Posádka Roci se připravuje na blížící se katastrofu na Ilusu. Ashford a Drummerová se blíží k nepříteli v Pásu. Bobbie se pustí do nebezpečných prací. (Prime Video)

Necrotongue

Šestá epizoda byla zatím tou nejživější ve čtvrté sezóně a, abych parafrázoval velikána Adama Bernaua, měnily se v ní celé kontinenty, ba i světy. Část epizody byla věnována i menším událostem na Marsu a já jsem si znovu uvědomil, že zatím v této řadě necítím za potřebné stěžovat si na chování Bobbi Draper. Až jsem z toho celý nesvůj... ()

Anderton

Tak som nečakal, že sa séria vo svojej druhej polovici tak parádne rozbehne, ale stalo sa. A to vo všetkých dejových líniách, pričom pri tej na Novej Terre nebudete ani dýchať a na záver príde to, čo sme chceli, aby aj prišlo. Viacerí možno budú nadávať na to, že "to" nebolo zobrazené v trikových orgiách ako od Emmericha, ale v tejto podobe to bolo úplne dostačujúce a najmä stále dostatočne napínavé. V Expanse ide totiž viac o postavy, dej a atmosféru, než o monumentálnosť. ()

cyphercz

Konečně!!! Tohle byla zase ta "stará dobrá" Expanse, jak ji známe z druhé řady!! Parádní scifárna, všechny dějové linie tu nabraly zajímavé obrátky (nejnudnější je pro mě stále Mars, ale i tam došlo ke zlepšení), postavy se zase chovají jako své staré já, dokonce i ta Avasarala snad neřekla ani jediné F*CK (dříve zkrátka nemluvila až tak moc dlaždičsky jako ve 4. řadě), zkrátka doufám, že zbytek dílů se ponese tomto duchu. ()