Moderná zvieracia metropola Zootropolis je mesto ako žiadne iné. Skladá sa z niekoľkých obytných štvrtí, od nóbl predmestia Saharské pole po mrazivé sídlisko Tundrovka, domov polárnych zvierat. Je to skrátka miesto, kde všetky zvieratá žijú spolu, bez ohľadu na veľkosť a stravovacie chúťky, od najväčšieho slona, cez leva po najmenšieho piskora. Keď však do mesta dorazí ambiciózny policajný nováčik Judy Hoppsová, zistí, že byť prvým králikom medzi veľkými zvieratami policajného zboru nie je vôbec jednoduché. A pretože chce svoje kvality dokázať, využije prvú príležitosť a spojí sa aj s pouličným podvodníkom, lišiakom Nickom Wildom, aby vyriešila zložitý a záhadný prípad, smerujúci na najvyššie miesta mesta zvierat... (Saturn)

Hrabka

Pěkný animák, celá řada vtipných momentů i celkem povedený krimi příběh. K plnému hodnocení tomu ale něco málo schází. Narozdíl od předchozího viděného animáku "V hlavě" to přeci jenom nebyla taková pecka po všech stránkách. 75% ()

juta

Lenochod na dopravním inspektorátu bylo velikánské lákadlo a docela mě zaujal i děj, který se ubíral zajimavým směrem a je to zase animák, který je tak trochu jiný, chytrý a má něco do sebe. S klidem se na to můžou dívat i dospěláci a nebudou znudění! :D ()

Fiftis

Vstup do Zootopie je absolútne efektná sekvencia, kde vám padne sanica a zamýšľate sa, kto, prečo, ako tento svet postavil, aby všetky časti na seba takto nadväzovali. Ale to najlepšie ešte len prichádza. Druhá tretina je skvost za plných desať bodov, funguje ako parádne natočený film o vyšetrovaní. Práve druhá tretina ukazuje všetky silné stránky Zootropolisu. Nielen vyšetrovanie, ale koexistenciu všetkých druhov, personifikáciu rôznych vlastností v zvieracej ríši, ale súčasne aj vážnejšie témy ako rasizmus alebo predsudky. Finálna tretina je síce dobrá, ale po výbornej druhej už pôsobí skôr ako zbrklé vyústenie a nemá takú dychberúce rozprávanie, udalosti či vyústenie. Azda je to daň aj za to, že scenáristi nás strašne dlhý čas napínajú, kto by mohol stáť za všetkými záhadami a machináciami až nás výsledok vlastne toľko neuspokojí, lebo si povieme - aha, veď to mohlo byť jasné oveľa skôr. ()

Kass

Když máte děti, jednou z (ne)příjemných starostí je, že určité filmy vidíte ve fragmentech snad stokrát. Dokud lze ten výběr ovlivnit, tak je to ještě dobré... pak ale už nastupuje jen alergie na všechny ty ukřičené omalovánky. Zaplať pánbůh za těch pár skvostů co baví a neomrzí. ()

Shakers

Ani som nevedel do čoho idem, ale vedel som dve veci. Prvá, že to dalo miliardu a druhá, že to má vysoké hodnotenie. A musím uznať, že zaslúžene. Viac menej ma to chytilo už od začiatku, ale keď prišiel na scénu lišiak, vtedy som sa cítil znova ako násťročný. Jeho štýl, humor, ich spoločný prípad a chémia zo zajačicou Juddy Hoppsovou ma na toľko bavili, že by som sa rád pridal k nim do party. Výborný je opäť nie len dizajn a animácia, ale aj perfektný slovenský dabing. A na záver milé cicavce a cicavčice, hlavne kvôli leňochodom sa to oplatí pozrieť. 85% - 4* ()

lamps

To, na čem kvalitní animovaná zábava má primárně stavět, tedy přinést hravou a barevnější alternativu reálného života a jeho společenských pravidel, je zde dotaženo k dokonalosti, potažmo se vše k dokonalosti hodně blíží. V hlavní roli se zvířaty všeho druhu, kterým sedí klasické motivy buddy movies a mysteriózní detektivní zápletka mnohem lépe než kterémukoli lidskému štábu ve zlaté éře žánru. Perfektní prostředí, vtipná personifikace postav a promítnutí jejich charakteristických rysů do koloběhu městského života (lenochodi na úřadě jsou TOP), svěží soundtrack a kupa povedených odkazů na slavné filmy. Chvílemi až překvapivě vážné, aplikující trochu podřadná klišé a sentiment rodinných animáků, povětšinou ale radost sledovat - pokračování je povinností, nejlépe se Shanem Blackem na palubě ;) 85% ()

filmfanouch

Upřímně když mi bylo oznámeno, že Walt Disney přestává s klasicky animovanými filmy (viz Sněhurka a sedm trpaslíků až Medvídek Pú z roku 2011) nebyl jsem zcela nadšen už jenom z důvodu, že jsem velký fanoušek původních Disneyho filmů. Avšak když jsem navštívil film na Vlásku nedopadlo to vůbec špatně. Raubíř Ralph byl trošku horší ale i tak kvalitní animák. Ledové Králoství pak patří k mým nejoblíbenějším filmům. Velká šestka z roku 2014 pak byla trošku horší než králoství ale stále dobrý animák. A nejlepší na tom je že na tyto filmy se ve filmu odkazuje. Zootropolis se odehrává v alternativní časové linii ve které se zvířata naučili chodit po dvou a nosit lidské oblečení (i když ve městě existuje klub nudistů kde se různí Hroši a žirafy obnažují). A to se skládá z parádních scén například už vás někdy napadlo že obsluha pošty jsou jako lenochodi? Nejlepší na tomto filmu je že je to vlastně detektivka a to je více, než jisté. máme tu šokující zvraty ze kterých budete velmi šokovaní a samohřejmě pachatel je někdo úplně jiný než jste čekali. Máme tu velmi tvrdého šéfa policie, tlustého komického policistu nebo velmi dobře fungující podsvětí kterému velí Mr. Velký. A ten film je naprostá paráda. Právě ty zvířata tomu dodávají tu komičnost. Třeba ten pan Velký je jeden z nejmenších savců na světě nebo třeba stavka proti predátorům se podobá stávkám proti hippies. A teď k dabingu. Film jsem neviděl v originále ale, myslím, že dabing není špatný. U Disneyho si vždycky dávají na dabing pozor a zrovna mě se Petr Lněnička jako Nick Wilde líbí a líbí se mi i obsazení vedlejších rolí (Lumír Olšovský, Zbyšek Horák, Miroslav Mejzlík či Jiří Panzer) Na Zootoopii si zajdětě doporučuji vám to a užijte si to protože to není obyčejná rozprávka ale něco speciálního. Jak jsme od Disneyho zvyklí. ()

JohnnyD

Príliš často som mal dojem, že to malo skončiť radšej ako videohra, kde hlavní hrdinovia idú z jednej časti mesta do druhej, objavujú jeho zákutia a pračudesných obyvateľov. Takto je to originálny koncept zvieracieho mesta vtesnaný do 100 minút príbehu, o ktorom nemožno povedať, žeby nebol originálny, no až pričasto sa spolieha na deus-ex-machina zvraty a účelové náhody. A čo sa týka toho presahu - no neviem, celkom by ma zaujímalo, čo si z toho odnesú deti, lebo mne sa z tých meta-metafor krútila hlava (ale je možné, že som nad tým príliš uvažoval). Za mňa priemer. ()

Nin

Úžasná hlavní dvojka, které se nedá nefandit, podmanivý animovaný svět, který stojí za prozkoumání, a super animace. K dokonalýmu zážitku mi chyběl jenom poutavější detektivní příběh. (8/10) ()

Pilda17

Bomba, prostě neuvěřitelné, ani nevzpomínám, kdy mě naposledy rozesmál nějaký film a animák? To už vůbec ne! Smekám a nemám s touto peckou ani jeden problém! 10/10 = 100% ()

GilEstel

Úžasně příjemné překvapení. Město zvířat ozářilo scénu dětského filmu pronikavým světlem jako slunce při úsvitu. Přineslo nám jeden z nejkrásnějších animáků za poslední roky. Disney dokázal, že i v dnešní době lze úspěšně točit pro široké publikum bez přemíry sprosťáren, násilí a zbrklé akce, nebo trapné potřeby otírat se o symboly konzumu a popkultury. Je to ten těžší způsob, ale výsledek je pak o to cennější. Krásně vypointovaný detektivní příběh Zootropolis má v sobě tolik vtipu a pozitivní energie, jako málokterý film. Úspěšně čelí předsudkům vůči odlišnosti a vlastní méněcennosti. Vše je podáno v moderním kabátě od Armaniho, jelikož animace je jedním slovem dokonalá. Široká plejáda zvířecích postav s jejich emocionálním rozvrstvením nastavuje přímé zrcadlo životu v reálném světě. I hlavní postavy zde mají své chyby a dopouští se přešlapů s jejichž následky se musí potýkat. Ne vždy totiž existují jednoduchá řešení a hledání pravdy bývá někdy složité. Disney se po čase posouvá zpět do pozic, které mu historicky patří. ()

Foox

Skvělá rodinná podívaná, která v sobě skrývá více pro dospělé, než prvoplánově nabízí dětem na povrchu. Obě vrstvy většinou fungují při sobě, kromě pár výjimek. Dětem je dopřáno více než dost roztomilosti i laciných vtípků, naopak dospělí si můžou užít promyšlenost samotného fungování města, od rozdělení podle počasí, velikosti zvířat nebo každodenních vychytávek, přes jednoduché stereotypy zvířat, až po malinké drobnosti a odkazování na kultovní filmy. Samotná zápletka na pár místech skřípe, na druhou stranu není jen dalším průhledným triviálním poselstvím, ale snaží se reflektovat problémy společnosti, což alegoritsky zvláštním způsobem funguje. 70 % ()

S.Quentin QUALE

Jako jo, je to jeden z nejkvalitnějších animáků za poslední roky, ale já prostě preferuju vyhraněnější přístup k tomuto žánru. Cesta středem mi nevyhovuje. Takže například, když zůstanu v roce 2016, mi více vyhovoval jeden extrém pro děcka a druhý extrém pro dospělé. Příběhový kompromis taky dobrý, animace perfektní, ale je to jen chvalitebně. 75% ()

vteco

Zootropolis je svým propracovaným detektivním příběhem a hravým pojetím rozhodně příjemnou odbočkou ze zajetých kolejí současných animáků. Zápletka se zajímavě rozvíjí, dostává se i do temnější atmosféry a určitě potěší i dospělé či náročnější diváky. Postavy jsou nesmírně sympatické, vtipné a úžasně parodují několik filmových klasik. Co se týče animace, tak ta je na špičce svých možností a skvěle ji dokresluje i příjemná hudba. [90%] | Kino ()

Rominator

Mezi nejlepší scény se řadí ověřování espézetky na dopravce u nejrychlejšího tříprstého lenochoda Flashe. V těsném závěsu je rejsek Mr. Big, který je mafiánským kmotrem. Dobrá byla i kolekce pirátských filmů jako Pig Hero 6, Wrangled, Wreck-It Rhino, Meowana, Giraffic a Floatzen 2. Shakira jako popová hvězda Gazela zazpívá písničku "Try Everything". ()

misterz

Zatiaľ jednoznačne animák roku, Disney opäť raz vypustilo do sveta fantasticky vizuálne spracovanú rozprávočkou, dejovo zaujímavú pre malých i veľkých a plnú roztomilých zvieracích postavičiek, ku ktorým si divák ihneď nájde cestu, hlavne ku králičici a jej policajným ambíciám. Musím tiež uznať, že i ústredná zápletka, okolo ktorej sa odvíjal celý dej bola zaujímavá, proste v každom smere veľká spokojnosť, môžem len odporučiť. A navyše niekde tam v pozadí číha skrytá pekná myšlienka všeobecnej tolerancie a vzájomného porozumenia. Na zábavu spolu s deťmi pri telke alebo v kine tento rok neprišlo nič lepšie. ()

HAL

Madagaskar potkává Pixarovky. Asi ideální konstalace pro pohádku pro děti, které ještě nemají věk na to, aby je oficiálně vpustili na facebook. Zajímavé je že přístupem k rasismu a předsudkům je to ideologický antagonismus k nedávnému, podobně dětskému, Angry Birds. 7/10 ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)