Dračie srdce 3: Čarodejníkova kliatba

• Slovensko Dračie srdce 3: Čarodejova kliatba (viac)

Mladý ctižiadostivý rytier Gareth (Julian Morris) sa vydáva hľadať padlú kométu, ktorá podľa povesti obsahuje zlato, ale na svoje nemilé prekvapeniu nájde namiesto kométy draka menom Drago (Ben Kingsley). Keď ale Drago zachráni Garethovi život, vzniká medzi nimi pevné puto, ktoré im môže pomôcť poraziť zlého čarodejníka a zastaviť jeho hrôzovládu. Počas veľkolepej fantastickej výpravy Gareth pochopí, aký je skutočný údel rytiera. (TV Markíza)

Jezinka.Jezinka

Jediné opravdové dračí srdce s tím správným filmovým drakem mám ráda. Dvojka byla slátanina, že než to vidět znovu, raději bych si víčkem od konzervy sardinek vyřízla ledviny a udělala si z nich svačinu (tu jednu hvězdu to ode mě má jen proto, že pohádkám odpady z principu nedávám). Na trojku jsem se chystala, odhodlávala se, přešlapovala, až jsem do toho nohou roztřesenou šlápla. Už po pár minutách jsem vylezla z pod stolu, kam jsem se preventivně před drtivým dopadem tohoto mastrštyku ukryla. Po další čtvrthodince jsem otevřela oči naplno, po první půlhodině jsem z pokleku - klasická pozice "připravit ke startu" - usedla do křesla a dokoukala zbytek. Vykradlo to kdo ví jak kde co. Nejen, očekávatelně, jedničku, na kterou se to odkazuje názvem, jedním ze základních motivů, charaktery ústředních postav a barvou vlasů hlavní hrdinky, ale od Hry o trůny, Eragona, Noční hlídku a Asterixe to přes dokument o transplantaci srdce jde až k Babicovým dobrotám. Možná proto, že dvojka mě zklamala tak, že jsem vzteky málem začala chrlit oheň nebo brečet (nebo obojí najedou a tím se stala pouťovou atrakcí), při váhání mezi dva a tři se, když nemáme půlhvězdy, přikláním k vyššímu hodnocení. Kdo měl dost rozumu, aby se vyhnul dvojce, rozum ho pak opustil a podíval se na tohle, asi tak benevolentní nebude. ()

HellFire

Takhle to dopadá, když se rýžují úspěšné filmy. Potkalo to Starship Troopers i Vymítače ďábla, Jaws, nekonečný příběh a další a další. Pouhý stín svého slavnějšího bratříčka, který sází především na vcelku sympatické herce a efekty taky neurazí. Na takové to půlnoční vysílání v televizi to stačí, ale působí to vlastně jen jako produkt, který byl natočen proto, aby nějaký produkt (obsah) vznikl. ()

Terva

CITÁT - Ta padající hvězda možná Keltům nese lepší zítřky.............. Věnováno památce Ricka Finkelsteina, výkonného producenta, který zemřel 2.10.2013. Je to mizerně natočené, špatné triky, nevěrohodné prostředí a nevýrazné herecké obsazení. Filmu by slušelo víc vtipných pasáží. CITÁT - To je ten pach chudých.......... ()

JohnCZ

Jako jednoduché televizní dobrodružství s nadstandardními efekty to funguje dobře. Oproti infantilní slaboduché dvojce se tvůrci trojky rozhodli udělat naprosto ideální věc: udělali z toho úplně něco jiného. Pokračování to je spíš jenom názvem a některými motivy a neslyšet povědomou hudbu a nějaké to kecání o kodexu cti, tak si na původní Dragonheart ani nevzpomenu. A to je dobře! Originál je stejně jenom jeden. ()

kaylin

Trikově je tohle paráda na to, že to není až tak finančně náročné - myslím že to nestojí desítky miliónů. Ten drak prostě vypadá dobře a celkem se tam hodí. Navíc Ben Kingsley má výtečný hlas. Dvojka byla taková levná blbina, která se snažila spíš o humor, tohle je akční jízda, která má sem tam nějaký vtípek, ale je to laděno spíše do vážné roviny, no alespoň dospělejší, a je to celkem dobré. ()

pakobylka

Vyprávění, které se prodává pod cenou. Třebaže dosti bezostyšně (a dle mého názoru zcela zbytečně) parazituje na prvním z příběhů o dračích srdcích (ten v pořadí druhý jsem prozatím neviděla), má k ruce docela zajímavou dobrodružnou zápletku, správně rozpolceného hlavního hrdinu, bojovně naladěnou krásku i nebezpečně vyhlížející záporáky. Nicméně ve výsledku se podobá pouhému stínu draka, ochromeného kletbou, když se nechává formovat ne zcela kompetentní režií, aniž by se pokusilo děj nějak aktivně ovlivnit a alespoň drobně přizpůsobit k obrazu svému ... aniž by jakkoli využilo nabízenou příležitost. SVOU příležitost. A tak zůstává jen podprůměrnou pohádkou s nezvládnutou koncepcí a neoslnivými triky, která dosti lehkovážně zachází s dračími vejci. ()

Ryuuhei

Kolik máme takových těch filmů, kde jsou úhlavním tématem vyloženě rytíři a draci s minimimem opičáren okolo? Skoro žádné. Bohužel si první díl už nepamatuju a druhý jsem neviděl, v každém případě jsem se tady v komentářích dočetl, že si trojka nastolila svůj příběh a kromě kodexu na nic dalšího neodkazovala. A bylo tomu tak. Snímek naservíroval nepropracovanou, ale pohodovou zápletku, celkem sympatické postavy a překvapivě dobré digitální efekty na nižší rozpočet. Překvapil mě hlavně drak! Jen ty „velkolepé“ bitvy působily trochu komicky, spíš mi připomínaly záznam nějakého LARPu. Určitě to není úroveň velkofilmů, což se týká i kamery a střihů, ale zpracování daleko převyšovalo běžné filmy levnějšího charakteru. Nejsem ze snímku odvařený, místy jsem se myšlenkově až příliš uvolnil a nevnímal, ale netrpěl jsem a tuto jednoduchou pohádku přežil bez újmy a ve finále i s příjemným pokyvováním hlavou. ()

oveckaoa

Totálně průměrné fantasy, kterých jsou v televizi desítky na druhou stranu čekal někdo snad více? Většinou ty druhé až bůhví kolikáté díly už za moc nestojí tak, že asi tak. Humor je stupidní,drak zde až na konec nic nepředvede tudiž kdyby zde nebyl nic se vůbec nestane do toho narveme Římany, Hadrianovu zeď, kelty,druidy vykrademe si už po několikáté za sebou animák Rebelka a završíme to soundtrackem z jedničky, aby zde měl aspoň někdo nostalgické vzpomínky. Hlavní záporák hodně připomíná vůdce elfů z Pána Prstenů nevím jestli je to ten samý herec (pochybuji), ale ta podobnost tam je. Jsou daleko horší pokračování co vznikají než tohle (Dračí Doupě by mohlo vyprávět) . Mimochodem vyčítat fantasy, že to není podle historických přesností je asi taková blbost jako dívat se na Pána Prstenů a řešit kde Legolas bere pořád ty šípy. ()

iXtr3m3

Doba pokročila, takže drak konečne pozerateľný, na druhú stranu výprava za 5 korún a nepomohol tomu ani Ben Kingsley, ktorý sa tam objavil asi omylom. ()

bloodcountes

po pravdě nechápu ty komentáře o rozpočtu, drahotě draka a šetření jinde, proboha proč. Buď se mi to líbilo nebo ne a basta:) Mě se to líbilo, drak byl skvostnej, všechno ostatní správně šlapalo, je mi fuk, kolik to stálo nebo nestálo, mě to pobavilo (včetně milé potitulkové scény:) Celkově asi na tři, ale ten drak byůl fakt super, takže má hvězdu navíc. ()

Magika82

Pokud bych měla - a defacto musím - hodnotit a srovnávat s tímto "snímkem", pak první film Dračí srdce, chytil za srdce i mne. Na jeho konci jsem si dokonce i poplakala. Nádherně zpracovaný příběh čistoty srdce, dobrých úmyslů...jimiž až příliš často bývá dlážděná cesta do pekla, lidský i onen pohádkově dračí rozměr. Tam je vyjímečných 5 hvězd zcela namístě. Ale zde?!? Dračí srdce 3 působilo stejně příjemně, jako ledová voda chrstnutá na slabiny. Záchytný bod? Hadriánův val, který již ve středověku dávno nebyl zdí, ale skutečně jen valem travnaté hlíny. Oddělené Skotsko od Anglie. Opět nesmyslně modrobílé pomalovaní Skotové. Stejně jako ve známém filmu s Melem Gibsenem, který tuším i sám režíroval. Ono pomalování se objevilo až mnohem, mnohem později. Tak jako proslulé kilty. Drak nám zde sehrává druhořadou, a podřadnou roli. V centru dění: Dva lumpové. Jeden zrádný druid a jeden po zlatu bažící vůdce rytířů. Mezi těmito dvěmi se nám pohybuje omladina a dítě - druid, devět dračích vajíček. Příběh: Více než prostý. Dějová zápletka a předvídatelnost konce: Více než zřejmá. Herecké výkony: Pro béčkové filmy by snad postačily. Za co tedy alespoň onu jednu hvězdu? Za animačně vhledově a důvěryhodné zpracování draka. ()

Matli

Nebýt těch nečekaně dobrých efektů, tak bych se rozhodoval mezi jednou hvězdičkou a odpadem, ale kouzla i dráček, který vypadá jako Šmak, jen v miniverzi, vypadají hodně dobře na to že film není ničím zajímavý a ty herecké výkony jsou taky hodny středečnímu dopolednímu vysílání na TV Prima. 40% ()

pilarius

První Dračí srdce byla prostě srdcovka, dvojka byla děsivým Céčkovým přízrakem z hlubin pekelných, trojka je velmi poctivě odvedeným Béčkem. Co nám film nabízí? Po technické stránce dostatečně kvalitní CGI efekty, po té umělecké trošku slabší; herce, kteří povětšinou neurazí, ale ani nenadchnou - na zrzku se dá ale rozhodně koukat a vrchní rytířák na mě působil chvílemi až dojmem Stannise Baratheona z GoT, což je nepochybně plus. Děj je typický mix, na mysl mi přišly třeba filmy Eragon, Stardust nebo seriál Game of Thrones (a kdovíco ještě), je tak lepší nepitvat ani ten, ani zákonitosti světa, protože nedávají smysl. Zachraňuje to slušný soundtrack variací na hudbu z jedničky. Abych to shrnul: pokud se vám líbila jednička a jakožto ten, co radí všem fanouškům jedničky, aby se vyhnuli dvojce, tak na trojku se klidně někdy podívejte, protože vás na těch devadesát minut docela slušně zabaví. Nic víc od ní ale nečekejte. ()