Muno: Strážca mesiaca

• Česko Mune - Strážce měsíce (viac)

Malý faun Mune bol menovaný strážcom mesiaca, ale keďže má málo skúseností, spôsobí nehodu, ktorá ohrozí nielen Mesiac, ale i Slnko. Aby napravil svoju chybu, musí sa spolu so svojim priateľmi postaviť nebezpečnému Titánovi a vrátiť nebeským telesám ich miesto na oblohe. (Forum Film SK)

Ripley

CGI animovaný film na kterém je vidět,že není americký.Animace je velice zvláštní a zajímavá.Trochu připomíná anime ve 3D animaci.Ocenil jsem to,že se nedívám opětovně na animované užvaněné zvířátka nebo zkarikaturované lidi,ale že francouzští tvůrci vytvořili nový originální svět s roztodivnými tvory a zajímavou mytologií.Velice příjemný,vizuálně i dějově krásný animák.70%. ()

Master19

Vytáhl jsem dnes dcerku do kina a vybrala si tento film. Počítal jsem s mimoni, tak jsem byl trochu zaskočen a nepřipraven. A nejspíš to bylo dobře. Byl jsem velmi potěšen "neameričností", co se týká přístupu k animaci a podání příběhu. Velmi se mi líbila nedokonalá animace, která asi nebyla záměrem, ale znouzectností. Nad vším pak ční "snové" pasáže v plochém podání. Co se týká příběhu, jde o takovou směsku, kde objevíme inspiraci v Avatarovi, Jak vycvičit draka a dalších počinech. Ono ale stejně není už moc kde originalitu brát, tak musí divák vzít za vděk vnímáním prazvláštního světa divných postav a divných fyzikálních zákonů. Pokud našinec nedokáže na základě učiva páté třídy zkousnout, že slunce tahá jakýsi kamenný buldok na řetězu kolem planety, neměl by se na tento film raději vůbec dívat, protože to je to nejmenší... Postavy jsou pro přehlednost seřazeny podle přímé úměrnosti: čím roztomilejší, tím hodnější. Hned tak víme, na čem jsme a v tomto směru nemusím nad ničím bádat. Můžeme se tedy bez starostí soustředit na tisíckrát omletý děj - nejslabší figurka na planetě ji nakonec zachrání a získá svou milou. Svíčku. ;-) Není mi úplně jasné, komu přesně (co se týká věku) je tento film určen, ale má tříletá dcerka ho hltala celou dobu, jen při závěrečném souboji si mi vlezla na klín, řkouc: "Kdybych tam byla, tak bych volala tatínku, maminko!" ()

kaylin

Příběh je v tomhle případě až krutě tradiční a nemá žádné neočekávané zákruty, až je to smutné a to hlavně proto, že vizuální stránka je prostě nádherná. Nejen ta hlavní, 3D animace, ale ty ta epizodní, která se zde objevuje. Opravdu mě bavilo se na to dívat, hlavně na některé grafické návrhy. Tady si někdo s postavami vyhrál. ()

Crixus

Tak pro mě docela příjemné překvapení. Když jsem viděl každý týden v kině trailer na tenhle film, tak jsem si myslel co to nebude za blbost. Ale včera jsem prostě potřeboval vypnout a to mi jde nejlépe v kině, tak jsem si řekl že zkusím tuhle pohádku. Nelituji! Pobavila. Zaujala. Potěšila. A animace ve snech se mi strašně líbila. Možná na to zajdu ještě jednou, než to stáhnou z kin. ()

silentname

Som trošku smutný. Pretože tu máme animovaný s veľkým potenciálom, ktorý je ale reálne maximálne nevyužitý. Svet, v ktorom by som ochotne strávil aj viac času. V nejakej animovanej sérii, ktorá by tomu dala trošku viac logiky. Ale čo sa filmu týka, nemám pocit, že by to bolo veľmi vtipné, niektoré postavy sú celkom otravné a animácie sú pre mňa trošku mix. Na jednej strane sa mi páči, že sa kombinujú ručné animácie s počítačovými a dáva to filmu veľmi zaujímavý dizajn, no občas mám pocit, že v počítačovej animácii nevyzerajú úplne všetci okey. Okrem toho miestami neviem prečo niektoré postavy porušujú pravidlá sveta a napriek tomu sa im nič nestane. Najmä Glinn. Neustále premýšľam či by sa nemala v určitých momentoch roztopiť alebo naopak stuhnúť. A nedáva to moc zmysel. No najväčší problém filmu je pre mňa fakt, že film je podľa mňa veľmi komplikovaný a absolútne nevie ako to správne podať. A neustále len ideme od miesta k miestu a komplikuje sa to počas celého filmu, až sa v tom človek občas stráca. Aj ja a to som dospelý. Tak neviem či by sa v tom decká dokázali poriadne orientovať. Z toho titulu sa na neho díva aj veľmi ťažko a neviem mu dať moc pozitívny rating. Animácie sú pekné, fungovanie sveta zaujímavé a dokonca aj niektoré momentky filmu sú zaujímavé. Ale s nudnými postavami, komplikovaným príbehom a slabým humorom to nie je film, ktorý by som odporúčil. Čakal som viac. Hodnotenie: C- ()

18. Festival francouzského filmu

18. Festival francouzského filmu

10.11.2015

18. ročník Festivalu francouzského filmu proběhne v Praze (18.-25.11.), Brně, Českých Budějovicích a Ostravě (19.-25.11.) a Hradci Králové (23.-29.11.). Festival uvede dvanáct předpremiérových titulů… (viac)