Vražedná místa: Království kostí

(TV film)
  • Veľká Británia Murder Rooms: The Kingdom of Bones

Není mumie jako mumie. Každá v sobě, pochopitelně, skrývá tajemství, leč to, které vydá údajná mumie egyptské princezny, slavnostně a veřejně odhalovaná v muzeu města Southsea, je naprosto šokující. A když se do toho všeho ještě zaplete jistý kanadský milionář, hodlající sice muzeu věnovat nezanedbatelný finanční dar, leč podezřelý svými podivínskými zálibami a neméně podivnými sbírkami, je to pro oba naše doktory výzva, které neodolají. (Česká televize)

ostravak30

A znovu se nám vyměnil režisér. Království kostí reflektuje tehdejší archeologickou tradici Anglie. Oběma hrdinům jde tentokrát skutečně o život a nechybí tedy napětí a drama. K mumiím se připlete ještě cirkus a je z toho opět docela zajímavý díl ovšem nebýt toho, že se Doyle zase málem zamiloval do nesprávné dívčiny a já pachatele tentokrát odhalil dříve než hrdinové, což se mi nikdy nestává. ()

Tosim

Pokud chcete vidět, jak se v anglické detektivce bez kopanců v ději dostanete od archeologické záhady až k jistému tajnému sdružení, máte možnost... ()

filmmovier

Ta atmosféra je parádní. Angličani prostě vědí, jak originálně vraždit. Na rozdíl od Fotografova křesla mě tato epizoda bavila k mému překvapení mnohem víc, kvalitativně srovnatelné se zbytkem. Zábavná epizoda, ve které hraje Warvick Davies a Doyle boxuje, kde se řeší archeologický nález, který přeroste v něco mnohem většího a krásně se zamotá, kde se ocitne jedno moc pěkné sídlo a kde houstne atmosféra každou vteřinou a příbběh graduje až dograduje. Vražedná místa jsou skutečně jedinečný detektivní cyklus (což vám při sledování dřív nebo později dojde) a já začínám litovat toho, že to nemá víc dílů. Jedno z nejlepších zpracování Sherlocka Holmese bez Sherlocka Holmese. 85%. ()

burina

V tomto prípade dávam čisto subjektívne nižšie hodnotenie, pretože preferujem poctivé anglické vraždy pred sprisahaniami a konšpiráciami. Ale stále vysoká úroveň série, som zvedavá, čo prinesie záverečný diel. ()

Gilmour93

Doktor Doyle by měl ověřit rčení a začít chodit do kasina. Nepoučen z předchozích nezdarů zase toká, perlí v konverzaci a na vyžádání měří tepovou frekvenci přes poprsí, jenže při jeho štěstí v lásce musí vědět, že od jeho zapálených lejtek chytne maximálně šňůra od dynamitu.. Vyšetřování v prostředí historických artefaktů, keltských rituálů, cirkusáků a zvěřinců se tentokrát vymyká standardům, protože se jedná o mezinárodní terorismus. Pachatelé jsou buď dopadeni, nebo dopadnou na podlahu a Arthurovi nejspíš začíná vrtat hlavou, jestli mu po všech těch nezdarech na poli heterosexuálních vztahů není nejlépe v přítomnosti svého staršího kolegy. Ostatně, jeho dva románoví hrdinové k tomu dle některých teorií také měli sklony.. ()