Ajvngou

Šlape to od začátku do konce. Komu se líbil Sons of Anarchy, nemá co řešit. Davies182 to tak nějak vystihl, takže už není co dodat. Snad jen, že mně ty vysvětlivky s voice overem přijdou OK. ()

NUbijec

Po Sons of Anarchy velké zklamání. Postavy v minisérii vás v podstatě nezajímaly, krátké zápletky nebavily a celkové to celé bylo mnohem nudnější. I přesto jsem zkouknul všech šest dílů v očekávání nějakého většího zvratu nebo alespoň vývoje, ale nic. To že děj byl velmi zkratkovitý se při rozsahu minisérie dalo čekat, ale i přesto by mohl obsahovat několik zajímavějších zápletek. Pokud je SoA cíleně vystavěn na skvělém Charlie Hunnamovi, který seriál opravdu táhne, zde je hlavní hrdina obyčejnej vocas. Nejhorší ze všeho je jeho neschopnost jakéhokoli herectví, což se prokazuje zejména pokud má někdy lhát, což se stává často. Obecně lži a systém krytí je obrovské zklamání, protože takovýto člověk by neinfiltroval ani jehovisty. Od první chvíle, kdy rozjede lži je každému soudnému jedinci jasné, že by ho kdokoli odhalil během pár okamžiků. Nechápu koho napadlo nechat člověka, který chce infiltrovat zločineckou organizaci lhát o svém pobytu ve vězení, ve kterém nějakou chvíli pobyla většina jejích členů???. A když už přišli na řadu členové gangu, je to vlastně další smutná písnička. Prezident je nemastný neslaný šéfík, který si chce hlavně nahrabat pro sebe, zástupce s hlavním mechanikem jsou starý zapřísáhlí motorkáři, které si člověk dokáže oblíbit. Sergeant-at-Arms je celkem slušnej a to je asi tak všechno, zbytek gangu není nijak představen, proto je snadný novou postavu velmi rychle posouvat v kariérním žebříčku výš. A to i přesto, že nikdy nic pořádnýho neudělal, pořád se jenom vymlouvá a lže, akorát, že to nikdy nikomu nepřijde tak divný, aby si alespoň něco ověřili. Zkrátka, použít Harley a koženou vestu neznamená úspěch. Zde je hlavní problém ve scénáristovi a hlavním hrdinovi, absolutně pohřbený nápad a ukázka nedomyšleného a odbytého pokusu o strhující minisérii. Někde jsem zahlédl, že by se mohli objevit i další série, za mě leda s jiným hrdinou a tvůrčím týmem. Jo a pokud je pravda, že to je podle skutečného příběhu, tak to buď zfušovali a nebo jsou ti motorkáři vážně na hranici demence, a potom dobře jim tak. ()

Davies182

I přes jedinou gigantickou doku-výtku nemám se začátkem povedné minisérie žádný nepřekonatelný problém. Jen mi holt přijde, že se člověk v dnešní době až příliš brzy unaví, pakliže mu tvůrci až pod nos servírují otřepané vysvětlivky: ať už v podobě voice-overů či dodatečných berliček v ději, zakompovaných do scénáře k užitku línějších diváků. Gangland Undercover totiž dle mého názoru žádné vodění za ručičku nepotřebuje. Pilot je patřičně syrový, drsný, má správné grády a daří se mu i práce s charaktery a prostředím. Pokud by byl od začátku koncipován jako stoprocentní drama bez onoho dokumentárního prznění, nebál bych se napálit mnohem vyšší hodnocení. ()

mira007

Infiltrace do motorkářského gangu na základě skutečné story je opravdu zajímavé téma, ale tenhle seriál působí víc jako hraný dokument než vyprávěný příběh. Na jednu stranu je to dobře, protože realističnost je asi nejsilnější zbraní tohoto serálu ( Sons of Anarchy je silácká disneyovská srajda vycucaná z prstu ) na druhou stranu si na způsob vyprávění všudypřítomného voiceoveru musí zvyknout. 4. a 5. díl se tematicky dají řadit jako syrové vězeňské drama, které samo osobě by mohlo být filmem. U mne naprostá spokojenost, ikdyž hodnocení by bylo menší kdybych nevěděl, že to je dle skutečnosti. Jedinou malou výtku mám jako vždy k americké kultuře seriálů. kdy se na obrazovce ukazuje násilí, drogy,krev a kecá o sexu, ale ukázat jen jednu jedinou bradavku je pečlivě zakázáno. Pro mne je tento seriál jedno supr překvapení Druhá řada mne donutila přidat ještě jednu hvězdu - sice se zde odchýlilo od reality a některé nelogické věci týkající se infiltrace jsou násobně hloupější a celkově to působí že to není dle skutečnosti, ale co naplat - ten příběh druhé řady je famózní. Obsazení, herecké výkony, zápletka, způsob vyprávění - to vše mne dostalo jako dlouho jiný seriál. ()

• Charles Falco (Damon Runyan) se jako tajný informátor mimo motorkářský gang Vagos infiltroval také do gangů Mongol's a Outlaws. Je jedním ze tří mužů na světe, kteří úspěšně infiltrovali tři největší a nejsmrtelnější motorkářské gangy světa. (Nathanielmon)
  • V roce 2013 byla vydána kniha „Vagos, Mongols a Outlaws: Moje infiltrace nejsmrtelnějších amerických motorkářských gangů“. (CheMosquito)