Během tajné návštěvy Moskvy je přímo z hotelového pokoje unesen íránský ministr obrany. Média po celém světě zveřejnila videozáznam, na kterém je vidět průběh akce. Známá je i identita pěti únosců, pěti občanů státu Izrael, kteří mají dvojí občanství. Z akce je obviněn Mossad a všichni se logicky domnívají, že pět únosců je samozřejmě jeho agenty. Problémem však je, že oněch pět občanů vůbec o ničem neví a o své slavné akci se dozvídají z televize či od svých stejně překvapených rodin. (Ketri)

arbitr

Docela se to ve mě pere. Chtěl bych dát i víc, ale u takových témat sleduji nejen herecké výkony a scénář, ale i dějovou linku, hlavně její logičnost a reálnost. A tady musím bohužel minimálně o jednu (možná dvě) hvězdy dolů. Celkově je to ale slušně natočená špionáž ze židovsko, rusko, arabského prostředí, ve kterém není vše, jak se na první pohled zdá. ()

Morholt

Izraelská vysoká špionská, která si od začátku do konce drží punc nejistoty. Víc se asi o ději rozepsat nejde. Každopádně Izraelcům se povedlo natočit napínavou špionážní hru, na kterou jim stačil vlastně jen minimální rozpočet a které její anglicky mluvení bratříčci nesahají ani po kotníky. K dokonalé scénáristicko-režisérské práci se přidalo i vynikající obsazení (já tu Aniu Bukstein prostě žeru), takže můžu po čase opět stovkovat. 100% ()

BarryLyndon

Nenápadný izraelský špionážní skvost. Ma to zlomkový rozpočet oproti Faudě a Tehranu, ale hodně to vynahrazuje dialogy a dramatičnosti.  Jak se tu někdo nedávno (verbst?) ptal na doporučení něčeho po Homelandu, tohle je ono.  První řada je geniální 10/10. Má super originální premisu, kterou vystihuje anglický název False Flag. Druhé trochu spadne řetěz, tak na 8/10, ale hodnocena je stejně dobře, tak asi subjektivní dojem, navíc to má uzavřený příběh s pár recuring postavami. Izraelci tento subžánr umí, protože je to tam na denním pořádku a flintu tam umí držet i uklízečka třetího štábu, což se na kvalitě projeví.  Možná ještě zkusím originál Homelandu (US jsem viděl jen první řadu a docela so so za mne...) a ještě jeden akční o speciální jednotce.  Zremakeoval to Apple pro americké publikum a moc se to nepovedlo... PS: Ma to i 3. řadu vloni odvysílánou v Izraeli, aleossad jí dobře skrývá před západním publikem i anglickými titulky. Kdyby mi nějaký místní agent pomohl ten kontraband sehnat, budu ho mít rád. ()

mira007

Neznámé komando s pasy pěti civilistů unese iránského generála a tenhle seriál od první minuty sleduje oněch pět lidí s různými osudy, kteří jsou vyšetřování co oni s tím. Naprosto dechberoucí strhující napínavý způsob vyprávění, který první díly neoplývá akcí, ale napětím, paranoiou. Hodně originální realistický thriller s několika zvraty a v posledním díle trochu hloupou scénou na letišti v Moskvě . První liga špionských filmů/seriálů. ()

frenkie

Po Hatufimu další kvalitní izraelský seriál z prostředí tajných služeb a jejich ještě tajnějších operací. Toto dílo je důkazem, že lze i bez velkého rozpočtu natočit napínavý seriál s počtem epizod tak akorát a dobře napsanými a zahranými postavami. Navíc je zde potenciál k případnému pokračování. Uvidíme. ()