Gang agresivních motorkářů, kteří si říkají Lebky, vedený drsným Codym (John Cassavetes) se dostává do křížku se šerifem z malého města, a to proto, že jeden z jejich členů při nehodě nešťastnou náhodou zabil na silnici člověka. Šerif souhlasí s tím, aby ve městě zůstali a chránili jej. Když však po další akci gangu zůstává město v troskách, Cody skupinu opouští. Snímek představuje volné pokračování divácky úspěšného motorkářského filmu Divocí andělé z předchozího roku. Další role ztvárnily Beverly Adams (Codyho dívka Lynn) a Mimsy Farmer (Marianne). Dnes již zesnulý John Cassavetes později zazářil v Polanského snímku Rosemary má děťátko. V rámci svého žánru je tento snímek hodnocen velmi kladně, protože spíše než na vykreslení násilí se soustřeďuje na charakteristiku různorodých postav i postaviček a hlavně – sám sebe nebere příliš vážně a obsahuje řadu komických situací. (oficiálny text distribútora)

Campbell

Griffith je zručný režisér i scénárista, nedělá zázraky ale aspoň zábavný filmy. Tohle patří k tomu. Je to prostě zábava na zabití času. Hlavním problémem ale je že zub u tohohle filmu dost hlodal takže plno věcí dnes dost spíše rozesmějí. Sledujeme bandu motorkářů kteří dělají bordel ve městě. Příběhově to není nic extra ale Cassavetes mi dost připomínal Roye Schneidera a tak mi byl dost sympatický. Upřímě jsem ale ani nevěděl komu fandit obyvatelům městečka kteří dokázaly být pěkný svině nebo motorkářům kteří byly taky svině. Konec mi přišel dost otevřený a čekal jsem tam nějakou scénu s policií ale nakonec se nic nedělo. Pro mě průměrný film který zabavil. ()

dopitak

Jen v českém dabingu posledních let je možné, aby v příběhu o motorkářském gangu daboval jeden člověk s výrazným hlasem (no jistě, zase ten pazneht Terš) dva lidi :-( To už není ani degradace téhle krásné odnože herectví, tady se páchá křivda na divákovi a je už konečně třeba povstat proti tomu! Film jsem nedokoukal, ale z té větší části, co jsem po očku viděl, obsahově dost slabota. ()

fragre

Předpokládám, že v době svého vzniku to byl (či měl být) drsný a šokující film, ale od té doby hodně vyčichl a nezachrání to ani rychlé motorky a svižný bigbít. Přes okatou rebelskost je to spíše komerční kalkul. Vlastně, nejhezčí na celém filmu je konec, kdy hlavní hrdina opustí svou milku (která se nechce od party trhnout), odhodí svou vestu se znakem gangu a odjíždí na svém věrném harleyi samotný, a vše je to podmalováno skvělým kytarovým sólem. ()

kinderman

Cody (J.Cassavetes jej hraje jako přemýšlivého mladíka, který místy vypadá, že se vůdcem motorkářského gangu stal omylem) se snaží vyvést svoji partu do iluzorní "země zaslíbené". Cestou se však zastaví v městečku, a ačkoli Cody a místní (celkem rozumný) šerif (navzdory starostovi) dělají, co mohou, katastrofě nezabrání. Obsah z oficiálního textu distributora je nelogickým nesmyslem. ()

keoma26

svobodomyslnost není anarchie a anarchie, která se organizuje ve skupině, popírá sama sebe, proto taky Hopper a Fonda jezdili jenom ve dvou a k protestu jim stačila pouhá existence, stačilo, aby se ukázali a jejich přítomnost se už stala osobní vzpourou proti konvencím, nemuseli se při tom ani tvrdě tvářit a ani drsně chovat, aby jejich jednání představovalo formu protestu ... přesně tak vyznívá i konec, kdy Cassavetes odjíždí úplně sám daleko od svého gangu, hledat svobodu u sebe mimo divoké stádo. ()

Shanen29

Nějak mě to nesedlo,zuby času zřejmě způsobily,že snímek hodně ztrácí na kvalitě hereckýho snažení,ale v tý době určitě dobrý film. ()