkonem Julie Roberts. Jisté chybky tam byly. Třeba bylo sice pěkné, že malá Caroline si nakonec splnila sen v podobě startu na vysněném koni, ale neměla by před tím na něm do úmoru trénovat?? No ale co už, já se nenudil, ale přesto to na čtyři nedosáhne, dávám velmi slušné tři *. A jinak je to moje sedmisté hodnocení a komentář č. 499:). ()

Malarkey

Příjemný a nenucený příběh ze života o naprosto obyčejných lidech mezi námi, kteří hrají ne vůbec obvyklí, spíš naprosto skvělí herci jako jsou Julia Roberts, Dennis Quaid a Robert Duvall. Co se týče příběhu jako takového, tak vypráví o koníčcích. Mně koníčci nic moc neříkají, ale líbí se mi herci. Nicméně nadšenec do herců a koňů tento film bezesporu ohodnotí ještě o stupeň líp. ()

troufalka

Nebudu se vymlouvat na koně, ani na domácí práce a lenosti přepínat na jiný program. Prostě jsem se na to dokoukala až do konce. Nějak mi to nedalo. Někteří z vás se podivují jménu režiséra, ale ještě je dobré omrknout scénáristu. Další překvápko? Ano, prostě jde o kvalitně natočenou limonádičku, s dobrým scénářem, dobrým rejžou i dobrou kamerou!! Hodnocení má sice nízké, ale zato jí ke dnešními dni hodnotilo přes tisíc uživatelů. Ruku na srdce - kdyby to bylo úplné blbé, nepřepnuli bychom to po 15 minutách jinam? ()

petaspur

Vzorná matka, dcera i manželka Grace Binochová právě na zasedání dobročinného spolku pourážela jeho ctihodné členky, zveřejnila jejich nevěry a odkráčela středem sálu žít si svůj život. Asi by takový krok nikdy neudělala a hrála by svou příkladnou roli dále, ale pohled na jejího manžela Eddieho, veřejně oslintávajícího jinou ženu, ji donutil k akci. Zpitomnělý Eddie se samozřejmě rychle plíží k rodinnému krbu vše urovnat, ale přítomnost rozzuřeného Graceina bodyguarda, v podobě loajální sestry Emmy Rae, ho asi bude stát víc, než jen setkání jeho rozkroku s její hbitou dolní končetinou. ()

Hal_Moore

Filmy, točící se okolo koní a dostihů mi nikdy moc neseděly (čestnou výjimku tvoří dvojice Zaříkávač koní - žádné dostihy - a Seabiscuit), tady jde o parkur, tak jsem byl ochoten přivřít jedno oko, z tohoto prostředí jsem ještě film neviděl. I když jsou koně v Síle lásky jen okrajově, do příběhu zasahují celkem zásadně (hlavně v poslední půlhodině) a kupodivu mi to nevadilo. Celý film tak příjemně utekl, ani jsem nezaregistroval že už uběhlo sto minut a koukal jsem na závěrečné titulky. Nic to ale nemění na tom, že jsem od Lasse očekával trochu více než jen klasickou romantiku. Díky bohu alespoň za solidní obsazení. ()

• Film sa mal pôvodne volať "Grace Under Fire", ale tvorcovia prišli na to, že už 2 roky existuje seriál s týmto názvom. (Smok)