Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lenny šokuje svět svým prvním vystoupením, v němž požaduje, aby se katolíci po celém světě oddali Bohu tělem i duší bez ohledu na následky. Sestra Mary a kardinál Voiello se usilovně snaží dostat Lennyho pod kontrolu. Ten připouští, že jeho konzervativní náboženské názory pramení z toho, že se jeho rodiče rozhodli dát ho do katolického sirotčince, aby mohli vést hédonický život. (Filmbox)

(viac)

Recenzie (11)

tron 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

"Jasné. Ale netušíte, že som mu poslal aj štvrtý list." Je to fakt dobré. Myslel som si, že ma to po dobrom rozjazde začne nudiť, ale nezačalo. Kengura, vzťah pápeža a sestry Mary je veľmi silný, samotná postava pápeža parádne kontroverzná (len čo si poviete, že sa vám fakt páči, spraví ten zmrd niečo, s čím vás pekne nase...), k tomu parádna výprava a hudba. A finálny príhovor mestu a svet, uff, tak tam ma mrazilo viac, ako pri niektorých hororoch. ()

Loki_Six 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

"They will not see me because I do not exist. Media suicide, you say? Fine, now try to keep up with me, if you can. So, who is the most important author of the last twenty years? Careful now, not the best, virtuosity is for the arrogant, the most important, the author who has sparked so much morbid curiosity that he became the most important? Salinger. The most important film director? Kubrick. Contemporary artist? Banksy. Electronic music group? Daft Punk. Now do you know what it is, what the invisible red thread is that connects them all, all these most important figures in their respective fields? None of them let themselves be seen. None of them let themselves be photographed." ()

Reklama

HarryBlock 

všetky recenzie užívateľa

Pápež Richard III. Egodeizmus hlavnej postavy sa pomaly láme a na povrch začína presvitať jeho temnejšie ja. Je to prevažne konverzačná dráma, ale tieto prieťahy o moc a demaskovanie všetkých kardínalov a pápeža ako ješitných a mocichtivých egoistov, ma celkom bavia. Estetika bohužiaľ pôsobí stále trochu sterilne, aj čo sa týka pohybov kamery je Sorrentino umiernenejší oproti svojim filmom. Btw. uvodné titulky nemali chybu :D ()

pichta 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Smiech, pobavenie a prekvapenie. Skvelý hudobný podmaz, dobre vytvára atmosféru. Dej mal stále čo odhalovať, stále veľké napätie... Zaujímavé konanie s klokanom, veľmi silno intriguje a rýchlo získava informácie, vypočítavo a prezieravo koná a myslí veľmi dopredu. Pre okolie nevyspytateľný. Ten štvrtý list... Najviac som bol prekvapený pri jeho preslove, avšak niečo v tom duchu už naznačoval. To čo hovoril, hovorilo o ňom a jeho názor. Ostal som mimo ako tí ľudia námestí, len s tým rozdielom, že asi vačšina ľudí na námestí nepochopila. ()

JohnMiller 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Kardináli si uvedomujú, že zvoliť si za pápeža mladého človeka ktorý ich všetkých prežije a ešte o ňom nevedia zhola nič (ani akú sexuálnu orientáciu má) nebol veľmi rozumný nápad. Väčšina seriálov sa po pilote umierní ale The Young Pope rozhodne nie. Je to ešte lepšie ako pilot. Svojou vizuálnou stránkou a originálne osviežujúcim dejom ide o veľmi zaujímavé dielo. Vrcholom tejto časti je prejav v ktorom mladý pápež pod pokrývkou temnoty a noci kritizuje spoločnosť. ()

Galéria (7)

Zaujímavosti (1)

  • Ve 41. minutě, když se jde Lenny / Pius XIII (Jude Law) ptát Mary (Diane Keaton) na rodiče, tak si zakrývá tričko. V další scéně je však odkryté a je zřetelně vidět. (Zix.)

Reklama

Reklama