Miller, Holden a posádka se nadále pokoušejí probojovat si cestu k Rocinante a pryč z Erosu. (Prime Video)

MasterD

Dobře natočeno, ale je to příliš prvoplánové. Všechno "příliš dobře" vymyšleno předem (přesný opak G.R.R. Martinova zahradničení a to je práce architekta, je jí tu až příliš): to, že se hlavní borci setkají (minulé epizody); to, že si spolu sednou; to, že se všichni dostanou ze šutru a potkají; to, že jim všechno prostě vyjde. Absence vedlejších dějových linek. Zejména u druhé půlky epizody jsem se doslova nudil (všechny postavy, které nejsou hlavní, museli zabít, že ano; už jsem se skoro těšil, že tam random potkají nějakého člověka, který se přidá do party – i stalo se! – a ono ne, oddělali je). Oddělali těch lidí až moc, chtějí snad opravdu ukázat, jaký je bývalý policajt gangster a řezník? Přehánějí. U "emoční" výměny a přestřelky Holdena a týpka s VR kontaktními čočkami jsem se jen smál (tomu, jak to bylo trapné; ale co já vím, třeba by se tak fakt zachovali). Stejná situace navíc byla, když kapitánka přesvědčovala malou holku, ať se k nim přidá: jen jsem se tomu skoro vysmál. Vesmír a jeho chlad zobrazen bravurně (stejně přemýšlím nad tím, jak se taková grafika vůbec vytváří, aby vypadala tak dobře). Musím ocenit myšlenku "oživení" Julie. 64%, zato předchozí epizody byly TOP. Tam jsem už chtěl věřit tomu, že se Amazonu na podzim 2015 podařilo rozjet i další stejně dobrý seriál jako Man in the High Castle, bohužel ne.. Nevím, jak je to v knize, možná lépe (já bych lepší scénář asi nenapsal), ale stejně jsem čekal něco víc. ()

Anderton

Asi som očakával od finále prvej série niečo iné, ako podobne komorne ladený záver. Z prevažnej časti sa stále venujeme pokusu o únik z Erosu a rozhodne sa žiadne dejové línie definitívne neuzatvárajú. Na druhú stranu tento prístup asi časom, po pozretí série druhej, spätne docením. Záverečné zábery však poskytnú zaujímavý cliffhanger a asi sotva niekto skončí so seriálom teraz, pokiaľ ho samozrejme celý jeho priebeh neodradil. ()

warrenur

Moze byt. Sice mi heroizmus dvoch oziarenych "superhrdinov" prisiel miestami az moc "cez", uvedomujem si, ze to je pre filmarov az "must have", aj ked pre mna nesmierne otravny. Trochu prilis nahod, avsak na strane druhej to vyvazuje temny experiment a vcelku zaujimavy "uzatvarak". Tesim sa na druhu seriu. Pohnut sa to moze roznymi smermi. Zaujima ma, ako sa to bude vyvijat na Zemi, kde "mocna politicka" prekukla spravodajske hry a tiez, co bude "vyvadzat" neznama "inteligencia". Snad to nebude nic, co by stlacilo atmosferu serialu do B-ckovej, ci nedajboze nizsej urovne. ()

Necrotongue

Závěrečná epizoda mě trochu zklamala. Dějová linie Millera a Holdena na mě působila dost nenápaditě až nudně, ostatně ani přesun skupiny pod vedením Naomi Nagaty nebyl nijak skvělý. Potěšil mě otevřený konec, respektive otevřené konce, alespoň se mám na co těšit. ()