Jeden proti celému impériu

(neoficiálny názov)
  • Taliansko Il mondo di Yor (viac)

Pravěký bojovník zvaný Yor (Reb Brown) se zjevuje na scéně právě včas, aby zachránil kmenovou princeznu Ka-Laa (Corinne Clery) a jejího ochránce Paga (Luciano Pigozzi) ze spárů krvelačného ještěra. Ka-Laa okamžitě propadne kouzlu zvláštního cizince a spolu s Pagem se mu stanou věrnými souputníky při pátrání po jeho lidu, kde jedinou stopou je tajemný amulet na rekově krku. (J.Connor)

AGAMENON

Yor je tak krásně blbej, ale neskutečně zábavnej. Pořád se v něm něco děje, zemětřesení, protržené hráze, krádeže žen, boje s dinoškama, neandrtálci, ufonama, prostě náš dozlatova opálený svalovec, se ani na chvilku nenudí, a my s ním. Neřeším stupiditu scénáře, špatné herecké výkony, gumózní dinoše, ani to, že chvíli burácí symfonický orchestr a za chvíli disko syntezátory, proč si takovými nesmysly kazit zábavu, stačí jen jediné, vypnout mozek a nechat se unášet pravěkým dobrodružstvím s titulním hrdinou. ()

tenebrae86

Co to sakra bylo? Tak tohle je film podle mého gusta! Komiksový postapo nářez jak ze starého Ábécéčka. Neandrtálci, dinosauři, laserové zbraně, androidi, lidé z budoucnosti... ten film má všechno! Myslel jsem, že z italské trashové tvorby mě už nic nepřekvapí, ale šeredně jsem se spletl. Při sledování Yora od legendárního Antonia Margheritiho jsem nevěřil svým očím. Hlavně po scéně, kdy Yor oddělá jakéhosi pterodaktyla a použije jeho mršinu jako rogalo, jsem zůstal jako opařený. Prostě tenhle film je jedno velké wtf? a to já mám moc rád. K tomu přidejte syrový synťákový soundtrack bratří De Angelisů, do bederních roušek navlečte krom svalnatců i nějaké ty sexy divošky a o parádní zábavu mám postaráno. ()

J.Connor

Mondo Dior (asi product placement) se odkope hned z počátku, když za zvuků klávesové vypalovačky Yor´s world od dua Oliver Onions vyběhne úvodní solárkový hrdina do záběru, aby vzápětí zachránil sexy neandrtálkyni ze spárů pěkně nasraného triceratopse. Když pak Reb Brown použije mrtvého obřího netopýra jako rogalo, začnete se pídit po čísle na Margheritiho dealera. Pulp as fuck tenhle Yor, jenže to by nebyl Margheriti, aby filmu nezvládl vtisknout jisté neodolatelné kouzlo. Splnil si tím prý jedno ze svých velkých přání a sice ztvárnění komiksu "Henga, el cazador", který je nabitý spoustou jeho oblíbených sci-fi fetišů, navíc v pravěkých kulisách. Snad jen škoda, že více vizuálně nevyždímal lokalitu turecké Cappadocie tak jako o pár let později Lisberger ve Slipstreamu. Ve spoustě zemí vedeno jako "must see Z movie" a dle mě zcela oprávněně. Sranda halt muší bejt. "Damn talking box!" ()

Martin741

Reziser Antonio Margheriti /Danza Macabro 1964, I Lunghi Capelli della Morte, Le Vergine di Norimberga/ natocil slusny, dobre odsypajuci fantasy film. Nechyba filmu punc zabavnosti ako boje s jastermi a opicimi ludmi, ale na druhej strane ani dobre tempo a dialogy. Jeden z tych vyrazne lepsich filmov Margheritiho. 80 % ()

JFL

Béčková herkulovská peckovačka s přídechem sci-fi o tom, jak arijský übermensch uhrnae bandu prehistorických houmelsáků, zasadí se o vymření dinosaurů a zavede do polygamního světa monogamní žárlivost. S výjimkou několika málo famózních absurdit (mrtvola obřího netopíra jako rogalo) se to nijak neliší od řady jiných laciných fantasy v evropské produkci, tedy až na to, že díky jakoby prehistorickému světu to má překvapivě dobrou výpravu a kostýmy. ()