Zíza

Mitani Kóki to s tímto konceptem zkoušel už několikrát, ale tentokrát moc neuspěl. Ačkoliv je prostředí, kde se příběh odehrává, poměrně neobvyklý (přece jen jde o bistro u galaktické dálnice), tak samotný děj v něm nedokáže pořádně zaujmout. Ačkoliv je všechno postavené na hlavu a na konci sama jedna postava prohlásí, že nesmíme zapomínat, že se vesmír neřídí lidskou logikou, tak to nedokáže vybojovat úsměv. V Japonsku se točí spousta bláznivých komedií či filmů padlých na hlavu a toto se mezi ně to zřejmě dá počítat, bohužel to patří mezi ta slabší díla. Herecké výkony jsou navíc také průměrné, nikdo nevyčnívá. Možná je to režisérský záměr, aby nebylo přímo jasné, kdo hraje prim, že jsou si všichni rovni, ale myslím, že je to také jedna z věcí, která filmu škodí. Do kin to zřejmě diváky lákalo na jméno režiséra a skvělé obsazení, ale co jsem tak nečetla, neodcházeli zrovna nadšení. Nedivím se. Na svou nudu je film i neobyčejně dlouhý. Ani závěrečné finále (to s děckama) nebylo nijak epické. Tentokrát Mitani na plné čáře zklamal. Jediné, co mi vlilo trochu života do žil, bylo závěrečné hudební vystoupení. ()

• Natáčení začalo 1. března 2015 a ukončeno bylo 31. března 2015. Celou dobu se natáčelo v ateliérech společnosti Tóhó. (Zíza)