Damascus Cover

Na jedné straně barikády Sýrie a její tajné služby, na druhé Izrael a Mossad. Mladý agent, který v Německu hraje roli doktora Michaela, se vrací do Izraele poté, co byl zabit jeden ze špionů, a hrozí prozrazení identity "štěnice" nasazené v Sýrii pod jménem Angel. S krycí historkou se pak sám infiltruje mezi podezřelé skupiny. (honajz)

Morholt

Samotná operace je vlastně naplánovaná na sofistikovanou výbornou, ale zpracování silně pokulhává. Ya úvodní akční scénu by kameraman zasloužil nějakou anticenu, ale budiž. O akci to není. Jenže problém je i v tom ostatním. Asi tím největším šlápnutím vedle je Meyers. Na roli se absolutně nehodí a to víc vyniká to, jak jeho postava jedná. Takhle by se nechoval agent žádné tajné služby, tím méně Mossadu. Ne zcela dotažené jsou linky vedlejších postav, díky kterým zůstalo několik nezodpovězených otázek a tak jediné, co trochu překvapilo, bylo odhalení krtka uvnitř syrských bezpečnostních kruhů. Ale ani tady jsem nebyl dvakrát nadšený. Nepotěšily ani užívané jazyky resp. jazyk. To, že tu všichni mluví anglicky, je vzhledem k současným trendům tak trochu faux pas. Alespoň že ta Olivia Thirlby byla k sežrání. škoda. Ale třeba se toho někdy někdo chopí a udělá z toho seriálovou pecku. Představit bych si to dokázal. 30% ()

mira007

Jonathan Rhys Meyers jako agent Mossadu, který se počátkem devadesátých let infiltruje do Sýrie jako německý obchodník s koberci, aby odtud dostal jednoho židovského vědce s rodinou. Námět blízkovýchodního špionážního thrilleru na jednotku a provedení v první půlce skoro i naznačovalo něco pětihvězdičkového, ikdyž film bez akce tak to vypadalo nadějně, ale v druhé polovině se to přehouplo do nemastné neslané kaše rychle zakončené béčkově. Slabší tři hvězdičky. ()

honajz

Strašná nuda. Nic, co bychom nikdy jinde neviděli, pouze tentokrát z pohledu izraelských a syrských tajných služeb. Akce tu skoro není, spíše sáhodlouhé rozhovory, jak by oba národy měly spolupracovat, aby naši synové neumírali. Všichni se tváří vážně jako pr.del a nezachrání to ani John Hurt, ani Jürgen, který tyhle štěky bere, aby si přilepšil na důchod. Dějová linka nudná, bez emocí, bez větších nebo nečekaných zvratů, některé scény jde odhadnout často dopředu, jaké budou a o čem. ()

dr.fish

Nalákal mne hlavně ten Damašek. Ten tu samozřejmě není, je to Casablanca, ale moderní vztahy Sýrie a Izraele tu naznačeny jsou. Viděli jsme na obou stranách dost zbytečných obětí a není dobře dávat některým typům lidí do rukou přílišnou moc. Obě strany upřely své úsilí na vytrvalé obrušování hran a ostří. Klid zbraní je v této oblasti vlastně mír. Po filmové stránce- Meyers naprosto herecky selhal a zabil celý film. Zbytek celkem v pohodě. 60% ()