Uviaznutí v raji

(TV film)
  • Česko V zajetí ráje (viac)

Tess Nelsonová, vyťažená manažérka ľudských zdrojov v prestížnej firme, nečakane príde o svoju skvelú prácu a zrazu je nezamestnaná. Rýchlo sa zbalí, aby stihla súkromne absolvovať dávnejšie plánovanú služobnú cestu do Portorika, kde sa koná významná konferencia personalistov z celého sveta. Verí, že medzi zástupcami rôznych významných firiem uloví nejakú novú lukratívnu pracovnú príležitosť a zachráni si vysnívanú kariéru. Plánovaný týždenný pobyt v rajskej prírode sa však zvrtne na sled nečakaných katastrof a vyvrcholí príchodom hurikánu, ktorý na celom ostrove zruší zvyčajný život, obchodné jednania aj všetky konferencie. A práve vtedy Tess stretne atraktívneho cestovateľa a dobrodruha Cartera McConnella, ktorý jej načrtne novú životnú perspektívu. Takú, o ktorej doteraz nemala ani poňatia. Vďaka nemu spozná rozkoš vášne, v živote aj v láske. Priateľská Portoričanka Stella im podá pomocnú ruku a ukryje Cartera s Tess pred prírodnou pohromou. Tess riskovala šialenú cestu do Portorika, aby získala nový lukratívny džob, namiesto toho však objavila nový rozmer života a hlavne šťastie, o akom sa jej dovtedy ani nesnívalo. Pretrvá láska Tess a Cartera dlhšie, než sedem dní pobytu na rajskom ostrove? (TV JOJ)

Benoit

Jak už tady někdo zmínil, tak na pozadí nudného odpoledne nebo večera dostačující. Celé je to natočené tak nějak v jednom dechu a do poslední minuty je jasné, jak to všechno dopadne. Především mi přišel ten "romantický" závěr až moc neefektivní na oko. Jinak bych vyzdvihl hlášky typu "život začíná až za komfortní čárou" a podobně... A navíc se to všechno odehrává v nádherném prostředí, což filmu aspoň částečně dohání ztracené body. ()

freddy

Ona dostane padáka, a tak letí do Portorika na konferenci s nadějí, že tam sežene novou práci. On je cestovatel, který pracuje pro charitativní organizaci, a jeho práce ho nyní zavádí do Portorika... Tuctová předvídatelná romantická komedie, která vlastně nic moc nenabízí, ale pokud od ní divák nic moc neočekává, je to vlastně celkem milá jednohubka na nudné víkendové odpoledne. Těch náhod a nehod je sice v tomto filmu podezřele mnoho, že si až divák říká, jestli to tvůrci opravdu myslí vážně, ale když se od toho oprostím, je zde vlastně fajn prostředí, fajn romantika, fajn děj. Celé to vlastně působí tak nějak mile. Ale to je tak vše. Neměl jsem ani pocit, že by to mezi hlavními hrdiny jiskřilo, což filmu na věrohodnosti nepřidalo. Stejně tak chování postav bylo občas z mého pohledu trochu zvláštní, ale nakonec je asi i lepší u toho nemyslet a jen se nechat unášet dějem. Žádná velká filmařina se zde nekoná, ale to jsem ani nečekal, takže dvě hvězdy jsou z mého pohledu optimálním hodnocením. ()

majka25

Na začátku to vypadá, že se celý vesmír spikl proti Tess, ale zároveň jí do cesty stále staví sympatického Cartera... příliš jako komedie mi to nepřišlo, dalo by se víc vytěžit z těch "příhod", nicméně romantika celkem ucházející. ()