Anderton

Byť to o niekom inom, ako o Stingovi, asi by som bol maximálne nadšený. Teda ak by to bolo o mojom obľúbencovi a z toho mi vyplýva, že podobné filmy sú viac menej iba pre fanúšikov. Nie som síce Stingov fanúšik, ale v tomto dokumente pôsobí veľmi sympaticky, ako aj zvyšok jeho kapely. Mal som pocit, že v 80. rokoch bola na jeho koncertoch búrlivá atmosféra už od začiatku, že nemusel čakať do polovice koncertu, kým sa všetci postavia. Nájde sa tu jedna otázna sekvencia, ktorá má síce veľkú emocionálnu silu, ale je v nej ukázané možno viac, ako by sme chceli. ()

platzman

Dokument o prvních počinech Stinga po Police - to tak vezmete 4 úžasné černé jazzové muzikanty, přidáte 2 černé vokalistky a jednoho Stinga a jejich neuvěřitelnou energii usměrníte pomocí pop-rock-jazzových songů s chytrými texty. Hned několik vypalovaček je zde v nejlepší verzi co jsem kdy slyšel (I Burn for you, Set them free, ..), zejména Omar Hakim za bicími a Branford Marsalis fantastičtí. Občas probleskne motiv toho, co již Sting po letech ví a za co se hlavně časem "přestane stydět"- musí hudbu řídit, leader je jen jeden a i když tady možná měl poslední záchvěvy snahy udělat kapelu, vždycky mu z toho vypadne Sting & the band. Ve filmu je skryt i "minipříběh" - Driven to Tears a Omara Hakima u bicích sleduje zamyšleně z galerky bubeník Police Stewart Copeland. ()