Začátek pontifikátu Lennyho Belarda alias Pia XIII, prvního amerického papeže v historii. Poté, co byl Lenny Belardo zvolen za papeže Pia XIII., musí proplouvat vatikánskou politikou. Šokuje Vatikán svým přáním odmítnout publicitu i liberální filozofii svého předchůdce. Sestra Mary, jeptiška, která Lennyho vychovala, jde s ním jako jeho osobní sekretářka, a ihned se stane hlavním rivalem mocného kardinála Voiella, vatikánského ministra zahraničí. Lennyho rádce kardinál Spencer je rozzloben svou prohrou v papežské volbě. (Filmbox)

pichta

Celkovo dobrý začiatok, kde už mladý pápež aj vo svojom sne naznačil svoju rebelskú povahu a je vidno, že má svoj cieľ a úmysel, ktorého smer bol jednoznčne ukázaný. Hneď v tomto prvom dieli sa ukázalo, že volba Lawa ako hlavneho hrdinu príbehu bola dobrá voľba. Tá jeho mimika a čertovské pohľady...podľa mna to bude dobrý seriál. Pápež Pius XXIII je nový medzi starými. Bude chcieť meniť cirkev a užívať si to...uvidíme ()

ghatos

Už podle traileru jsem věděl, že to bude pecka. Tohle není nějaký konvenční seriál dělaný na efekt. Sorrentino zaranžoval fascinující, vtahující prostředí plné nebezpečných otázek a ještě více provokativnějších odpovědí. Ta přesvětlenost - čistota v kontradikci s lidskou zákeřnosti - špinavostí generuje nesmírně koncentrovanou kinematografickou látku. Postavy jsou výborně typologicky vybrané (ne jen papež). Technicky perfektní řemeslo po všech stránkách (břitké dialogy nejvyšší úrovně)...není co vytknout. 90%. ()

JohnMiller

Chvíľku som váhal či sa pustím do tohoto seriálu. No nakoniec som rád, že som mu dal šancu. Paolo Sorrentino je tvorca od ktorého som veľa snímkou nevidel ale zase to čo som zhliadol ma celkom bavilo. Hneď úvodom musím pochváliť soundtrack a zvukové efekty. Neskutočne dobre to prifarbuje atmosféru pochmúrneho, komorného, Vatikánskeho prostredia. Hneď na začiatku ma dostal príhovor nového Pápeža, ktorý bol až príliš otvorený samozrejme by cez cenzúru nikdy neprešiel. Všetky tie intrigy a zlomyseľnosť nechutných kardinálov ktorí sú miestami horší ako "neveriaci" vo mne vyvoláva pocity a potrebu pozrieť si ďalšiu epizódu. Samotný mladý pápež tiež nie je bez viny ale páči sa mi na ňom, že sa nenechá ovplyvňovať ostatnými ako to mnohí chceli a práve preto zaňho hlasovali. Toto je po prvej epizóde tak kontroverzné, že to privolá infarkt nejednému katolíkovi. Tak im treba. ()

tron

"Zabudli sme byť šťastný." Konzervatívna a zároveň kontroverzná prvá časť. Áno, hoci to znie neuveriteľné, JE to možné. Skvelý Law, skvelá Diane Keaton (a to ju inak nemám príliš v láske) a vlastne skvelí všetci herci, sú typvo dosť zaujímavo povyberaní a všetci vedia kvalitne hrať. Parádna vizuálna stránka, plno zábavných scén. Občas to trošku nudí a upadá tempo, skrátiť o 10 minút by bez debaty pomohlo. I tak ale výborné a teším sa na ďalšie diely. Úsmevný a nenápadný palec hore za Hamšíka a českú vlajku. ()

grogodil

Pri úvodnom pápežovom príhovore som si spomenul na to, keď Jeff Daniels v úvode Newsroom "naložil" Amerike. Proste podobne nazabudnuteľný prejav na úvod, ktorým si ma hlavná postava a režisér od prvých minút doslova omotal okolo prstu a ja som automaticky vedel, že toto bude môj šálok kávy. Perfekcionisticky natočené, sympaticky provokujúce a za seba mám jasno - žezlo najlepšieho pilotu tohto roku preberá Westworldu zákerne sa škeriaci Jude Law. :-) ()

• V epizodě je ukázáno několik fotbalistů Neapole. Jedním z nich je Slovák Marek Hamšík, či Argentinec Gonzalo Higuaín. (dandy11)