Jackie Kallenová nebojuje pro slávu. Bojuje za respekt. Film "Ring volný", natočený podle skutečné události, představuje Meg Ryan jako odvážnou a skoro drzou manažerku boxu, která se snaží z obyčejného chlapíka Luthera Shawa udělat světového profesionálního boxera se "smrtícím" úderem. Jackie chce pomoci Shawovi dostat se do soutěže číslo jedna, a tak přemluví zkušeného trenéra Felixe Reynoldse, aby zanechal odpočinku a začal znovu pracovat. Než však trojice uskuteční svůj velký sen o účasti na šampionátu, nejdříve musí zjistit, jak se v ringu i mimo něj pohybovat. Nejde o to, jak hluboko padneš. Důležitější je vstát a tvrdě bojovat dál. RING JE VOLNÝ! (oficiálny text distribútora)

Martrix

Jediné co mi zabránilo dát odpad! je to, že údajně jde o životopisný film, takže taková sračka to možná byla doopravdy. Čemuž bych se zase tak moc nedivil. Ale všichni také víme, s jakou nechutí pouštějí producenti neopravené a neupravené příběhy k nevědomým divákům. Nicméně pravdivostí tohoto story se zabývat nebudu. Ten film je mizerně napsaný, natočený, zahraný...nenajdete tam nic opravdu dobrého. Tedy kromě Meg Ryan, ale to vás také přejde, protože její postava byla otřesná a scénář jí nacpal do pusy takové kecy, že nezbyde než kroutit hlavou. Celý ten příběh je kýční a nechutně zidealizovaný a co se týče boxerských soubojů, tak ty byli nejhorší jaké jsem kdy viděl. Pravda, ten film není primárně o boxu, ale o manažerce boxu. Ale když už někdo točí dvacetiminutovou scénu zápasu o titul ve střední váze, měl by o boxu něco vědět. L. Konečný se musel válet smíchy, když viděl venkovskou rvačku dvou blbanů s rukavicemi a hlavně zcestný komentář k jejich výkonu. Úžasná a rychlá kombinace=pravý hák prolétl čtvrt metru před obličejem protivníka a za ním vylétl hák levý...opět před obličejem protivníka...pokud o boxu něco víte, raději zavřete oči. Ale to není zdaleka všechno, protože konec je tak neuvěřitelně debilní, že bude lepší, když si zakryjete taky uši. A víte co? Když už budete u toho zakrývání...hoďte deku na celou TV a raději si ani tento pafilm nepouštějte. Je to urážka poctivé filmařiny i boxu. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +pořádné finále, Tony Shalhoub, Meg Ryan, atmosféra -trochu trvá než proniknete do příběhu/// Boxerské filmy jsou svérázná kategorie, kdy to buď vyjde nebo ne. Většinou ano, ale záleží na tom, jaký je příběh, jestli v tom filmu jsou emoce a především pak jestli tomu nechybí velké boxerské finále. Tohle všechno tenhle film má. Chvilku si sice zvykáte, že neboxuje Meg Ryan ale její objev Omar Epps. Když si však zvyknete, tak už se vezete, protože Meg Ryan má charisma a český dabing jí v tom neubližuje. Finále jsem si pustil 2x :-)/// Celkem 70%/// ()

jasiska

Keď si to tak vezmem kolem-dokola, tak v tom filme vlastne nebolo ani nič, čo by ma malo zaujať (box???), ani nič originálne (koľko som už videla filmov, kde hlavný hrdina napriek papierovo slabšiemu postaveniu porazí Goliáša?) a ani Meg Ryan nebola až taká geniálna, aby sa len kvôli nej oplatilo pozerať tento film. A napriek tomu nemôžem povedať, že by tento film bol až taký zlý. Priemerný? To áno. Ale pozerať sa naň dalo, ani som sa nenudila, postavy boli sympatické a scenár mi nedrásal žalúdok. Tento film mal asi aj vyššie ambície (ako sa žena snaží prebíjať do mužského sveta, nepriaznivý vplyv slávy a médii na charakter človeka), ale tieto línie boli len naznačené, a preto sa v tomto prípade o filme s hlbším posolostvom nedá hovoriť. ()

lennyd

Jackie Kallenová (Meg Ryan) vyrůstá mezi provazy (ba ne, není dcerou místního kata, ale trenéra boxu a neteří boxerského šampióna). Vzhledem ke svému pohlaví (ehm) se nemůže v milovaném sportu prosadit sama, takže alespoň dělá sektetářku místnímu majiteli boxerského ringu. A jelikož je pěkně drzá, vyprovokuje místního boxerského magnáta (to je ten co sice neboxuje, ale boxery sponzoruje a platí) k sázce, že dokáže jednoho z nich dovést k titulu i jako žena. Když ale zjistí, že jí nabídnutej boxer je k ničemu, promptně chytne na ulici prvního (černocha), který se umí rvát, přítel jejího strýce ho začne trénovat a ono to nějak dopadne. ... Až na "malou" zápletku (média si více než úspěchů mladého boxera všímají "ženy" v mužském sportu, což Jackie stoupá do hlavy) jde film přímo ke svému cíli, který je (bohužel) znát asi 20 minut po začátku. A že to tak skončí, na to vezměte jed. Takže se zbývá jen kochat Meg Ryan (no jo holka, už i na tebe padaj léta, už moc romantických komedií nebude), charismatického Omara Eppse a taktéž "hlavního padoucha" Tony Shalhoub. A když vydržíte i posledních 5 minut, sladký hollywoodský konec vás nemine... ()

Armin82

Meg Ryan na vrcholu svého sex-appealu, ale bohužel už trošku za hereckým zenitem. Nicméně po roce 2000 taková světlejší vyjímka. V této roli se mi líbila a příběh taky. Omar Epps tak nějak potvrdil, že jeho herecký um opravdu stačí max na seriály, ale dalo se to. Choreografie soubojů byla horší, jak v prvním Rockym a nemělo to s boxem moc společnýho, ale o to tady ve finále ani moc nešlo. Cílem filmu bylo ukázat, že i ženy mohou najít a trénovat dobrý boxery. 53% mi přijde docela málo, tak si trošku přihodim---->70% za krásnou Meg, příběh a dojemnej konec ()

• Aby lepšie pochopila šport, brala Meg Ryan kvôli úlohe Jackie Kallen tri týždne lekcie boxu. (Raccoon.city)