Miliardy - Série 4

(séria)
USA, 2019, 11 h 38 min (Minutáž: 54–60 min)

Damian Lewis, Paul Giamatti, Maggie Siff, Toby Leonard Moore, David Costabile, Dola Rashad, Asia Kate Dillon, Jeffrey DeMunn, Kelly AuCoin, John Malkovich (viac)

Kaka

Bezesporu nejsebestřednější, nejukecanější a nejsamoúčelnější série ze všech. Pryč je nápaditost a brilantní charakteristika postav jedničky i šíře a množství postav z dvojky. Tohle je jenom marketing a útok na namlsaného diváka. Pár světlých míst tam je, standartně dobří herci, ale nic, co by bylo možné bez přetáček vidět znovu. ()

neo93

Další série z prostředí americké burzy, obchodu a vysoké politiky je tu. Není zrovna lehké se po delší odmlce se znovu napojit na tento specifický svět, zvláště pokud neoplýváte znalostmi z tohoto oboru, avšak stačí pár prvních dílů, abyste se opět ponořili do osudů hlavních postav. Chuck Rhoades vypadá po vyhazovu na dně, ovšem netrvá příliš dlouho, aby se znovu a se vší vervou, pustil do vysoké politiky, tentokráte jako člověk kandidující na post generálního prokurátora státu New York, a tím se začal mstít všem svým nepřátelům. Také Bobby Axelrod není na tom příliš dobře, potom, co se odpojila Taylor Mason a založila vlastní společnost, která nyní konkuruje právě jemu. Ale ani on neskládá zbraně a zahajuje rovněž ofenzivu proti ní a jejímu společníkovi Grigoru Andolovovi. Válka na všech frontách může pokračovat. I ve čtvrté řadě sledujeme všechno to, co jsme viděli v předchozích sériích. Intriky, lsti, podfuky, podplácení, mocenství, spolupráci, společné zájmy, osobní útoky, všechny možné metody pro dosažení moci, zisku, úspěchu a celkového vítězství. Kromě toho v této řadě pozorujeme nejen některé pokračující spojenectví jako např. mezi Bobbym a Chuckem, ale i jiné, nové vztahy, které pořádně zamotají dějovými linkami, což je případ milenky Bobbyho a zároveň obchodní společnice Rebeccy nebo naopak součinnost Taylor a jejího otce. A nebyl by to Billions, kdyby v úplném závěru nedošlo k nečekanému odhalení. Opět výtečně zvládnutá řada, která znovu dosahuje vysoké kvality. Budu se těšit u páté řady. ()

Necrotongue

Vypadá to tak, že tvůrcům seriálu došla při psaní čtvrté sezóny invence. Když jsem komentoval třetí řadu, napsal jsem, že doufám v to, jak by mohla spolupráce Chucka a Bobbyho seriál oživit. Teď už můžu s klidem přiznat, že jsem se mýlil, byla to marná naděje a šlo o zatím nejslabší sérii (alespoň pro mě). 4*- ()

sugythesugar

Séria mala pár slabších dielov ale konečná šachová partia ma velmi potešila. Mierne som čakal že sa niečo chystá, ale že v takom merítku to nie. Užili sme si jednu sériu kde boli Chuck a Axe "kamoši", a na konci tretej sezóny som sa an to osobne velmi tešil ale nebolo to tak silné ako som čakal. Posledná epizóda ale ukáza tie žolíky a chcem nášup. Smutné je že na to budeme čakať opäť rok. K poslednej epizóde - Ja som osobne čakal že Wendy pôjde za Axom do spálne. ()

Davies182

Jako, furt šíleně dobrý, ale snad se z mýho oblíbenýho seriálu časem nestane politická variace na rádoby šokující detektivky, kdy jsou hlavní vrah a pointa ve finále vždy odhaleny s tak pečlivě utajovaným překvapením, že tomu pak nevěřím ani nos mezi očima. Prostě se bojím, aby se v dalších sezónách Billions ve vší té překombinovanosti neztratily. Je dobré, když divák jakž takž stíhá sledovat intriky akcionářů a státních návladních v jedné obří hře o moc, ale nesmí se to přehnat do té podoby, že na konci jen nevěřícně kroutím v dokonalém zmatení hlavou. "Even the Losers" scéna pořád vede, asi ji jen tak něco nepřekoná. ()