Mladá vědkyně se snaží najít způsob, jak zachránit umírající Zemi. Najde muže, který se žene za poslední lodí opouštějící planetu. (Netflix)

ManusiaLiar

„Jako bychom byli k likvidaci naší planety předurčení. Někdo to připisuje nadměrnému znečišťování. Já tomu říkám lidská přirozenost. Několik vědců předpovědělo, co se asi stane. Tak začali stavět elektrárnu, která má být vyslána do vesmíru a tam od ostatních planet čerpat geotermální energii. Jenže je příliš pozdě. Lidé začnou umírat ve spánku... dusit se na ulicích, krev v žilách jim bude černat. Říkají tomu "neočekávaná změna složení atmosféry". Mně spíš přijde, že se nás planeta kvůli hrozbě zániku snaží eliminovat.“ Rozmýšľam, že keby všetci s názorom ako pani Waldenová, podľa ktorých sme k likvidácii vlastnej planéty predurčení a je to naša prirodzenosť, spáchali samovraždu, možno by tej planéte ešte nejaká tá nádej zostala. Rád by som ich v tom podporil a planéte pomohol. Inak, priemerný, ničím výnimočný film. ()

Trevor

Strašne nudný pokus streamovacej služby Netflix o silný postapokalyptický film s hlbším odkazom. Keďže sa jedna o produkciu liberálnehoo Netflixu BIELA inteligentná ŽENA a ČIERNY alfaSAMEC sa zblížia a spolu sa pokúsia opustiť Zem. Dúfal som že aspoň potom ako opustia úkryt sa niečo zmení k lepšiemu ale pokus napodobmiť Marťana jednoducho vôbec nevyšiel. ()

3DD!3

Levná sci-fi ve stylu přizpůsob se, nebo umři. CO2 a další skleníkové plyny zasvinily planetu a kdo mohl uletěl na vesmírnou stanici poblíž Jupiterova měsíce Io. Krom pár naivů a vědců kteří zkoumají jestli to je trvalé nebo se včelky a prasátka dokážou přizpůsobit. Tu se z ničeho nic u základy mladé vědkyně (Margaret Qualley) zjeví podivný, zachmuřený chlap a říká si Micah (Anthony Mackie). Bohužel se krom menší bouře, příletu balónu a několika nepříjemných pravd nic moc nestane. Herecky je to OK, ale v průměrném příběhu holt nikdo nemůže excelovat. Na sobotní poobědové dřímání se to ale dá. P.S: Elon odletěl do vesmíru. ()

Prochy38

Tady je hrozná škoda, že se do toho nenarvalo o pár mega víc a nepřidalo třeba hodina stopáže. Mně se to líbilo hodně, ale prostě tomu chybělo těch aspoň 40 minut, kde by to trošku nabralo obrátky. Ale věřím, že to byl úmysl. M. Qualley krásná a výborná a spolu s A. Mackiem to fakt mělo chemii a fungovalo to. Za mě hodně dobré, i když zdejší procenta mluví jinak. No tak to holt nebylo až tak akční. ()

mikhail

Je vidieť, že aj za "pár šupov" sa dá natočiť kvalitný film.Je to skôr komorný snímok, kde Vás celým filmom spravedzajú len dve postavy, ale nenudí. Postapo budúcnosť ľudstva je solídne predstavená. Samozrejme neodporúčam pozerať fanúšikom sci-fi typu Transformers a súbojov Spiderman vs. Superman. Film potrebuje trochu vyzretejšieho diváka, ktorému nejde o efekty, ale o celkovú atmosféru a hlavne nebojí sa použiť šedú kvôru mozgovú a trochu sa zamyslieť nad posolstvom, ktorý snímok obsahuje. ()

• První film, který se měl původně jmenovat „IO“ byl film Outland (1981). Tvůrci z původního pojmenování upustili kvůli tomu, že si lidé název filmu často pletli s číslovkou 10. (zbyshek)
  • Převážná část filmu se natáčela na observatoři la Côte d'Azur na jihu Francie, blízko města Nice. (zbyshek)
  • Měsíc Jupiteru IO je podle NASA vulkanické peklo, kde díky konstantní vysoké radiaci a teplotě je o něm nemožné přemýšlet jako o další destinaci pro lidstvo. (zbyshek)