Ash je zpátky! Třicet let po svém posledním střetu s démony je lovec příšer Ash Williams neúmyslně znovu probouzí - kvůli své neopatrnosti mu tak do života opět vstupuje běsnění smrtelného zla. (Cinemax)

Evee04

Ash je spät! Po Amrmáde Temnôt mal príst další film,no nikdy sme sa ho nedočkali,až prišiel,úplne odlišmý a horší remake.A tak sa po 14 rokoch konečne dokčkáme,opät pod taktovkou Sama Raimiho a hlavným predstavitelom Bruceom Campbellom,seriál.Všetko to začína tak ako by sme si mohli predtavit,Ash je lenivý,chlastá,húli a všetko ma u prdele.No celé sa to zmení po tom ako zhúlený otvorí opät knihu zla a všetko znova vypustí.Akcie je tu požehnane a všetko je tak ako to bývalo v starých filmoch prehnane krvavé a neskutočne smiešne.Ako skalný fanúšik sa pýtam prečo sme museli čakat tak dlho!____Pilot 100% ()

corpsy

Dal som nemilosrdne milosrdné 4 stars. Dosť málo na moju obľúbenú hororovú franchise. Bolo možné s určitosťou očakávať, že TV sa síce chopí motívu so všetkou poctou, ale predsa len televízne. Na home entertainment zábavu je ale pilotný diel EL JEFE vysoko nadpriemerným kusom, rozbehovkou ktorá nám rozdá karty ( a pršiplášte proti prívalu krvi a rôznych častí tiel ) a udá smer. Ja len dúfam, že nasledujúce časti dokážu, že Ash je prekliate coolový muthafuka. ()

Trevor

Ash vedie 30 rokov obyčajný život, pracuje v supermarkete, navštevuje pochybné bary a snaží sa očariť podstatne mladšie ženy. Vďaka svojej neopatrnosti knihou mŕtvych opäť otvorí cestu samotnému zlu a jeho boj sa môže opäť začať. V úvodnej epizóde sa zoznámime s novými Ashovými priateľmi, ktorý, ako sa dá predpokladať budú stáť po jeho boku pri boji zo zlom, ktoré si opäť našlo cestu k ľuďom. Klasická úvodná epizóda prezrádza, že sa možme tešiť na to, čo zdobilo obe filmové časti Evil dead - potoky krvi, masky, ktoré vyvolajú skôr úsmev ako strach, primeranú dávku humoru ale hlavne relax. Žiadne trápenie mozgových závitov nás nečaká, žiadne rozoberanie vážnych tém iba priemerná zábava, ktorá je tak jednoduchá až je dokonalá. ()

Psychor odpad!

Raimi se nepoučí a nepoučí. Ve svém životě natočil jediný kvalitní horor - Drag me to Hell, a tak jsem k úvodní epizodě seriálu Ash vs Evil Dead přistupoval s krajní nedůvěrou. Má obezřetnost byla zcela na místě, jelikož už úvodní minuty, v kterých se Ash snaží předvádět jedno rádobykomediální číslo za druhým, naznačily, že půjde spíše o souboj Ash vs Odpad. Následoval však střih na posedlou dívku v domě, kde konečně přichází ke slovu solidní hororová atmosféra a já si říkal, že jsem Raimimu zřejmě křivdil, jenže několik krvavých CGI výstřelů pracně budovanou atmosféru spolehlivě odstřelilo. Od té doby už má epizoda krajně sestupnou tendenci a při scéně ve skladišti se zabijáckou panenkou už jsem dokonce přemýšlel, jestli mám tuto blbost vypnout hned, nebo ještě chvíli počkat. Nakonec jsem vydržel až do hořkého konce, který se proměnil v primitivní akční slátaninu plnou digitální krve. Jakožto hororový expert tak musím Raimimu pro dobro všech fanoušků kvalitního hororu doporučit, aby se hororovému žánru vyhýbal jako čert kříži. ()

Necrotongue

Byl jsem zvědav, co mám od seriálu očekávat, nevěděl jsem, zda se ponese v duchu původního hororu, nebo půjde spíše o hororovou komedii, jakou byl druhý díl. Tvůrci však vyrazili evidentně cestou komedie říznuté brutálním násilím. Horor jsem v první epizodě nenašel, ale kombinace humoru a krvavého masakru na mě velmi dobře fungovala a já jsem se dobře bavil. ()