Joe Cocker: Fire It Up Live

Nemecko, 2013, 115 min

Réžia:

Nick Wickham

Joe Cocker

Jeden z posledních velkých koncertů Joe Cockera. Joe Cocker, anglický rockový a bluesový zpěvák s nezaměnitelným hlasem i stylem zpěvu, se v letech 2012 a 2013 vydal na své poslední koncertní turné. Přestože během něj odezněly všechny jeho největší hity, turné neslo název jeho posledního studiového alba Fire It Up. Joe Cocker, rodným jménem John Robert Cocker, začal svou pěveckou dráhu na začátku šedesátých let zpíváním po sheffieldských hospodách. Během své více než padesátileté kariéry se vypracoval mezi nejpopulárnější a nejúspěšnější umělce na světě. Časopis Rolling Stone jej zařadil na 97. místo nejlepších zpěváků všech dob. Koncert v Kolíně nad Rýnem přináší úchvatný zážitek a jen potvrzuje fakt, že Cocker si živá vystoupení užíval do posledních chvil. (Česká televize)

marhoul

Neznám superlativa, která by vystihla takovou parádu! Spička! Perfektní záznam dokonalého koncertu! Už velmi nemocný Joe do toho dal vše, vždycky zpíval báječně, ale tentokrát bylo cítit, že to je téměř naposledy. A že to ví. Vokály překrásných černošských DIV, které by se ani vedle Tiny neztratily, uhrančivé, zralé sexy šelmy, které sametovými hlasy provázejí v nádherných skladbách, všichni špičkoví muzikanti, varhany, saxík, dokonalý repertoár, nádhera!!!!! A ty slzy? Ty mě dostanou vždy..... To si dejte. Jestli máte rádi hudbu, neváhejte. Toto je TOP. ()

curil

Nádherný zážitek i u televize, co teprve zažít koncert naživo. V devětašedesáti letech utáhnout sám celý koncert, co říci více. ()