Miliardy - Série 5

(séria)
USA, (2020–2021), 11 h 37 min (Minutáž: 53–61 min)

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Toby Leonard Moore, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Kelly AuCoin, Asia Kate Dillon, Dola Rashad, Comfort Clinton (viac)

Enšpígl

Trošku k nasrání, že koule to začlo mít až od 9.dílů, do té doby jsem klidně mohl přepočítavat nový nakažený po jednotlivých státech a hovno by se stalo. Dvanáctka topová, ale samozřejmě zase poslední díl a teď čekání, čekání na další sérii, jestli teda strejda covid laskavě vůbec dovolí, protože u této série se mu už moc nechtělo. ()

TroiMae

Ono to bylo vždy přepálené, ale tahle řada už vaří z vody. A byť ke konci značně přihořívat, stejně to je převařený čaj. A romantická zápletka mezi hlavními postavami to celé sráží. Tak doufám, že tomu nová krev zatnula tipec. ()

wege

On ten seriál je celkově v podstatě pořád stejný, bohužel co fungovalo v prvních sériích moc nefunguje na mě nyní. Tím netvrdím, že to není dobře natočené s pěkně vygradovaným dějem, ale prostě vás to ničím nešokuje a v podstatě to celé nudí. Co ale nedokážu vůbec pochopit, je změna v chování některých postav. V podstatě se několik sérií budují jejich vzorce chování, které se najednou opustí. Cíleno na vzájemný vztah dvou ze tří hlavních postav. Hlavně Wendy se prostě najednou chová jinak, co jí v prvních sériích vadilo a v podstatě se tomu vyhýbala, tady jí nedělá problém se toho aktivně účastnit. Nicméně velká pochvala za zakomponování pandemie a nových výzev, které přinesla. ()

Vavča

Chuck Rhodes a Bobby Axelrod rozjeli opět souboj na nože, i když zde nově uzurpuje hodně prostoru Mike Prince jako nový soupeř pro Axe Capital. O zábavné zvraty a cliffhangery není tradičně nouze a tvůrci svému řemeslu rozumí, nikdy to není nuda, neregistruji ani pokles kvality. Je to pořád nadprůměrná série, kde se postavy neustále vyvíjejí a vše tady rozhodně není předvídatelné, přesto nejsou zvraty násilné, nebo postavené na hlavu. Mocenská dynamika obou hlavních hrdinů diváky pořád táhne, protože sledovanost vysoká, 6. série nám začíná v lednu a bude se věru nač těšit. ()

Kaka

Pětka už ztrácí tempo a recykluje stále ty stejné komponenty zas a znova dokola. Jsou tu postavy které máme rádi i nad kterými kroutíme hlavou, ale pracovat stále se stejnými narativy a twisty už je na popáté i tak trochu divoké. Uprostřed je to jeden zacyklený kolotoč plků a nezáživných schůzek. Sice konec trochu zrychlí a zatraktivní tuhle divokou hru na kočku a na myš, ale některé motivace postav jsou přinejmenším diskutabilní a některé twisty z kategorie snů. Kýžený efekt to asi má, ale místy je z toho pěkné scifi. ()