Standa Hložek 60

(koncert)
  • Česko Standa Hložek – narozeninový koncert

Koncert k šedesátinám Standy Hložka. Popřát a zazpívat přijdou Hana Zagorová, Petra Janů, Karel Vágner a Jiřina Bohdalová. Koncert legendárního zpěváka, který i po více než třiceti letech od megahitu Holky z naší školky bourá vyprodané sály. 60-40-30, to nejsou zpěvákovy tělesné proporce, to je šedesátka na krku, čtyřicet let na scéně a třicet nejznámějších písniček jako jsou zmíněné Holky z naší školky, V pohodě, Diana, Strom lásky mé, Krok sun krok, Taková je láska má, Za to může déšť ne já, ale i moravské lidovky, které rodák z Kroměříže miluje. (TV Barrandov)

kingik

Mně se ti dva vždycky pletli. A zprávy, že se Kotvald s Hložkem usmířili, lhaly. Kotvald nepřišel. Fajn, chápu, že nedorazili Horňák, Penk, Liška, Muchová a všichni ÚV tajemníci, ale co Kotvald?! Vždyť vidět zpívat jejich pedofilní song "Hnusky z našich jeslí", to je zážitek. A tak ho Standa byl nucen v závěru koncertu zpívat sám. Hopsal při něm uřícený, písnička to zrovna není ideální pro sólový zpěv, ale co se dá dělat. Kotvald byl vždycky poměrně kurva, Hložka nechal smrdět v osmdesátých letech a šel razit svůj hudební styl. Mezi námi, ta jeho hudební čísla byla někdy až zoufalá, do toho ten fistulkový hlas, ještě teď si chráním prdel, když ho ještě někdy pustí na Frekvenci 1, s ním to mám podobné jako se Sagvanem Tofi, akorát s tím rozdílem, že když začne zpívat on, hned schovávám všechny cenné věci. A koncert tedy byl jaký? Hrozný byl. Když dítě bolševického režimu, chce ještě o sobě dát vědět ve stáří v kapitalismu, je jasné, jak to asi dopadne. Hlediště bylo zabíráno tak, aby nebylo poznat, že sál je poloprázdný. A jestli se zdál být plný, určitě tam dali vycpaný panáky, aby iluze sálu nacpaného k prasknutí, byla dokonalá. Množství nesmrtelných songů, které kdysi formovaly styl socialistické mládeže. Úplně to vidím, nevyholené mařeny v oblečení z Řempa a z Tuzexu tleskají zasněně pod pódiem do rytmu dvěma holkám na pódiu - idolům socialistické mládeže. Normalizační hudební duo všem vštěpuje, že je všechno V pohodě, vyznávají se z lásky k režimu aneb Taková je láska má a odváží se i vzdorovat, když zapějí Krok sun krok, neboli v dešifrované verzi to znamená, že bolševik dřív nebo později padne. A na to musí být prostě dva. Hložek bez Kotvalda nefunguje. 20% ()