"Nenávisť môže priniesť iba zmätok mužovi, ktorý chce kontrolovať všetko a každého vo svojom okolí."
Pred pätnástimi rokmi záhadne zmizol mladý muž menom Jimmy Davis, blízky priateľ Bennyho Briggsa (James Franco). Jimmy bol naposledy videný na ranči Bennyho otca Scotta Briggsa (Robert Duvall), kde slovo láska bolo dávno pochované, ešte predtým, než Scott z domu vyhnal matku svojich troch synov a zároveň svoju ženu. Nebolo ľahké byť homosexuálom v meste plnom texaských hlupákov, a tak Benny z domova sám odišiel. Teraz, po pätnástich rokoch sa vracia kvôli rodinným záležitostiam, hlavne však preto, aby zistil bolestnú pravdu o náhlom zmiznutí svojho priateľa, ktorého prípad sa po dlhom čase opäť otvoril. (sochoking)

bllm

A já jsem se na tenhle film těšila. Roberta Duvalla mám celkem ráda. Ale tak pitomej scénář, zbytečně překomplikovanej, zbytečný vedlejší zápletky a k tomu chvílema naprosto debilní dialogy. A to všechno korunujou stršlivý herecký výkony, v nichž vede policajtka, která je asi Duvallova neteř, a proto ji tam z protekce vzal. Navíc všichni příšrně huhňaj - texaskej akcent? Škoda, kdyby vyškrtli všechny ty mexikánce, drogy a jiný nesmysly a zaměřili se třeba na vztahy v rodině, vybrali lepší herce a kameramana, nemusel to bejt špatnej film. Jo a James Franko mi tam celou dobu připadal jako Pavel Liška s vylepšeným ksichtem. ()

kaylin

Nějak jsem si nemohl pomoct, ale celou dobu jsem měl pocit, že Robert Duvall si napsal scénář, který se hodně podobal filmu "Soudce", pak si ho i zrežíroval, a aby toho nebylo málo, rovnou se hodil i do hlavní role. Pravda, není tak nabručený, nedá se mu ani vzít, že opět hraje skvěle, ale ten příběh mě prostě nedostal. Přitom na to potenciál měl. Ale opět vyhrálo klidné, mírné tempo. ()

rikitiki

Obrazově je to krásný film. Širé texaské pláně i hory a řeky ukazuje s majestátní širokoúhlostí. Vyzdvihla bych i herecké vedení, herci hrají velmi uvolněně, velmi blízko reálnému vykecávání se normálních lidí – tahle superpřirozená řeč mi byla chvílemi až nepříjemná. Sem tam se objeví i zajímavá postava, jako texaská policistka, která asi musí meditovat celé noci nebo hulit trávu po balících, protože ta se dokáže klidně usmívat, i když jí do obličeje míří brokovnice. I ztracený syn vyhnaný otcem před lety kvůli homosexualitě je moc fajn a uvěřitelně napsaná postava. No, ale k čemu to je, když spolu nedokáží zahrát pořádný příběh a režie ho nedokáže udržet po kupě? Tu se řeší gay kovbojové, tu drogová prodejna ve skladě, zde úplatná policie, podivné vztahy v rodině a někde vzadu, plně zapadnutá, už 15 let vychladlá stopa po zmizelém. Kdyby to aspoň bylo záměrem, takhle to odsunout, ale spíš to působí jako nešikovnost. Ve finále z toho zbyde všehochuť, a pocit: O čem, že to bylo? SHRNUTÍ: Vždycky jste chtěli na dovolenou do Texasu, ale nejste si úplně jistí svou orientací. ()

silentname odpad!

Tak si to zhrnieme. Myslím si, že tohto roku som asi nevidel film, ktorý by som dokázal nazvať chrápadlom roku, ktoré kompletne utrápi svojich divákov nadmiernou nudou od začiatku až do konca. Tento film je proste katastrofa. Plný otrasných hereckých výkonov, monotónne rozprávaných monológov a dialógov a tak neskutočne lacnej réžie, že človek nechápe ako sa toto dielo v prvom rade podarilo vôbec niekomu dokončiť a ako mohol dostať zelenú v produkcii. Všetky scénky pôsobia nalinajkované, dialógy vo filme sú absolútne strašné a človek má často pocit, že herci musia premýšľať nad tým, čo mali povedať lebo donekonečna opakujú tie isté vety a je to strašné. Nedávajú tomu žiadny drive, žiadnu chuť, žiadny pocit, že by sme sa pozerali na nejaký film. A plus tu máme aj kriminálnu zápletku, ktorá dokopy neposúva film absolútne nikam rovnako ako aj skoro všetko čo sa vo filme deje. Všetko sa stane len preto aby to zabíjalo čas, ktorý filmu venujete. Nie je nikto, koho by som v tomto filme mohol pochváilť. A čo je na tom najhoršie? Že tu máme aj talentovaných ľudí, ktorí miesto toho, aby sa venovali niečomu zmysluplnejšiemu zabili čas vo filme, ktorý absolútne nemal dôvod existovať. Najmä James Franco. Ľudia, nepozerajte tento film. Myslím si, že lepšie strávite hodinu a pol pozeraním na bielu stenu tupým pohľadom. Hodnotenie: F ()

sochoking

Pred pätnástimi rokmi záhadne zmizne chalanisko, ktorý mal chechtle mechtle so synom starého Duvalla a teraz, po tak dlhej dobe sa prípad otvorí, čo samozrejme začne piť krv Duvallovi, ktorý má pocit, že môže kontrolovať všetko a všetkých. Avšak ja mám pocit, že nejak nekontroloval o čom vlastne točí film, pretože na pozadí krimi príbehu sa načrtnú dalšie štyri iné témy a kedže k tým sa dedo už vôbec neobťažoval vrátiť, je to ešte celé zahalené rúškom tajomna, mystérie a megazáhadnosti. Občas som mal i pocit, že sú všetci pekne zhulení a iba si robia z diváka prču! Kto vie... Ale pozerateľné to je. Niektoré scénky, ako napríklad tá s Pedrom Alvarézom, boli čistý úlet. 65% ()