Lenny má v úmyslu se navzdory snahám kardinálů Spencera a Voiella postavit do čela obrody konzervativního křesťanství. Přinutí Voiella, aby prozradil, že liberální síly v kolegiu kardinálů zablokovaly zvolení Spencera papežem, a v důsledku toho došlo mezi oběma muži k dohodě, že použijí Lennyho jako loutku. Když Lenny pohrozí, že Voiella exkomunikuje, liberální kardinál je přinucen přísahat mu věrnost. (Filmbox)

JohnMiller

Z hlavnej úlohy začínam mať rovnaké pocity ako som pociťoval pri Escobarovi v seriáli Narcos. Zo začiatku mi prišlo jeho zlo a temnota veľmi sympatická, ale postupne som ho začínal nenávidieť. Pius XIII je plný nenávisti a dotyčný blízki mu to jasne dávajú najavo. Jeho plán je znovu obnoviť pomaličky chátrajúcu slávu Cirkvi, tak ako to robili jeho predchodcovia počas stredoveku. A to šíriť strach medzi plebejcami. No je iná doba a dneska to už tak jednoducho nepôjde. ()

Loki_Six

"What truly made our church great? Fear or tolerance? What can we learn from the history of our Church? How great was the papal state when fear among nations was part of our DNA? How small did we become, how greatly did our influence decline, when we decided to yield. To succumb, to withdraw, to become accommodating and reassuring?" ()

ghatos

Spencera trápí velký hřích. Zášť ovládá jeho duši. Skutečně svým přístupem prudí. Ostatní jedou taky ve smrtelných hříších a evidentně jim to nevadí. Tohle byl odpočinkový mezidíl. 80%. ()