Materiálne zabezpečený muž menom Jack (Henry Rollins) má najradšej samotu a dlhý spánok. Jeho jediným koníčkom je hra Bingo a jedinou povinnosťou zaobstarať si potravu. Už dlhší čas si všíma, že ho sleduje skupina chlapov, ale vždy si s nimi dokáže poradiť, takže pre neho nepredstavujú hrozbu. Všetko sa však zmení vo chvíli, keď sa dozvie, že má dcéru Andreu (Jordan Todosey). Jeho život sa po jej príchode mení zo zabehnutého stereotypu na nezastaviteľnú jazdu. Skupina prenasledovateľov si totiž uvedomí, že Jackova dcéra by mohla poslúžiť ako dobrý spôsob, ktorým by sa k nemu mohli dostať a navždy ho odstrániť. (Marceloo)

kaylin

Tohle mě dostalo. Nesmírně nenápadný film, který vypadá nenápadně celou dobu, ale přitom má skvělou myšlenku a skvělé, odtažité provedení, stejně jako je odtažitý hrdina filmu. Výborný nápad, který sice zapadá do biblických rozměrů, ale ani to moc nevadí. Henry Rollins je tu naprosto dokonalý a film je zábavný, krvavý a pořádně drsný. ()

Bloody13

"Když nechám kulky uvnitř, zaroste to a já pak budu mít migrény." Tyhle role ultradrsných, ale pořád sympatických borců Rollinsovi prostě sedí. Moc toho nenakecá, ženskou nesbalí, ale jakmile dojde na potyčky s gangstery, které kosí s nevídaně ledovým klidem, tak mu člověk musí fandit. Když pak navíc ti hajzlové unesou jeho dceru, mění se v závěru na bráchu Johna Matrixe. A je celkem šumák, že horor to jen líže, hlavně že je sranda o začátku do konce. Jako černá (nebo krvavě rudá?) komedie to funguje hodně dobře, takže za mě rozhodně doporučenka. ()

Gilmour93

Zábavný brak o nemluvné živé tkáni na živé kostře (věta: „I´ll be back.“ tam dle mého nebyla jen tak náhodou), jenž intenzivně pátrá po Adamově vnučce a své znamení (vytetované slunce přes záda) dovedně zakrývá v maskérně.. Equalizer na biblický způsob zaujal svou jinakostí, suchým sarkasmem i porcí bizarního násilí. Často užívané sousloví „role ušitá na míru“ beru jako klišé, ale tady to Henrymu padlo jak policejní uniforma v klipu „Liar“.. ()

TheDon

Henry nám trochu zestárl, od dob kdy křepčil ve svým Rollins bandu už to nějakej pátek bude a protože se mu už asi křepčit nechce, tak hraje. A jde mu to. To je bez debat. Jen škoda toho plytkýho scénáře, mohl to být bezva film. Peytlžel nebyl. Tisíce let starej Kain co kdysi bodl svýho bráchu, ne a ne chcípnout. Enyvej slabší tři si to zaslouží, ať už za Henryho, nebo nápad. 50% P.s.: a ten frajer na konci byl jako kdo? 555 nebo 666 ? ()

*CARNIFEX*

Na prvý pohľad pôsobí Jack ako obyčajný, priam mĺkvy chlapík, ktorý sa o nič nestará. Väčšinu času trávi vo svojom prenajatom apartmáne, kde prespí takmer celý deň. Keď ho jedného dňa kontaktuje bývalá partnerka, ktorá mu oznámi, že ich dcéra Andrea, ktorá sa ho chystala navštíviť, sa viac nevrátila domov, neostáva mu nič iné, ako ju nájsť. Opätovné vypátranie mladej dievčiny nebude pre Jacka žiadny problém, avšak skutočné starosti v ňom vyvolávajú spoločne strávené chvíle počas nasledujúcich dní. Jack si totiž plne uvedomuje, že nie je typickým, starostlivým otcom, za ktorého ho Andrea považuje. Ej ha. No dobre. Tak teda takto. Najvtipnejším komediálnymi prvkom je umiestnenie "He never died" v červených pozíciách. Väčší pocit dramatu vzbudí neustále chorľavý "Melman", než mysteriózny Jack, ktorý moje sympatie veľmi nepobral. Prišiel mi ako atrapa Dolpha Lundgrena, ktorý sa od súboja s Rockym v Moskve, čoraz viac v uniforme univerzálneho vojaka, utápa v boji so zombie. Prvý krát som ho vzhliadol v trápnom, na neúspech predurčenom pokračovaní "Wrong Turn", kde jeho umelá charizma zapadla do príbehu, ako éčka do MüllerMilch. Možno tomuto snímku i jeho hlavnému predstaviteľovi krivdím, no mne "He never died" nepripravil žiadne mimoriadne chvíle či momenty, ktoré by mi tento žáner skrátka mal. Keď sa konečne malo niečo diať, nastal strih, pričom hlavný hrdina len tak vykráčal z toalety či akejkoľvek situácie. Gore záberov bolo poskromne, príbeh originálny, záver konečne živší, pričom kladne možno zhodnotiť najmä soundtrack. Z môjho pohľadu je to však zapeklite málo - 50% ()