Miliardy - Série 6

(séria)
USA, 2022, 10 h 43 min (Minutáž: 49–60 min)

Paul Giamatti, Maggie Siff, David Costabile, Dola Rashad, Michael McKean, Jeffrey DeMunn, Stephen Kunken, Louis Cancelmi, Asia Kate Dillon, Daniel K. Isaac (viac)

Kaka

Jestli pětka pomalu klopýtala do finále, šestka se pachtí už od startu. Tolik generických šablon, toporných dialogů a twistů, které jsou mnohdy vycucané z rukávu a zpatlané horkou jehlou nebylo dost možná v prvních 3-4 sériích combined. Probůh už to nějak doklepejte a nechte našim oblíbencům alespoň trochu toho osobnostního fluida. Mezi 2-3. ()

Rocky88

S novým antagonistou (?) a jeho cílem přichází i více politiky, což já můžu. Samozřejmě nedosahuje kvalit House of Cards a nikdo z nich není František Poddřevo, ale i tak je tu ten správný vibe. Na druhou stranu je tu spousta věcí uspěchaných/odfláknutých. A jestli chybí Robert Táhlonápravy? Prince je zkrátka něco jiného a zároveň to samé, takže záleží, jestli upřednostňujete bezduché zrzky nebo kulečníkové koule. Sedmá bude mít určitě co nabídnout. ()

bonovox

6 seria je podobne ako predchádzajúca opäť takmer o tom istom, o naháňaní mačky s myšou so striedavými úspechmi a pádmi jednej či druhej strany. Citeľne mi tu ale chýba postava Bobbyho Axelroda. Naopak plusom je snaha tvorcov začleniť aktuálne témy (olympiáda 2028, prezidentská kandidatúra). Celkovo stále slúšná TV zábava. 70% ()

Vavča

Šestá série Miliard přináší definitivní změnu hlavní postavy, Cory Stoll jako Mike Prince "slušňák" postihnutý docela slušně velkým mesianistickým komplexem je však zajímavým antagonistou Chucka Rhoadse (Paul Giamatti dovede pořád přistupovat k této postavě trochu nově a zajímavě, ale zachovávat její tradiční rysy). Navíc změna filosofie podniku burzovních mágů nemění nic na zábavné interakci mezi nimi, protože "firma" jede naplno i pod novým vedením. Série si bere na paškál aktuální události jako pořádání olympiády, nebo volby prezidenta. Je otázka, zda dovede přijít s něčím strhujícím i sedmá série, protože tyto díly kladly hodně důrazu i na vedlejší postavy. Pár konfrontací a účtů zůstává ještě nevyřízených, uvidíme, zda se bude poroučet ze série Wendy Rhoades (Maggie siff), která jako jediná uměla udržet ty finanční dravce ve funkčním stavu a odhalit pravdu o svém šéfovi dříve, než ostatní. Kvalita epizod nekolísá a zaručuji, že příznivcí série se zabaví. ()

M.i.k.e

trochu sem se bál, jak Billions dopadnou po odchodu Damiana Lewise, ale podobně jako u Homeland nedošlo k výraznějšímu kvalitativnímu propadu a pořád je to velmi slušná zábava. Je to sice stále dokola o nahánění se kočky s myší s čím dál tím otravnějším Chuckem Rhoadesem, ale díky tomu že Cory Stoll narozdíl od Lewsiova Axe nepůsobí jako gauner, má celá série zase trochu jiný náboj. Tak jako tak bych celou tuhle story ohlášenou sedmou řadou uzavřel...70% ()