Moderná zvieracia metropola Zootropolis je mesto ako žiadne iné. Skladá sa z niekoľkých obytných štvrtí, od nóbl predmestia Saharské pole po mrazivé sídlisko Tundrovka, domov polárnych zvierat. Je to skrátka miesto, kde všetky zvieratá žijú spolu, bez ohľadu na veľkosť a stravovacie chúťky, od najväčšieho slona, cez leva po najmenšieho piskora. Keď však do mesta dorazí ambiciózny policajný nováčik Judy Hoppsová, zistí, že byť prvým králikom medzi veľkými zvieratami policajného zboru nie je vôbec jednoduché. A pretože chce svoje kvality dokázať, využije prvú príležitosť a spojí sa aj s pouličným podvodníkom, lišiakom Nickom Wildom, aby vyriešila zložitý a záhadný prípad, smerujúci na najvyššie miesta mesta zvierat... (Saturn)

POMO

Krimi ako od Shanea Blacka :-) Lenochodi ma rozosmiali ako nič za posledné roky. K slzám! Dizajn zvieratiek k zamilovaniu, množstvo hravých detailov, trefných narážok na reálny svet ľudí i klasické filmy. Perfektný český dabing. Pre súčasnú Európu to má navyše významový rozmer, ktorý tvorcovia zrejme ani nezamýšlali. Piatu hviezdu nedávam, pretože to nestojí na tak hutnom myšlienkovom základe ako V hlave. Zootropolis je "iba" perfekná zábava. ()

Matty

Zootropolis šikovně kombinuje vyprávěcí schémata policejního filmu o zelenáči, který zjišťuje, jak to chodí, (neo)noirového krimi a společensko-politické satiry. Jednotlivé roviny jsou od sebe vzájemně neoddělitelné a není například pravda, že by po hodině došlo k uzavření případu a začínal nový příběh. Stále zbývá zjistit, proč zvířata zdivočela, kvůli čemuž se Judy musí pro inspiraci vrátit do svého rodného vidlákova, kde navíc díky napravenému Gideonovi zjišťuje, že proradnost některých zvířat nesouvisí s původem, ale s povahou. Své hlubší dramaturgické opodstatnění mají také akční scény, například honička Malými hlodavčicemi (Little Rodentia), během které Judy pronásleduje zlodějíčka, který jí později pomůže vypátrat, kdo za vším stojí, a navíc při tom zachrání život dceři mafiánského bosse, což později také sehraje svou roli. Krátce před koncem Judy zas může využít svých hereckých schopností, jejichž ukázku jsme poprvé viděli v otevírací scéně, čímž dochází k elegantnímu uzavření. Je radost sledovat, jak si tvůrci dali záležet, aby jednotlivé složky vyprávění spolupracovaly a žádný motiv nepůsobil nahodile. Vedle své učebnicové semknutosti film potěší také narážkami na Kmotra nebo Mission: Impossible (honička na/ve vlaku) a inteligentním humorem, který od diváka vyžaduje trochu více pozornosti a trpělivosti než jiné studiové animáky (dnes skoro kultovní scéna s lenochody). Bonusem povyšujícím solidní animovanou multižánrovku na jeden z nejlepších amerických filmů posledních let je pak citlivě zakomponované poselství (velmi aktuální a zároveň univerzální) o rovnosti všech zvířat, důsledcích předsudečného uvažování, nevýhodnosti nečestné politické hry a rizicích lehkovážných výroků. Film sice nekritizuje policii – její militarizace naopak využívá k jednomu z posledních gagů –, ale upozorňuje, že ten, kdo má velkou moc a velký vliv na veřejné mínění, měl by volit slova obzvlášť opatrně. Zootropolis možná nenabízí stejně propracovaný svět jako některé pixarovky ani stejně vydatnou porci přímočaré zábavy jako například třetí Madagaskar, ale emocionálně, vypravěčsky a myšlenkově jde o špičku současné animované tvorby a (snad) budoucí disneyovskou klasiku. 90% Zajímavé komentáře: maddy, dan4815, Wysch ()

Cervenak

Solídna buddy detektívka plná dobrých nápadov a gagov. Miestami sa však pokúša o vážny, či dokonca temný tón a tam sa to teda nepríjemne zadrháva. ()

Isherwood

Nejlepší lidskoprávní agitka, ve které mám problém akorát s tvůrčí zbabělostí ohledně zásadní morální otázky, kterou jsou stravovací návyky predátorů, protože jinak je to všech ohledech naprosto fantasticky fungující kriminálka, špičková buddy movie, dynamická akční jízda a všemožné reference (Jesse a Walter jsou absolut!) obsahující podívaná, která mi na dlouho definuje pojem ‚feel good‘. ()

Malarkey

Animák, který kombinuje život dospělých se životem zvířat určeným pro dětskou populaci. Zootropolis je roztomilý, milý, vtipný a sem tam dospělého vyřadí nějakým fórkem, jehož realita nám obšťastňuje život každým druhým dnem. Lenochody na dopravním inspektorátu dokonce vnímám jako asi nejlepší scénu, co jsem kdy ve 3D animáku viděl. Přitom si to ale stále udržuje příjemnou, roztomilou a dětskou vtipnost, kterou bezkonkurenčně ocení i děti. Zootropolis se prostě povedl. ()

T2

Rozpočet $150miliónovTržby USA $341,268,248Tržby Celosvetovo $1,023,784,195Tržby za predaj Blu-ray v USA $52,935,154Tržby za predaj DVD v USA $53,952,131║ Disney si už pravidelne udržiavajú svoj štandard, samozrejme animačný gigant Pixar je stále o krok v pred ale zas pre taký DreamWorks Animation to je už rovnocenná konkurencia pokiaľ ho už aj neprekonali. Máme tu opäť pútavé podanie, dobré gagy, sympatické postavičky zo zvieracieho sveta, ktoré využívajú svoj potenciál, plusom pekná grafika, slušné 3D a poteší Slovenský dabing. /videl v kine 3D verziu: 80%/ ()

Radek99

Fakticky skvělá animovaná multi-kulti detektivka...pomineme-li tedy to, jak v Zootropolis asi vypadá potravní řetězec a že proklamované soužití predátorů a býložravců je propagandistický nesmysl, pánové od Walta Disneyho odvedli jinak překvapivě dokonalou práci...takhle povedených dětských detektivek není moc... ()

Superpero

Pokračuje to v tradici těch nejlepších buddy movies a má to tu výhodu, že v rámci žánru ani nemusí být originální. Naopak každý je rád, když pozná všemožné odkazy. Jinak je ale Zootropolis originální hodně a strašně se mi líbilo to město. Stejně je to ale bezva hlavně díky skvělé ústřední dvojici. Po traileru jsem se zaječí šprtky trochu obával a těšil se jen na lenochody, ale vše funguje, jak má a hrdinům budete fandit. 9/10 ()

Fr

,,MOŽNÁ JSME SE VYVINULI, ALE HLUBOKO UVNITŘ JSME STÁLE ZVÍŘATA“... /// Zvěř v akci – „tak tohle už mě nepřekvapí“, řekne si kdejakej všežravec. Ovšem bacha tlusťochu! Tady je to jiný kafčo! Tohle není žádná šmírarna za dřevěným plotem, nebo vidlárna z kdovíjaký farmy. Tohle je policejní story srdnatý zaječice, která je fajnová, stejně jako celá zvířecí metropole. Hodně dobrej nápad u kterýho ani ti starší neusnou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neustále mně někdo tlačí na vocas (městskej úřad, starosta, prezident..). 2.) Zjistím, proč se v králíkárně nemám pouštět do žádnejch prasáren. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Animované filmy patří k mým méně oblíbeným a Zootopii jsem si pustil aníž bych o ní cokoliv věděl, pouze to, že se jedná o letošní téměř miliardový hit a je to vskutku úspěch i za mě. Film ani tak není pro nejmenší, jedná se o pestrou detektivku řízlou buddy humorem s plno referencemi na známější filmy, které menší děti zcela jistě nepochopí. Film má úžasné tempo, překrásnou animaci, doslova až dech vyrážející, veškeré detaily a zvířátka působí lahodně (Ústřední dvojice výborná- Králíček k sežrání, Liška správně vypočítavá a smart), aby toho nebylo málo, tak dávkované a časté zvraty jsou velmi neočekávané a inteligentní. Kdo by to jen řekl, že pod anime obalem se schovává tak vymazlený film, který zároveň řeší světové problémy jako šikanu či rasismus. Scéna s lenochody highlight filmu !! :) 100% ()

B!shop

Tesil jsem se a nebyl jsem zklamanej, spis naopak, to se mi zas tak casto nestava. Bal jsem se, aby veskery fory nebyly provareny uz v ukazce s lenochodama, coz se ale potvrdilo jen castecne. Tech masakralnich foru by se dalo sice spocitat na prstech rukou, ale vubec to nevadi, protoze se film muze oprit o super zapletku, ktera je sice v zanru krimi celkem provarena, ale v ramci animaku se to zas tak casto nevidi. Navic tu jsou super postavy, hlavni dvojka nema chybu a i kdyz dojde i na nejaky to moralizovani a infantilni forek, spis jde o animak pro dospely, takze za me naprosta spokojenost. Navic super animace, takze si vazne nemam na co stezovat a pro me jeden z nej animaku roku. ()

Jossie

Když jsem na začátku viděla ty sladké postavičky, trochu jsem se toho bála, ale pak jsem se dost bavila. Lenochodi jsou samozřejmě bezkonkurenční. ()

Jara.Cimrman.jr

"Teď otevřu ty dveře a vy jí řeknete, že jste jen rozdávala pokuty za parkování, ruplo vám v bedně a že ten případ neberete." Policejní náčelník není vůl, on je buvol a vyšetřujícího králíka nebere vážně. No dobře. Já ho taky neberu vážně, ale dost jsem se pobavil se starostlivými rodiči, na povel vyjícími vlky a zejména s výtečným lenochodem Bleskem. Ten byl prostě dokonalý, i když při vzpomínce na příjemně strávený den na odboru dopravy, kdy příslušníci jeho rodiny úředně "kmitali" na plnou otáčku, mi zase až tak dokonalý nepřipadá. ()

Pethushka

Moje dětské já dneska mělo krásný den! A to díky úžasnému městu Zootropolis, které je plné roztomilých zvířat různých velikostí a povah. Tolik mě těší, že někdo dokáže vymyslet něco tak kouzelného a vyhrát si s každým sebemenším detailem. Zkrátka je to neskutečně povzbudivý film s optimistickým soundtrackem, při kterém se vám chce tančit a řvát "Já to dokáááážu!", i když ani nebudete vědět co. Takže pokud potřebujete dobít baterky a nebo aspoň na pár minut zase ochutnat to dětský nadšení, jděte do kina. 5* A co takhle natočit celý film o lenochodech? :) ()

xxmartinxx

Je rozhodně zajímavé, jak se ten film vypořádává s tím, že na jednu stranu brojí proti stereotypům, ale na druhou je všechny potvrzuje tím, že skládá společnost ze zvířat, která mají v genech určité chování a vlastnosti, které musí aktivně přemáhat. Překvapivě komplikovaný pohled postavený před děti... Pointa bylo možná maličko okatá a pravý záporák jasný asi od první vteřiny, co se objevil, ale ok... nemůžu chtít všechno. ()

M.a.t.t.

Môže animovaný film od Disneyho fungovať na báze buddy komédie a funkčnej kriminálky? Evidentne môže a viac než dobre. To je pre mňa asi najväčšie prekvapenie. Akurát mi nie je jasné pre akú vekovú kategóriu je Zootopia určená, pretože v tých vážnejších momentoch zachádza ďalej ako konkurencia. Mne však neostáva nič iné, iba uznanlivo pokývať hlavou. ()

ORIN

Jeden z nejlepších animáků za hodně dlouhou dobu. Něco mezi zvířecím Sim City, GTA a nedystopickými Hunger Games. Spousta odkazů na jiná dílka filmové historie a hlavně spousta vtípků a gagů. Skutečně jde o nesmírně zábavný a vtipný animák, kde sice příběh není kdovíjak převratný, nicméně je jako buddy movie o nesourodé dvojici dobře napsaný a slouží spíše jako nástroj pro divákovo poznání a zkoumání fikčního světa. Totiž světa, ve kterém všechna zvířata žijí, natolik komplexního, detailního a promyšleného, až to bere dech. Byla by velká škoda se do tak vypiplaného prostředí v nějakém z budoucích pokračování nevrátit. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)