Jenny je sedmnáct let a jejím snem je stát se akvabelou. Do jejího bezstarostného mladistvého života, který tráví ve čtvrti Ostia na pobřeží nedaleko Říma, zasahují tragické události, díky nimž je nucena přesunout se svým nemocným otcem a devítiletým bratrem do vzdálené horské oblasti. Bydlí ve staré horské chatě, která je v blízkosti hotelu, kde Jenny začne pracovat, aby vydělala na živobytí. Svého snu se nevzdává a slíbí sobě i své nejlepší kamarádce Flavii, že se do Ostie vrátí, aby se zúčastnila soutěží v synchronizovaném plavání. A tak začne tajně trénovat v hotelovém bazénu. (Zlín Film Festival)

Hanys_

Zajímavá sonda do života mladé holky, která se musí postarat o malého bráchu a nemocného otce a kvůli tomu se jí rozpadá sen, stát se akvabelou. Ničím to vlastně moc nevyčnívá, konec tak nějak v tomhle žánru předvídatelný. 5/10 ()

klukluka

Strohý, studený, lehce páchnoucí po chlóru, vyvažovaný krásou, vitalitou a odhodláním sympatické hlavní hrdinky. Pan Franěk toho moc nepředvedl, ale patrně k tomu nedostal prostor. Nevím, proč si do té role vybrali zrovna jeho, neprodal tady tentokrát ani svůj podmanivý hlas, ani svůj charismatický zjev. Příběh mě vtáhl, zpracování vlastně docela taky, pokazila mi to jen ta zkratka v té podivné milostné romanci. ()

Aljak

Popis znel vcelku zaujímavo a lákavo, no napokon sa z toho vykľula dosť mdlá sociálna dráma s jemne psychologickým rozmerom. To horské prostredie v kombinácii s Jennynou vášňou malo určite väčší potenciál na nejaký zaujímavejší dej. Ale akosi mi to prišlo také fádne, nezaujímavé a hoci hlavná postava stála v dilematickom bode života, tak emócie boli akosi v úzadí. Škoda, podľa mňa to malo isto na viac. Takto je to na skromné 2*. ()

Italský film v Praze a Brně

Italský film v Praze a Brně

03.12.2015

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XIII. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2015. V Praze v kině Lucerna proběhne v… (viac)