Służby specjalne

Réžia:

Patryk Vega

Scenár:

Patryk Vega

Olga Bołądź, Janusz Chabior, Wojciech Zieliński, Kamilla Baar, Andrzej Grabowski, Agata Kulesza, Jan Frycz, Ewa Bardadin, Eryk Lubos, Wojciech Machnicki (viac)

"Keď si raz dnu, von sa dostaneš iba v truhle." Po likvidácii WSI (Wojskowe Służby Informacyjne - poľská CIA) prišlo o prácu veľa agentov pracujúcich v utajení v zahraničí. Čoskoro sa ministerstvo vnútra rozhodne založiť novú výzvednú organizáciu. Traja z jej členov však začínajú mať pochybnosti, pre koho v skutočnosti pracujú. (sochoking)

srolyma

Z Vegových filmů zatím nejslabší. Připadalo mi to jako by se snažil zhustit desetidílný seriál do dvouhodinového filmu. Spousta vedlejších příběhových linií, které ve výsledku neměly žádný význam a dějových linek tolik, že se v tom člověk ztrácel. Natočené dobře, bavilo to, ale tak nějak to nedrželo pohromadě. ()

mira007

Špionážní akční thrilller od Patryka Vegy. Má to drajf, syrovost, akci. Myslel jsem, že si tenhle film zapamatuji kvůli té onkologické mezihře, ale mýlil jsem se. ještě druhý den jsem měl před očima zatracené odvážnou erotickou krátkou scénu Kamilly Baar a Wojciecha Zieliński a přemítal jsem zda existuje nějaká trochu podobná v české kinematografii.... možná nějak vzdáleně v Raluce Dolanský s Pachlovou.? ()

EvilPhoEniX

Na Vegu asi nejslabší počin. Chybí mi tu jeho klasické " Vegoviny" zde absolutně chybí humor, gore i nahota, což jsou jeho specifické rysy, je sice fakt, že se jedná o jeden z jeho prvních počinů a tehdy možná takový zvrhlík nebyl, ale proto jej mám rád. Samotný film jinak není špatný, vizuálně je v pohodě akce ušla, ale některé dějové linie mi zde přišly navíc a nic moc zajímavého nepřinesly. Tentokrát jen 6/10. ()

Snorlax

Obešla bych se bez toho product placementu katolické církve, ale jinak nemám výhrad. Film je tak rychlý, že závěrečné titulky málem předběhnou ty úvodní. Vega nezvykle bez brutálních scén vypráví o činnosti tajných služeb. Tenhle stylový předskokan Polityky je mnohem propletenější, než ona, ale nemá naprosto žádná hluchá místa. Stačí však chvilka nepozornosti a ztratíte se v ději. ()

Dzeyna

No co ten useknutý konec?!! Ten mě naštval. Potom mě naštvalo taky to, že je tam všechno strašně rychlé. Hrozně moc akcí, lidí, měst a příběhů spojených s tím, proč a jak někoho zabít. Na druhou stranu se člověk vážně nenudí, ale všechno to pochytit chce trochu větší pozornost. Také je dobré, že tam jsou hlavní postavy, jejichž životy mají obyčené příběhy, které celý film polidšťují. Ale nejvíc se mi samozřejmě rozzářily oči, když se objevil "Strach" z Pitbulla. ()