Expanze - Série 3

(séria)
Sci-Fi / Dráma / Mysteriózny
USA, 2018, 9 h 15 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvorcovia:

Mark Fergus, Hawk Ostby

Predloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Steven Strait, Cas Anvar, Dominique Tipper, Wes Chatham, Frankie Adams, Shohreh Aghdashloo, Shawn Doyle, Thomas Jane, Elizabeth Mitchell, Cara Gee (viac)

Třetí sezóna začíná v době, kdy se ve sluneční soustavě rozpoutává válka mezi Zemí a Marsem a během hrozivé další fáze v evoluci protomolekuly, která ohrožuje samotnou existenci lidstva. (Prime Video)

Necrotongue

Třetí sezóna u mě s přehledem trhla předchozí řadu, s níž jsem byl hodně spokojen. Mám neodbytný pocit, že se tvůrci s každou sérií zlepšují, a to u spousty seriálů nebývá příliš obvyklé. Faktem je, že jsem si tuhle "scifárnu" skvěle užil, bylo v ní všechno, co jsem v ní chtěl mít, a těch pár mírných nedostatků jsem se rozhodl bohorovně ignorovat. Došlo to tak daleko, že mi s výjimkou jedné epizody příliš nevadila ani Bobbina, která mě tak štvala v minulé řadě. Ve druhé polovině sezóny mi sice chyběla Chrisjen Avasarala, ale Plejtvák s ní dost zamával a Prstenec by ji asi dorazil:-) Každopádně jsem byl velmi spokojen, sérii jsem si fakt užil a tiše doufám, že se povede i ta příští. ()

kenkaku

První polovina dojíždí události z minula (taky to k ní mohli přilepit) a je fenomenální. Druhá polovina řady je uplně o nové zápletce. Řeší se nové veci, nastupují nové postavy. Je to uplně o něčem jiném a je to o poznání (dvě třídy) větší nuda. Jako kdyby došly nápady a v polovině série se začalo improvizovat. ()

PKD

Pořád nadprůměrné. ALE od něčeho jm. Expanse bych čekal něco jako při zpětném pohledu fascinující SF politickou noirovku či zatím nezpochybnitelného krále, dosavadních sérií, vysoce náserovou 2.s. od které se nedalo odejíti a byla tenkráte viděna v podstatě v kuse. Zde jsem už od 2.pol. cítil jak to drhne až do stádia, kdy jsem udělal mezi 9. a 10. dílem 11 měsíční pauzu. Což je výmluvné samo  o sobě. Na 2.str., na výsledném hodnocení to v podstatě není moc viděti. Musím opět pochváliti kameru a hudbu a tentokráte zvýrazním nekompromisního praktického realisty (někdo by řekl cynika) Amose. Který mě zvláště v této sérii příjde realističtější než většina postav a to je u Expanse už co říci. Rozhodně není důvod, nejíti do 4.s. Je jen otázkou...kdy to bude. ()

M1k9

Wow! Tento tým dělá všechno dokonale a to se jen tak nevidí. Seriál funguje na všech úrovních a je v něm tolik, tak strašně tolik podnětů k přemýšlení. Akční scény mnohdy překonávají rafinovanost Ch. Nolana a to jsem si nemyslel, že tento obrat někdy použiju. Všimnul jsem si, že hudbu dělá můj oblíbenec z dob District 9. Je fakt, že seriál je po všech stránkách jak dělaný pro mě, ale věřím, že i ne sci-fi fanoušci ho ocení. S chutí dávám plný počet a posouvám si The Expanse na první místo . . . v seriálech. (Díky Amazon Prime za záchranu.) 10/10 ()

Rockerman

Od sedmého dílu se něco pokazilo. Přibyly nejen nové postavy, ale také zbytečných patetických keců a trochu i nudy. Už mě to zkrátka tolik nebavilo. Ale teď opět o ženách. Avasarala, Camina, Naomi, Anna a samozřejmě seržantka Draper, to jsou ženy, které dominují, mají vždycky pravdu, jsou sebevědomé, rozhodné, suverénní. Naproti tomu muži, až na vyjímky jsou slaboši, zbabělci ba i zrádci. V lepším případě jen činí zbrklá rozhodnutí. Rozhodně nejsem žádný misogyn, právě naopak. Já ženy respektuji, obdivuji, miluji, ale zároveň jsem ze staré školy a věřím, že jak ženy tak muži mají v životě svou specifickou úlohu. Takové protěžování žen je špatné a v žádném případě nepřispěje k rovnosti obou pohlaví. ()