V roku 2599 je na Mars vyslaná posádka japonských kriminálnikov, ktorí dostanú za úlohu zmapovať prostredie a zistiť, či sa dá na planéte žiť. Po príchode zisťujú, že život na planéte je možný, ale miesto je už dávno obsadené brutálnymi chrobákmi, ktorí sú pripravení brániť svoje územie. (Marceloo)

TERRORDROME

Obsahovo typicky japonská manga záležitosť, kde jednotka trestancov letí na Mars aby pred jeho kolonizáciou vyhubili tamojších švábov. Šváby sú však zmutované kulturistické lomidrevá s buzogáňmi, takže hrdinom prídu vhod ich vlastné genetické úpravy umožňujúce dočasnú premenu do hmyzoformy a využitie špeciálnych schopností rôznych druhov chrobákov, napr. poháňať vozidlo rýchlosťou 900 kilometrov za hodinu pomocou chrlenia ohňa z papule. Je to tak neskrývane japončícky stupídne, že divákovi neostáva než si to buď len tak užívať, alebo vypnúť. Film má dosť divoký drajv, efektne štylizované masakrovanie na každom kroku, odseknuté údy aj surfovanie skrz vlny tsunami zo samotných švábov a to doslova. Triky na Ameriku kvalitatívne stále nedosahujú, ale sú v podstate parádne, zvlášť ak si uvedomíme že zaberajú väčšinu filmu. Analyzovať dej nemá zmysel pokiaľ nechcete skončiť v blázinci, hlavne pri scéne keď fičúrsky zloduch odkrýva svoj diabolský plán, to som mal pocit že mi začal zaživa hniť mozog. Terra Formars je absurdná kravina v ktorej sa hrdinný superhmyzáci kung-fu karate manga štýlom márujú s neandertálskymi Terminátor švábmi a našťastie aj dosť zábavná a nabúchaná. Minimálne na jedno pozretie vlastne parádička, ale na viac asi nie. ()

Zíza

Uspěchané tak moc, že si člověk nedokáže vytvořit žádný vztah k postavám a je fuk, že umírají. Předpokládám, že v předloze některé smrti byly mnohem zajímavější i emoční, ale tady to prostě nefunguje, když umírají jak na běžícím pásu, aniž by se s nimi mohl divák pořádně seznámit. Proto na mě působila poněkud nepatřičně odhalená minulost jednoho z posádky (Itóa a Takei nepočítám, to byl jen takový frk). Kromě důkazu, že Japonsko si s efekty polepšilo to nemá co nabídnout. Ačkoliv to má takové skvělé obsazení, nikdo ne nemůže pořádně projevit a v podstatě všichni jsou buď maniaci, nebo takoví ti šónenovsky hodní lidé, co křičí, když se děje bezpráví a pak se postaví „zlu“. V podstatě jediná postava, která se mi zalíbila, byla Honda Kó, ale to bude i tím, že ho ztvárnil Oguri Šun a ten ví, jak zazářit na malém prostoru. Slaboučké 3*. Řekla bych, že si to nejvíc užije ten, kdo zná předlohu a všechny vztahy, minulosti, budoucnosti a současnosti postav… ()

MickeyStuma

Tento vizuálně naprosto dokonalý hraný snímek je určen převážně pro diváky anime TV seriálu ´Terra Formars´ a fanoušky japonských Manga komiksů. Dějová fantazie hodná těmto stylům bude jinak pro ostatní diváky bohužel neuchopitelná. Sci-fi příběh pojednávající o boji na Marsu s geneticky vyvinutými šváby vybranou skupinkou zločinců je dle známé šablony, avšak zde náležitě rozvinut. Tvůrci každému členu přidělili pomocí séra, které si před bojem každý píchl, určitou vlastnost podle nějakého hmyzího jedince. Pro představu, kdo by nechtěl mít vlastnosti třeba jako mravenec, což znamená unést 50x víc, než je vlastní váha či postrčit 30x větší břemeno? Děj příběhu je věrný komiksové předloze a tvůrci si dali na CGI efektech skutečně záležet. Ani masky protagonistů nezůstali pozadu. Ve všem se šlo do sebemenšího detailu. Příběh se nezdržuje z dějovým rozjezdem a ani s nějakými odbočkami a ve všem se jde ihned k věci. Takže i tempo je jako v komiksu, ale ve vší soudržnosti. Japonská díla jsou velmi specifická v jakémkoliv žánru a pro evropského diváka v jistém smyslu fantazijně podivná, ale z filmového hlediska prostě úžasná. ()

Marceloo

V roku 2599 je na Mars vyslaná posádka japonských kriminálnikov, ktorí majú za úlohu zmapovať prostredie a zistiť, či sa dá na planéte žiť. Po príchode zisťujú, že život na planéte je možný, ale je už dávno obsadená brutálnymi chrobákmi, ktorí sú pripravení brániť svoje územie. - Bavilo ma to ovela viac ako režisérov predchádzajúci horor Yakuza Apocalypse, ktorý bol totálnou katastrofou, ale stále to nie je nič extra. Akcia začne už v prvých minútach a súboje sú parádne. Nápady sú tu kreatívne, digitálne spracovanie nie je príliš úderné a bodycount sa tu ak počítam aj chrobákov dá rátať v stovkách, takže zábava je to svižná, ale z hororového hladiska dosť neuspokojivá. Pán Takashi Miike by mal konečne začať rozmýšlať nad režijným dôchodkom, pretože to, ako si v posledných rokoch ničí svoju parádne nakopnutú hororovú kariéru, je až bolestivé. + herečka z Tag ()

DaeGurth

Ještě teď mi po některých částech vytéká mozek ušima. Netuším, proč se tu tváří, že je to druhá cesta na Mars, když je to ta první.:) První série anime pro mě neměla chybu. Druhá neměla nic a tohle ... to je ... uh... tolik logických chyb ... a několik božských pasáží a úchylnotí.Jdu si přečíst mangu, která bude nakonec asi nejlepší. ()