Ae Dil Hai Mushkil

• India ऐ दिल है मुश्किल (viac)

Na večírku se potkají Ayan (Ranbir Kapoor) a Alizeh (Anushka Sharma). Nejdřív to vypadá na rande na jednu noc, místo toho se stanou přáteli. Ayan by chtěl něco víc, jenomže Alizeh miluje jiného muže. Přestože se tihle dva léta setkávají, míjejí i rozcházejí, pevné pouto mezi nimi zůstává. Otázkou je, jestli jde o lásku nebo o přátelství... (rikitiki)

StanislachKo

Ok, dozrelo to vo mne a momentálne viem povedať len jedno. Za poslednú dobu najkrajší film, čo som videl. Obrovské šťastie vidím v tom, že som prvý krát narazil na Ranbira práve tu. Lebo si spočiatku vravím, že to je nejaký herecky nevýrazný feši ind... až mi postupne Karan (tomu tiež veľké bravoo!) začal postupne dávkovať v rámci krásne rozpovedaného príbehu jeho božstvo. Ďalej už len 1) soundtrack (skoro každý song som pár krát točil dokola 2), Rai a s ňou spojená takátá silne erotická chémia s hrdinom, 3) odkazy! na mnoho klasík z bolly industry. Chenna Mereya.... bezmála dokonalosť! ()

Jirka_Šč

Druhý film s Ranbirem Kapoorem, který vidím a musím říci, že je skvělý herec, protože ztvárnit takové občas doslova pako a přesto tak, že mu člověk drží palce, není snadné. Navíc se hodí do tématu neopětovaná láska. Taková, u které se nedá říci, co je správně (film si ani tyto ambice neklade). Super pro každého, kdo něco podobné alespoň jednou prožil. ■ P.S. Závěrečné nevyslovení konce mi nevadilo. Naopak se mi do příběhu, který balancuje, aniž by se rozhodl, hodilo. ■ Téma tohoto filmu by se dalo hodně rozebírat. ()

rikitiki

Až na ten příliš dramatický konec je to dobré. Celou dobu jsem měla dojem, že to ani není tak, že by dívka necítila lásku, ale že se jí bojí, protože se zatím vždy spálila a tak si radši chrání přátelství jako méně turbulentní vztah. SRK tam má obstojné kameo a líbí se mi taky, jak si kamarádská dvojice střílí z klišé indického filmu. ()

kaylin

Ve filmu se může objevit na pár sekund Shahrukh Khan, hlavní roli zde může mít krásná Aishwarya Rai Bachchan, ale stejně z toho nakonec vyleze jenom neskutečně dlouhá romance, která má sice místy nádherné kostýmy a výborná taneční i pěvecká čísla, stejně se ale nakonec snaží jen o to, aby z vás ty slzy vypudila. ()

suzanne1997

Nevím, kam mám tento film zařadit. Všechno se vyvíjí tak slibně a najednou bum, člověk by takový zvrat rozhodně nečekal. Nemyslím si, že by se tento film zařadil mezi mé oblíbené, ale každopádně na něm něco bylo. Ta síla přátelství a neopětované lásky, jakoby vystupovala z obrazovky a já ji cítila ve vzduchu, nevím, jak to jinak popsat, ale cítila jsem se všelijak. Odcházeli od sebe, pak zase přicházeli a já pochopila, že tento film chtěl ukázat velmi tenkou hranici mezi přátelstvím a láskou, právě tím se mi líbil a rozhodně bych jej doporučila. Já zprvu nevěděla, do čeho jdu, popisek nesliboval ani neprozrazoval nic, čeho bych se mohla chytit, každopádně si myslím, že bylo dobře se na tento film podívat, protože oba hrdinové v sobě skrývali neskutečnou energii, kterou ještě podtrhl fakt, že hrdina vypráví o svém osudu, jestli nešťastném nebo šťastném se můžeme jenom dohadovat. ()

• Karan Johar napsal scénář k filmu za 30 dní. (ČSFD)
  • Dvě hlavní ženské postavy měly být původně pákistánské ženy. Karan Johar se však rozhodla změnit ženské postavy na indické muslimy, aby se zabránilo dalším problémům poté, co se film dostal do diskuse o obsazení pákistánského herce Fawada Khan. (ČSFD)