Jeremy

(festivalový názov)
  • Mexiko El jeremías (viac)

Osmiletý Jeremy při každovečerním rodinném sledování oblíbené telenovely klade šokující otázky o smrti, když je peskován za drzost vůči svatým sestrám, cituje Nietzscheho perspektivu, a lakonicky komentuje své starosti se v zásadě milující, ale nepříliš osvícenou rodinou a znuděnou učitelkou ve škole. Malý génius se rozhodne vzít osud do vlastních rukou a zjistit, kým by mohl být - s fotkou Alberta Einsteina na zdi, staříky, které poráží v šachu, a pouličním gangem, kterému vypracovává úkoly. Komedie v zářivých barvách a s hravou kamerou z unikátní perspektivy chlapečka s IQ 160 hledajícího své místo ve světě míchá jízlivost s laskavostí. (Febiofest)

Harry_

Odpočinkový film (drama to moc není) o malém geniálním klukovi, co hledá sám sebe. Kromě zřejmé zápletky se slušným komediálním potenciálem (možná by z toho šlo vytřískat ještě více) mě zaujaly některé mexické reálie. I v komedii zaměřené na zvláštního kluka je mimochodem vidět, že i v roce 2015 je Mexiko zemí s výrazně rozdílnou životní úrovní na maloměstě (vesnici?) a v hlavním městě. Film je k doporučení, pouze mi přišlo, že chlapec trošičku přehrával a tím, že nebyl moc skromný ztrácel i část sympatií. Jeho rodiče byli důležitou vedlejší rolí a zhostili se jí velmi dobře. Některé ostatní postavy v rodině mi přišly zbytečné. 80 %. Febio 2016. ()

piranha

Občas mi vadilo, že se tvůrci nedokázali vymanit z pout různých klišé a předsudků o chytrých lidech. Že některé další lidi vykreslili tak prvoplánově - nekteré jako totální blbce. Nejvíc se mi nakonec líbila postava babky, která tam v celém filmu jen chodí na pozadí s pivem a na konci hodí takovou perlu a vytvoří tak nejlepší okamžik celého filmu. ()

Xeelee

[Febiofest 2016] Milý vtipný snímek, který se nebojí jít svou vlastní cestou. Ono fakt není lehké být genius uprostřed samých tupců, obzvlášť když jedny z největších blbců má nevídaným intelektem obdařenej Jeremy v rodině. Víte doopravdy čím vy sami chcete být? A ví to ostatní malí geniové, se kterými se Jeremy setká? Na začátku jsem brečel smíchy a pak se v druhé polovině film překlopí do vážnější polohy, aby si připravil prostor pro laskavý dojemný závěr. A poučení zní… ()

EKLEKTIK

"Jaký má smysl inteligence, když nevím, čím chci být?" Tento geniální film s geniálně hravou obrazovou stránkou, geniálním způsobem vypráví příběh geniálního chlapce, jenž je zcela uvěřitelný i díky geniálnímu výkonu malého Martína Castra. A v němž jeho hlavní hrdina nejprve objevil pět jiných géniů z různých oborů, jako byli Albert Einstein, Jim Morrison, Bobby Fischer, Marie Curie-Sklodowska či Alan Turing, aby nakonec objevil sám sebe a pomohl se vzděláním své mámě Margarítě, kterou neopakovatelným způsobem zahrála výborná Karem Momo Ruiz. ()