Vražedná místa: Taktika bílého jezdce

(TV film)
  • Veľká Británia Murder Rooms: The White Knight Stratagem

I mistr tesař se utne, jak říká jedno moudré přísloví. A zdá se, že se jeho pravdivost zase jednou potvrzuje. Neboť ten až dosud neomylný doktor Bell, k němuž Doyle od prvního okamžiku vzhlíží jako ke svému učiteli a nedostižnému vzoru, se v jejich posledním společném případu evidentně vydal nesprávným směrem. Pravda, ono také vyšetřování vraždy lichváře Starra není žádná jednoduchá záležitost. Až příliš se do něj mísí ozvuky minulosti, neustále vyplouvají na povrch nová a nová nečekaná fakta. Jenomže ospravedlňují tyto skutečnosti tak žalostné selhání muže, o jehož genialitě byl Doyle bezvýhradně přesvědčen? (Česká televize)

andrii

Šlechetný popravčí. Stínový rytíř. Stíhá, stíná ty, kteří tahy útrpnými dámu ohrozili. Poslali ji na pole krkavčí. Sám však zapomněl na strážní věž, která ze třmenů vyhodí jeho šachy. Do údolí zamýšlející smrti. ()

ReneeS

Till we meet again, my friend ... i přes vědomí, že popel Iana Richardsona už několik let odpočívá pod hledištěm Royal Shakespeare theatre, kus ve mně zbytečně doufá v nějaké to "again" kde se Dr. Bell bude moci znovu setkat s Doylem. Byla to kvalitní série s atmosférou, za kterou by se nestyděly i mnohé epizody Sherlocka Holmese. A stejně jako v Holmesovi i tyto příběhy měly něco navíc - pouto a přátelství dvou neobyčejných mužů. (a dobrý skotský přízvuk!) ()

filmmovier

Příjemný závěr jedné velmi kvalitní detektivní série. Dr.Bell a Dr.Conan Doyle jsou opět pohromadě a řeší další zajímavý případ ve věru holmesovském stylu. Ani poslední díl nedosáhnul na mých vysněných pět hvězd, ale jak o tom tak přemýšlím, dám si asi celou sérii brzo znova.Protože i tady se mi potvrdilo, jak je vztah dvou doktorů pěkně zppracován a v pozadí se tam řeší nějaká ta vraždička - tak mi to opravdu přijde už nějakou dobu, ale kouká se na to krásně. Scénář je vypilovaný, promyšlený a vypointovaný, atmosféra dotáhnutá na nejvyšší level a herecké výkony jako tradičně na vysoké úrovni. A navíc se tady poprvé Bell pletl, tak je i tak velmi zajímavé pátrání po velmi zajímavém vrahovi ještě zajímavější. Je opravdu škoda, že tenhle klenot má jen pět dílů, protože tak zajímavá dvojice vyšetřovatelů si jistě zaslouží víc. Tuhle parádu doporučuju všem milovníkům britských detektivek, protože viktoriánské atmosféry a (ne úplně) Sherlocka je tu víc než dost. Další případ na úrovni. 80%. ()

PTuranyi

Záverečný príbeh Arthura Conana Doyla a doktora Bella má komplikovanú zápletku a rovnako komplikované rozuzlenie. Produkcia a herci si držia dobrú úroveň ako v predchádzajúcich dieloch, takže stará anglická detektívna atmosféra udrží pozornosť diváka. Zamrzí tak trocha násilné ukončenie seriálu, keď sa doktor Bell so smútkom lúči so svojím spolupracovníkom a dáva mu poučenia, akoby sa nikdy už nemohli stretnúť. Potešia náznaky spojení so Sherlockom, ktorými sú typická čiapka a budúce smerovanie budúceho spisovateľa ale predovšetkým lekára A.C. Doyla. 70% ()